• Informacje na temat:

  wpadki językowe

Artykuły na temat: wpadki językowe
 • Natalia Lesz ma problemy z ortografią? Rażąca wpadka!

  ..."Tancerze", zapomniała już, jak się pisze słowo "tymczasem". Wam też się zdarzają takie językowe gafy?

 • Jak się kręci seriale w Hollywood?

  Zastanawialiście się kiedyś, jak powstają Wasze ulubione amerykańskie seriale? Jak są kręcone, skąd bierze się śmiech słyszany w tle sitcomów? Odwiedziliśmy plan jednego z nich i opowiemy wszystko!

 • Ryszard Petru zalicza kolejne wpadki! Monika Olejnik w szoku

  Ryszard Petru (43 l.) wraz ze swoim ugrupowaniem od niedawna zasiada w poselskich ławach. Media poświęcają mu sporo czasu antenowego, a polityk chętnie to wykorzystuje. Przy okazji zalicza sporo wpadek.

 • W grudniu 2008 roku najwięcej ironicznych materiałów pojawiło się w "Faktach" - wynika z raportu firmy Press-Service. Zdecydowanie mniej odnotowano ich w "Panoramie" i "Wiadomościach".

 • Ryszard Petru zaliczył kolejną wpadkę i stał się obiektem kpin internautów!

  Ryszard Petru (43 l.) wcale nie zraża się swoimi językowymi wpadkami. Czasami próbuje je tłumaczyć, ale nierzadko wychodzi mu to niezbyt przekonująco. Niedawno po raz kolejny dostarczył internautom powodów do śmiechu.

 • Najwięcej wpadek w "Panoramie"

  "Panorama" emitowana w TVP2 jest serwisem informacyjnym z największą liczbą wpadek - wynika z cyklicznej analizy "Cztery Stacje" agencji informacyjnej Press-Serwice Monitoring Mediów.

 • 7 serialowych grzechów głównych: Pycha, czyli afera Sherlocka Holmesa

  Potknięcia, wpadki i katastrofy... Twórcom seriali zdarzają się wzloty i upadki. Przyczynom tych drugich przyjrzymy się z przymrużeniem oka, korzystając z tradycyjnego katalogu grzechów głównych. Dzisiaj opis porażki spowodowanej przez pychę.

 • "Fakty": Ironiczne i bez wpadek

  We wrześniu w serwisach informacyjnych pojawiło się mniej wpadek antenowych niż w sierpniu. "Fakty" nie zanotowały ani jednej.

 • "Dwóch i pół": Jak się kręci seriale w Hollywood?

  ...żywiołowości reakcji widzów, producenci wiedzą, która wersja jest śmieszniejsza i ostatecznie znajdzie się w odcinku. Perfekcja w każdym calu A czy zdarzają się jakieś wpadki i potknięcia językowe...

 • Coraz więcej wpadek w "Faktach"

  Redakcja "Faktów" miała w kwietniu 11 wpadek. Program informacyjny TVN zanotował największy wzrost liczby błędów spośród przebadanych telewizyjnych serwisów.

Wideo na temat: wpadki językowe
 • Wykolejona

  Judd Apatow, reżyser "Druhen", "Wpadki" i "40-letniego prawiczka", przedstawia historię młodej kobiety, której życie wypełnia fantastyczna praca marzeń i bogate życie towarzyskie, jest popularna, zamożna, każdy chciałby być na jej miejscu. Ale jej życie osobiste to katastrofa. Prawdziwa katastrofa.

 • Cztery słońca

  Jára (Jaroslav Plesl) to ojciec rodziny, który mając już czterdzieści lat, wciąż jest jeszcze niezbyt dojrzały. Nie potrafi wyciągać wniosków ze swoich błędów, a jego częste wpadki są wręcz komiczne. Wraz ze swoją partnerką Janą (Anna Geislerová) wychowują dwoje dzieci. Starszy z nich to Véna (Marek Šácha), dojrzewający syn Járy z pierwszego małżeństwa. Odgrywa on w tej historii kluczową rolę wraz ze swym przyjacielem, punkiem Jerrym (Jiří Mádl). Jana nie jest szczęśliwa w tym związku....

 • Opowieści z Narnii: Podróż Wędrowca do Świtu

  Trzecia z cyklu ekranizacji słynnych książek C.S. Lewisa. Widowiskowa opowieść o wyprawie rodzeństwa Pevensie i księcia Kaspiana, którzy na pokładzie statku zwanego "Wędrowcem do Świtu" docierają do krainy, z której pochodzi lew Aslan. Film w polskiej wersji językowej. Reżyseria: Michael Apted ("Świat to nie wszystko", "Goryle we mgle").