• Informacje na temat:

  wszystko o afryce

Artykuły na temat: wszystko o afryce
 • Dorota Segda: Dlaczego znów musi wyjechać do Afryki?

  Odkąd w ubiegłym roku Dorota Segda (51 l.) została rektorem krakowskiej PWST, niezwykle starannie układa swój kalendarz. Teraz bardzo chce znaleźć czas, aby pojechać do Malawi w Afryce. Nie po to jednak, aby tam odpoczywać, ale aby pomóc przyjaciołom.

 • "Biały cień" : Czarno-biała Afryka

  "Biały cień" dotyka tematu trudnych losów albinosów we wschodniej Afryce, chętnie maglowanego przez media. Jednak obraz izraelskiego reżysera nie jest dydaktycznym reportażem. To raczej klasyczna opowieść o outsiderze, któremu przyszło żyć w nienormalnych warunkach.

 • Gwiazda "Sherlocka" uprowadzona w Afryce!

  Brytyjski aktor w wywiadzie dla The Hollywood Reporter zdradził, że osiem lat temu, podczas pobytu w  Afryce, został porwany. - Byliśmy w RPA, w KwaZulu-Natal - południowej dzielnicy Durbanu - rozpoczął swoją historię Cumberbatch. Aktor przebywał tam na planie miniserialu "Na koniec świata". - Było zimno i ciemno, miałem uczucie, jakby wszystko dookoła gniło - powiedział. Wspomnienia...

 • Charlize Theron: Dla roli wszystko?

  Charlize Theron, jedyna zdobywczyni Oscara z RPA, znowu "zbrzydła" dla roli!

 • Meghan Markle i książę Harry zrobią wszystko dla syna! Wyjazd był zorganizowany pod niego!

  Wyjazd do Afryki był sporym wyzwaniem dla książęcej pary. To pierwsza oficjalna podróż od narodzin dziecka i cała rodzina królewska bardzo to przeżywała.  Nie od dziś wiadomo, że Meghan ma specjalne wymagania w pałacu i nie uznaje kompromisów - wszystko musi być tak, jak postanowi.  Wylot do Republiki Południowej Afryki nie należał do wyjątków i Meghan chciała, by wszystko było dopięte na...

 • Recenzja Nneka "My Fairy Tales": Afryka i trochę laserów

  Nneka przypomina, że wywodzi się z Afryki, zaś sercem była zawsze blisko Jamajki. Pamięta przy tym który mamy rok i jak szerokie grono odbiorców musi usatysfakcjonować. Ten kompromis nie jest zgniły.

 • Jolie w obronie ludności północnej Afryki

  ..."Każda ze stron nowego konfliktu w północnej Afryce, powinna respektować podstawowe prawo człowieka do bezpiecznej ucieczki z terenów zagrożonych wojną" - zaapelowała Angelina Jolie , która przebywa obecnie w Afganistanie. Aktorka jest Ambasadorką Dobrej Woli UNICEF.

 • OFF Festival: 12 gniewnych ludzi

  Z pustyni Afryki, sal koncertowych i piwnic wielkich metropolii i z miasteczka Twin Peaks - kolejni artyści dołączają do składu OFF Festival Katowice 2015.

 • Księżna Meghan i książę Harry wyprowadzają się z Wielkiej Brytanii? Zaskakujące doniesienia

  Wszystko wskazuje na to, że księżna Meghan i książę Harry planują wraz z synkiem Archiem już za parę miesięcy wyprawę do Afryki. Mówi się, że książęca para pozostanie tam na dłużej.

 • "Jak dogonić szczęście" - radzi Simon Pegg

  Tej jesieni mistrz komedii Simon Pegg doradzi widzom "Jak dogonić szczęście". Wszystko to w ujmującej pozytywną energią ekranizacji międzynarodowego bestsellera François Lelorda, która na polskie ekrany wejdzie 14 listopada.

Zdjęcia na temat: wszystko o afryce
Wideo na temat: wszystko o afryce
 • Sen o Afryce

  Niemiecki lekarz Ebbo Velten spędził kilkanaście lat w Afryce walcząc z epidemią śpiączki afrykańskiej. Po kilku latach choroba została prawie całkowicie wyeliminowana, a Velten wraz z żoną mają wkrótce wrócić do Europy, gdzie mieszka ich nastoletnia córka. Wyjazd z Afryki okazuje się jednak dla niego wyjątkowo trudny. Przez lata zżył się z fascynującymi i żywiołowymi mieszkańcami Afryki, tak że nie potrafi już wyobrazić sobie powrotu do beznamiętnej zachodniej rzeczywistości. Velten nie...

 • Dla niej wszystko

  Russell Crowe ("Robin Hood", "Gladiator") w najnowszy filmie Paula Haggisa, twórcy znakomitego dramatu "Miasto gniewu" ("Crash"), nagrodzonego trzema Oscarami w tym za najlepszy film i scenariusz oryginalny (autorstwa Haggisa). "Dla niej wszystko" to historia zwykłego człowieka postawionego w niezwykłej sytuacji. Spokojne życie profesora Johna Brennana w jednej chwili zostaje wywrócone do góry nogami, gdy policja aresztuje jego ukochaną żonę pod zarzutem morderstwa. Brennan od początku nie...

 • Powiem ci wszystko

  Maarit (Leea Klamola) od lat udaje się prowadzić podwójne życie - jest inteligentną i atrakcyjną kobietą, która… urodziła się w ciele mężczyzny. Jak wiele transseksualnych osób, za swoje nowe życie Maarit musiała zapłacić wysoką cenę. Porzuciła żonę i córkę (choć niczego nie pragnie bardziej, niż utrzymania relacji z dzieckiem), pracuje jako sprzątaczka w gabinecie psychoterapeuty i niezmiennie czuje się w swoim otoczeniu obco i niepewnie, jakby nieustannie stąpała po cienkim lodzie.

Dyskusje na temat: wszystko o afryce
 • Re: "M jak miłość": Wszystko się ułoży?

  śnia dy musi być, bez śnia dego nie ma poprawności. Ja pi co się z tym światem porobiło. Przecież uczyli nas murzy nek Bambo w Afryce mieszka , AFRYCE

 • Re: "Singielka": Paulina Chruściel z miłości do Afryki nauczyła się języka suahili

  A jej maz Wisniewski Ł. i jego ojciec Janusz dyrektor Teatru Polskiego w Poznaniu rozliczyli się juz z kasy z która podobno dawał synkowi właśnie na podróże po Afryce z dotacji na teatr ??? Cyt. z art. ponizej..." Ile kosztuje 17-dniowa wycieczka do RPA? Około 12 tys. zł. Reżyser poznańskiego Teatru Nowego wyjechał natomiast w miesięczną podróż po Afryce za ponad 34 tys. zł. Ale za wszystko

 • Re: "Na dobre i na złe": Oświadczyny Mamutu

  To się już kupy nie trzyma, Zuza ma psychiczny wręcz wstręt do facetów, po tym jak ją zgwałcili w Afryce. Więc pewnikiem byli to murzyni, aż tu nagle ...."nawraca" się na chłopów i ratuje "czarnego"! Gdzie sens, gdzie logika? scenarzystom już się widać wszystko pokiełbasiło w tych łepetynach. Ale co się dziwić, tyle napisanych stron scenariusza do kolejnych odcinków że może się pomieszać.