• Informacje na temat:

  wojtek luczaj

Artykuły na temat: wojtek luczaj
 • Mocno poturbowani muzycy Oddziału Zamkniętego

  "Wszyscy wyglądają na naprawdę mocno poturbowanych, posiniaczonych, zmęczonych, obolałych" - informuje na Facebooku Dobrosława Zych, partnerka gitarzysty i lidera Oddziału Zamkniętego, Wojtka Łuczaj-Pogorzelskiego.

 • Oddział Zamknięty przed Gunsami

  Jak już informowaliśmy, 15 czerwca na stadionie Legii w Warszawie wystąpi grupa Guns N'Roses. Wiadomo już także, że przed ekipą wokalisty Axla Rose'a zagra jedna z legend rodzimego rocka - Oddział Zamknięty.

 • Wypadek Oddziału Zamkniętego

  Członkowie zespołu Oddział Zamknięty, jadący w poniedziałek (29 sierpnia) wieczorem do Warszawy, mieli wypadek w miejscowości Kolonia Promna koło Białobrzegów (woj. mazowieckie).

 • Odnalezione piosenki w hołdzie Bogdanowi Łyszkiewiczowi

  Prawdopodobnie we wrześniu ukaże się płyta "Odnalezione piosenki" zawierająca nieznane utwory Bogdana Łyszkiewicza, zmarłego 11 lat temu lidera grupy Chłopcy z Placu Broni.

 • Oddział Zamknięty: Stary, ale Jary

  Na początku grudnia w Warszawie świętowano 50-lecie zasłużonego dla polskiej muzyki rockowej klubu "Stodoła". Jednym z występujących zespołów był Oddział Zamknięty, z którym gościnnie w kilku utworach zaśpiewał Krzysztof "Jary" Jaryczewski, pierwszy wokalista i założyciel grupy. Jednak nie oznacza to powrotu "Jarego" do Oddziału, bo wokalista właśnie pracuje nad kolejną płytą swojego zespołu Jary Band.

 • Bogdan Łyszkiewicz: Wolność kocham i rozumiem

  7 listopada ukaże się książkowa biografia Bogusia Łyszkiewicza "Wolność kocham i rozumiem". To część projektu "Odnalezione piosenki" przypominającego twórczość nieżyjącego lidera grupy Chłopcy z Placu Broni.

 • Kto zagra przed Scorpionsami?

  Wiadomo już, że w roli supportu przed koncertem Scorpions w Ostrowie Wielkopolskim (17 maja) wystąpi rockowa grupa Oddział Zamknięty.

 • Scorpions: Polski basista opowiada

  Nasz rodak Paweł Mąciwoda-Jastrzębski został niedawno basistą słynnej niemieckiej formacji Scorpions. Nagrał z nią w studiu nową płytę "Unbreakable", która będzie mieć premierę wiosną. Wcześniej jednak opowiedział w rozmowie z INTERIA.PL, jak doszło do tego, że znalazł się w zespole.

 • "Należy podejmować poważne decyzje"

  - Więcej ćwiczyliśmy, więc i efekt lepszy - tak ze śmiechem o płycie "ZWO" mówi nam Maciej Januszko, wokalista grupy Mech. Hardrockowa formacja potrzebowała prawie siedmiu lat na nagranie drugiego albumu po reaktywacji.

 • Niecodzienne przypadki Bogdana Łyszkiewicza

  W ramach projektu "Odnalezione piosenki Bogdana Łyszkiewicza" na początku listopada ukazała się płyta pod tym tytułem oraz książka "Wolność kocham i rozumiem", będąca biografią nieżyjącego lidera grupy Chłopcy z Placu Broni.

Wideo na temat: wojtek luczaj
 • Pod Mocnym Aniołem

  Najnowszy film Wojtka Smarzowskiego, reżysera "Drogówki", "Róży" i "Wesela" to wstrząsająca, choć nie pozbawiona humoru, opowieść o nałogu i próbach wydobycia się z niego - i o miłości, która wszystko ocala. Scenariusz jest oparty na znakomitej powieści Jerzego Pilcha "Pod Mocnym Aniołem" (Nagroda Literacka NIKE 2001). Jerzy (Robert Więckiewicz) jest pisarzem i nałogowym alkoholikiem. Poznajemy go w momencie, w którym uwierzył, że może wygrać z nałogiem. Zakochuje się w młodej dziewczynie...

 • Nigdy nie mów nigdy

  Film "Nigdy nie mów nigdy" wydaje się tworzyć nową jakość we współczesnym polskim kinie, łącząc walory kina popularnego ze sztuką filmową, czyli robiąc to, co po mistrzowsku udaje się takim twórcom, jak Almodovar czy Allen. Jest to opowieść o relacjach damsko - męskich współczesnych trzydziestolatków, robiących karierę w Polsce i za granicą. Ale po raz pierwszy chyba nie jest opowiadana w tak eksploatowanej ostatnio w naszym kinie formie komedii romantycznej. Film nie jest, oczywiście,...

 • Drogówka

  "Drogówka" to historia siedmiu policjantów, których, poza pracą, łączy przyjaźń, imprezy, sportowe samochody i wspólne interesy. Ich mały, zamknięty świat z pozoru działa doskonale. Wszystko się zmienia, gdy w tajemniczych okolicznościach ginie jeden z nich. O morderstwo zostaje oskarżony sierżant Ryszard Król (Bartek Topa). Próbując oczyścić się z zarzutów, odkrywa prawdę o przestępczych powiązaniach na najwyższych szczeblach władzy.