• Informacje na temat:

  zawód aktora

Artykuły na temat: zawód aktora
 • Tamara Arciuch: każdy aktor ma takie chwile, kiedy myśli o zmianie zawodu

  ...informacyjnej Newseria Lifestyle. Aktora przyznaje, że w podobnej sytuacji byłaby w stanie zacząć wszystko od nowa, niekoniecznie jako aktorka.  - Każdy aktor ma takie momenty, kiedy czuje się w jakimś sensie lekko wypalony, niedoceniony albo za długo ten telefon milczy i sobie myśli: "Kurczę, chyba muszę zmienić zawód". Ale nie można się tak zafiksować, że tylko to i nigdy więcej nic innego, po prostu...

 • Janusz Gajos: Aktorstwo to coś więcej niż zawód

  Ma na swoim koncie ponad 350 ról filmowych i teatralnych. I ma apetyt na więcej! 23 września kończy 75 lat.

 • "Klan": Jerzy Kamas myślał o zmianie zawodu!

  Jerzy Kamas słynął ze swojej uczciwości, naturalności i niesłychanej wręcz jak na aktora skromności. Oto co sam mówił o sobie: Miał być marynarzem Zupełnie inaczej wyobrażałem sobie aktorstwo(...) się, że aktorstwo to jakiś tajemniczy świat. Taki, którego nie można było dotknąć. Prawdę mówiąc, myślałem, że to jednak dużo łatwiejszy zawód niż w rzeczywistości. Ale już w szkole teatralnej miałem...

 • Piotr Polk: Bez lenistwa

  Zawsze podchodziłem do zawodu aktora, jak do wielkiej przygody. Daję ludziom śmiech, wzruszenie, chwilowy i piękny rodzaj oderwania. Nie tworzę nowego, lepszego świata, raczej jego iluzję - mówi Piotr Polk.

 • Paweł Małaszyński chce zmienić zawód!?

  Paweł Małaszyński (38 l.) ponoć ma już dość bycia aktorem. Wkrótce zmieni zawód?

 • Thomas Brodie-Sangster: Portret aktora w wieku młodzieńczym

  Thomas Brodie-Sangster dorastał na naszych oczach. Dziś, w wieku 24 lat, jest weteranem małego i dużego ekranu. Znamy go z uroczej komedii "To właśnie miłość", gdzie zagrał syna Liama Neesona; z biograficznego "Johna Lennona. Chłopaka znikąd", gdzie wcielił się w samego Paula McCartneya; wreszcie z "Gry o tron", w którym to serialu gra Jojena Reeda.

 • "M jak miłość": Syn Dominiki Ostałowskiej chce zostać aktorem

  Hubert Zduniak Junior marzy, by pójść w ślady sławnych rodziców. Wie, że jego plany są ambitne, wierzy jednak w możliwość ich realizacji. Dominika Ostałowska przyznaje, że chłopak zawsze miał artystyczną duszę i kibicuje jego marzeniom, choć nie bez obaw. Gwiazda dobrze zna bowiem nie tylko blaski, lecz także cienie zawodu aktora.

 • Krzysztof Dracz: Polski Louis de Funes

  - Jako dziecko recytowałem wiersze, ale dopiero, kiedy moja nauczycielka stwierdziła, że mógłbym być aktorem, pomyślałem o scenicznych występach - przyznaje Krzysztof Dracz.

 • ​"Pułapka": Agata Kulesza namawia młodych aktorów do grania w serialach

  Agata Kulesza jest bez wątpienia jedną z najlepszych polskich aktorek. Należy do grona wybrańców, którzy - jak sama żartuje - kochają swój zawód z wzajemnością. Nie musi martwić się o pracę, bo jest wręcz zasypywana propozycjami i może wybierać tylko te role, które według niej są godne uwagi. - Wiem, że coś udało mi się w tej pracy. To cudowne, kiedy zawód cię kocha, a nie tylko ty kochasz zawód...

 • Mikołaj Krawczyk: Świat nie kończy się na "Pierwszej miłości"

  Na początku tego roku Mikołaj Krawczyk, idąc w ślady swojej zawodowej i prywatnej partnerki Agnieszki Włodarczyk, odszedł z serialu "Pierwsza miłość". Aktor przekonuje, że nie żałuje swojej decyzji.

Zdjęcia na temat: zawód aktora
Wideo na temat: zawód aktora
 • "Nielegalni": Grzegorz Damięcki uważa aktorstwo za zawód, który bywa okrutny i niesprawiedliwy

  Grzegorz Damięcki przeżywa obecnie najlepszy moment w swojej dotychczasowej karierze zawodowej. Po 25 latach obecności na małym i dużym ekranie, zyskał niezwykłą popularność dzięki rolom w serialach "Belfer" oraz "Wataha". Dzięki temu, w 2017 i 2018 roku, aktora można było oglądać w głównych rolach w dwóch filmach kinowych: "Podatek od miłości" oraz "Atak paniki". Obecnie występuje natomiast

 • Michael Haneke. Zawód: reżyser

  W ciągu 25 lat twórczości Michael Haneke osiągnął pozycje jednego z najważniejszych reżyserów w historii kina. Od wczesnych prac, po film "Miłość" stworzył unikalny wszechświat, pokazując w nim męty społeczne, egzystencjalne lęki czy emocjonalne wybuchy. Poprzez wizję swoich aktorów i wcześniej nie pokazywane ujęcia, film przedstawia pracę prawdziwego artysty.

 • Tamara Arciuch: każdy aktor ma takie chwile, kiedy myśli o zmianie zawodu

  Tamara Arciuch rozpoczęła pracę na planie serialu „Druga szansa”. Wciela się w nim w rolę rywalki głównej bohaterki, granej przez Małgorzatę Kożuchowską. Aktorka twierdzi, że serial opowiada o sytuacji, która może przydarzyć się każdemu – konieczności zaczynania życia od nowa. Ona sama byłaby w stanie budować swoje życie od podstaw, niekoniecznie jako aktorka.

 • Cena sławy

  Świat obiega wiadomość o śmierci Charliego Chaplina. Dwóch imigrantów postanawia skraść trumnę z ciałem aktora.

Dyskusje na temat: zawód aktora