• Informacje na temat:

  wszystko o andrzeju wajdzie

Artykuły na temat: wszystko o andrzeju wajdzie
 • Karolina Wajda opowiedziała o ojcu, Andrzeju Wajdzie. Wspomina ich ostatnią rozmowę

  ...się dla mnie zmieniło, straciłam jednak poczucie bezpieczeństwa i spokoju, że wszystko jest niezmienne" - przyznaje.

 • Karolina Wajda przegrała w sądzie z macochą, ale nie została z niczym

  Karolina Wajda (52 l.) zrezygnowała z dalszej batalii z Krystyną Zachwatowicz o majątek po Andrzeju Wajdzie (†90). Nie została jednak z niczym.

 • Czasem brakuje jej miłości...

  ...sytuacji nie potrafiła odnaleźć - mówi.   Gdy wychodziła za mąż po raz pierwszy, miała 29 lat. Zakochała się w Andrzeju Wajdzie podczas pracy na planie "Popiołów". Urodziła mu córkę Karolinę. Rozeszli(...)... żoną - powiedziała kiedyś, przyznając, że gotowa jest rzucić wszystko, żeby być przy córkach zawsze, gdy jej potrzebują. - Moje życie polega na tym, by odgadywać ich marzenia i pomagać je realizować...

 • Aktorzy o Andrzeju Wajdzie

  Z okazji 80. urodzin Andrzeja Wajdy, na temat reżysera i pracy z nim na planie wypowiedzieli się znani polscy aktorzy i twórcy filmowi. O twórcy mówią m.in. Krystyna Janda, Grażyna Szapołowska, Zbigniew Zapasiewicz, Jan Nowicki, Wojciech Kilar i Janusz Kamiński.

 • Pszoniak, którym nie jestem

  Jeden z najwybitniejszych polskich aktorów, Wojciech Pszoniak, skończył w środę, 2 maja, 70 lat. Najsłynniejsze role zawdzięcza Andrzejowi Wajdzie, u którego wystąpił m.in. w "Ziemi obiecanej" (Moryc Welt), "Dantonie" (Maksymilian Robespierre) oraz "Korczaku" (Janusz Korczak).

 • Jubileusz Andrzeja Wajdy

  W niedzielę, 14 listopada, Andrzej Wajda ( "Zemsta" , "Człowiek z marmuru" , "Popiół i diament" ) obchodził 50-lecie pracy artystycznej. Uroczystość jubileuszowa odbyła się w warszawskim kinie Muranów, w którym zebrali się przyjaciele, koledzy i uczniowie z Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej artysty.

 • Marcel Łoziński bohaterem Łagowa

  Marcel Łoziński otrzyma Brylantowe Grono - nagrodę za całokształt twórczości, przyznawaną w tym roku po raz pierwszy podczas 37. Lubuskiego Lata Filmowego.

 • "Łapa w łapę": Łapicka rozmawia z Łapickim

  "Chciał rozmawiać zwykle wtedy, kiedy był z czegoś naprawdę zadowolony. Z udanego wieczoru w teatrze, z własnego występu, z przychylności widzów" - pisze Kamila Łapicka we wstępie do książki "Łapa w łapę", która ukazała się w środę w księgarniach.

 • Dusza rogata, dusza romantyczna

  Daniel Olbrychski, jeden z najwybitniejszych i najbardziej znanych polskich aktorów, obchodzi w tym roku pięćdziesięciolecie pracy artystycznej. Na swoim koncie ma około dwustu ról, niemal połowę z nich zagranych w językach obcych.

 • Oscarowa noc w INTERIA.PL!

  Jubileuszowa 80. ceremonia rozdania Oscarów rozpoczęła się w nocy z 24 na 25 lutego 2008 roku. Sala Kodak Theatre w Los Angeles już tradycyjne na jedną noc w roku stała się najważniejszym miejscem dla filmowego świata. Zapraszamy na relację na żywo z gali na stronach INTERIA.PL!

Wideo na temat: wszystko o andrzeju wajdzie
 • Dla niej wszystko

  Russell Crowe ("Robin Hood", "Gladiator") w najnowszy filmie Paula Haggisa, twórcy znakomitego dramatu "Miasto gniewu" ("Crash"), nagrodzonego trzema Oscarami w tym za najlepszy film i scenariusz oryginalny (autorstwa Haggisa). "Dla niej wszystko" to historia zwykłego człowieka postawionego w niezwykłej sytuacji. Spokojne życie profesora Johna Brennana w jednej chwili zostaje wywrócone do góry nogami, gdy policja aresztuje jego ukochaną żonę pod zarzutem morderstwa. Brennan od początku nie...

 • Powiem ci wszystko

  Maarit (Leea Klamola) od lat udaje się prowadzić podwójne życie - jest inteligentną i atrakcyjną kobietą, która… urodziła się w ciele mężczyzny. Jak wiele transseksualnych osób, za swoje nowe życie Maarit musiała zapłacić wysoką cenę. Porzuciła żonę i córkę (choć niczego nie pragnie bardziej, niż utrzymania relacji z dzieckiem), pracuje jako sprzątaczka w gabinecie psychoterapeuty i niezmiennie czuje się w swoim otoczeniu obco i niepewnie, jakby nieustannie stąpała po cienkim lodzie.

 • Dla ciebie wszystko

  Dawson (james Marsden) i Amanda (Michelle Monaghan) byli kiedyś szaleńczo zakochanymi w sobie nastolatkami. Ich drogi rozeszły się jednak w burzliwych okolicznościach. Po 20 latach dawni kochankowie spotykają się na pogrzebie najlepszego przyjaciela. Wraz ze wspomnieniami wraca pożądanie, ale powody, przez które kiedyś się rozstali, są wciąż żywe... Niezwykła historia miłosna o pierwszej miłości i o wyborach, których musimy dokonywać, dążąc do szczęścia.