• Informacje na temat:

  wyrazisty kontrast

Artykuły na temat: wyrazisty kontrast
 • "Nie dorośliśmy na tyle, by przestać marzyć"

  W 2012 roku nowa polska grupa From Afar rozpoczęła promocję swojej debiutanckiej EP-ki "The Abyss Gazes Into You", w której wyrazisty rytm, progresywne zagrywki, szczypta elektroniki i sporo dźwiękowej przestrzeni kreślą ciekawy metalowo-rockowy pejzaż.

 • "Gra świateł i cieni"

  "Words That Go Unspoken, Deeds That Go Undone", czwarta płyta angielskiej grupy Akercocke, której premiera odbyła się na początku października 2005 roku przyniosła kolejną wyrazistą muzyczną miksturę agresywnego black / death metalu i nie mnie istotną porcję postępowego, intrygującego złożonością grania. Wielowymiarowość, kontrast, zawikłanie lub, jak nazwał to w rozmowie z Bartoszem Donarskim

 • Podwójna radość

  wystąpił równie wyrazisty duet komików. A dawniej było się kim poszczycić...

 • Islandzki Múm z polskimi akcentami

  Niedzielny (12 września) koncert islandzkiej formacji Múm zainaugurował 8. edycję krakowskiego Sacrum Profanum. Niezwykły, okraszony gościnnymi występami artystów - także polskich - występ znakomicie zaakcentował wyjątkowy charakter całego festiwalu.

 • Psycroptic po nagraniach

  Techniczni deathmetalowcy z australijskiej formacji Psycroptic zarejestrowali nowy album "The Inherited Repression".

 • "Shadow Dancer": Jak zostać szpiegiem?

  Trafiający 2 listopada na ekrany polskich kin "Kryptonim: Shadow Dancer" to szpiegowski thriller odsłaniający największe tajemnice brytyjskiego wywiadu. W trzymającej w napięciu historii szczególnej relacji brytyjskiego agenta i zwerbowanej przez niego irlandzkiej ekstremistki główne role zagrali: Clive Owen i Andrea Riseborough.

 • "Mam talent": Ukrainka idzie po zwycięstwo!

  Ukrainka Tetiana Galitsyna awansowała do finału szóstej edycji "Mam talent", podobnie jak folkowy zespół Tekla Klebetnica. W sobotę, 16 listopada, wyemitowano przedostatni odcinek półfinałowy.

 • Polskie filmy na Plus Camerimage

  "Daas", "Ki", "Lęk wysokości" i "Czarny czwartek" to kolejne filmy wchodzące w skład Konkursu Filmów Polskich na tegorocznym festiwalu Plus Camerimage.

 • Mick Jagger do Marianne Faithfull: Się masz, lala

  Poniżej możecie przeczytać poświęcony Marianne Faithfull fragment książki "Rolling Stones. Kultowa biografia gigantów rocka" Philipa Normana.

 • "Ciało": Trup w roli głównej

  W czwartek, 22 sierpnia, mija dokładnie dekada od kinowej premiery komedii "Ciało" duetu Andrzej Saramonowicz - Tomasz Konecki. Mający dziś status dzieła kultowego film z miejsca podbił polską widownię (320 tys. widzów), która przyznała mu Złotą Kaczkę.

Wideo na temat: wyrazisty kontrast
 • Pewnego razu w Anatolii

  Jak pisali krytycy - najpiękniejszy film w konkursie festiwalu w Cannes 2011, od pierwszej chwili uwodzący widzów mimo braku fabularnego rozwiązania w finale i powolnego rytmu. Na pierwszy rzut oka wyróżnione Grand Prix Pewnego razu w Anatolii sprawia wrażenie kryminału. W burzliwą noc mała kolumna samochodów jedzie pustą szosą, od studni do studni. To zapis poszukiwań zwłok zamordowanego mężczyzny, którego oprawca był zbyt pijany, by zapamiętać, gdzie zakopał ciało. Nie wiemy, kto, jak i...

 • 360. Połączeni

  "360. Połączeni" to nowoczesna i stylowa panorama związków międzyludzkich, które składają się na wyrazisty, pełen napięcia i autentycznych wzruszeń obraz miłości w XXI wieku. Decyzja przystojnego biznesmena, który zdoła oprzeć się pokusie i pozostaje wierny swojej żonie, wywołuje nieoczekiwaną serię zdarzeń, mających miejsce w tak odległych od siebie zakątkach świata, jak Wiedeń, Paryż, Londyn, Bratysława, Rio i Denver. Każdy z bohaterów zaskakującego filmu Fernando Meirellesa przeżywa chwile...

 • Meteora

  Na gorącej równinie w środkowej Grecji, zawieszone między niebem a ziemią, znajdują się dwa prawosławne klasztory, położone na szczycie filarów z piaskowca. Pod nimi, w dolinie toczy się zwyczajne życie wypełnione pracą i gwarem – mocny kontrast w stosunku do ascetycznego, przepełnionego pobożnością i ciszą klasztornego świata. Młody mnich Theodoros i zakonnica Urania postanowili poświęcić życie Bogu i surowym praktykom religijnym. Ale rodzące się między nimi uczucie stawia ich dotychczasowe...