• Informacje na temat:

  wyszyński stanisław

Artykuły na temat: wyszyński stanisław
 • "Na dobre i na złe": Julia Wyszyńska straciła rolę w serialu?

  ..." /> Spektakl w reżyserii chorwackiego reżysera Olivera Frljicia powstał na motywach dramatu Stanisława Wyspiańskiego. "To bezkompromisowy i bezczelny spektakl o dominacji agresywnego katolicyzmu...

 • Rodzice Andrzeja Dudy promują książkę o sobie!

  W Warszawie odbyła się promocja wywiadu-rzeki z Janiną Milewską-Dudą i Janem Tadeuszem Dudą, rodzicami prezydenta. Na spotkaniu licznie stawili się duchowni, m.in. rektor Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego ks. Stanisław Dziekoński, koledzy prezydenta z Prawa i Sprawiedliwości oraz sam prezes Jarosław Kaczyński. Spotkanie w Domu Literatury przy Krakowskim Przedmieściu poprowadził...

 • Prezydent RP Lech Kaczyński, metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz oraz prymas Polski kard. Józef Glemp byli honorowymi gośćmi pokazu filmu "Karol - papież, który pozostał człowiekiem" w reżyserii Giacomo Battiato. "Mamy kolejne dzieło z bardzo dobrą kreacją polskiego aktora. Podziwiam jego grę. Młody człowiek musiał zagrać papieża, który odchodząc miał ponad 80 lat" - tak o grze Piotra

 • Zwolniona z "Wiadomości"!

  Małgorzata Wyszyńska została odsunięta od prowadzenia "Wiadomości" w TVP1. Podobno dziennikarka "słabo wypadła w badaniach wizerunkowych prezenterów".

 • Na ekrany kin wchodzi dzisiaj film Teresy Kotlarczyk "Prymas". Opowiada on o trzech latach z życia kardynała Stefana Wyszynskiego, które jako więzień spędził w Stoczku Warmińskim. Obraz wchodzi w aż 87 kopiach, ilości porównywalnej z największymi polskimi produkcjami - "Ogniem i mieczem" oraz "Panem Tadeuszem".

 • "Jan Paweł II" w telewizji RAI

  Pierwszy kanał włoskiej telewizji publicznej RAI wyemitował w niedzielę, 27 listopada, pierwszą z dwóch części filmu "Jan Paweł II" w reżyserii Johna Kenta Harrisona, którego światowa premiera w obecności Benedykta XVI odbyła się 17 listopada. Drugi odcinek włoska telewizja nada w poniedziałek, 28 listopada.

 • "Popiełuszko" w Zakopanem

  W Zakopanem ekipa filmowa kręci sceny do filmu o ks. Jerzym Popiełuszce. Miejscem akcji są m.in. klasztor sióstr urszulanek na Borach, Morskie Oko i Głodówka - powiedział w czwartek na konferencji prasowej reżyser i scenarzysta filmu, Rafał Wieczyński.

 • Kolejny etap prac nad filmem fabularnym o księdzu Jerzym Popiełuszce - sceny z okresu stanu wojennego - realizowano w niedzielę, 9 grudnia, w Warszawie.

 • Ewa Kasprzyk dubbinguje i boksuje

  W filmowej wersji przygód Pszczółki Mai usłyszymy m.in. głos Ewy Kasprzyk. Dla aktorki nagrywanie dubbingu było wyzwaniem. "Podkładając głos, musiałam się bardzo skupiać" - przyznaje gwiazda. Przed premierą animacji artystka zadba o dobrą formę, zgłębiając tajniki tajskiego boksu.

 • Filmy o Janie Pawle II

  Amerykańskie filmy "Jan Paweł II" , z Jonem Voightem w roli papieża, i "Jan Paweł II: Nie lękajcie się" , z kreacją Thomasa Kretschmanna, oraz włoska produkcja "Karol - Papież, który pozostał człowiekiem" , z główną rolą Piotra Adamczyka, będąca kontynuacją filmu "Karol - człowiek, który został Papieżem" - to filmy fabularne poświęcone papieżowi-Polakowi, zrealizowane po jego śmierci.