• Informacje na temat:

  zbigniew rybczyński oscar

Artykuły na temat: zbigniew rybczyński oscar
 • Agaty Kulesza i Trzebuchowska krytykowane są za to, że - zamiast odbierać Oscara z Pawłem Pawlikowskim - urwały się z nudnej imprezy i poszły na winko. Warto przypomnieć, że to nie pierwszy "skandal" z udziałem Polaków na gali Oscarów.

 • Inauguracja nauki w łódzkiej Filmówce

  Łódzka Szkoła Filmowa to jedna z wizytówek polskiego kina i Łodzi. 3 października uczelnia zainauguruje 66. rok akademicki, a w jej murach wraz z polskimi studentami kształcić się będzie 56 obcokrajowców, w tym 18 Polaków z zagranicy.

 • Laureat Oscara w Łodzi

  Zbigniew Rybczyński, słynny polski twórca filmów animowanych i eksperymentalnych, pierwszy polski zdobywca Oscara, otrzyma tytuł Doctora Honoris Causa Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi.

 • Polski laureat Oscara zatrzymany

  Zbigniew Rybczyński, reżyser i laureat Oscara, został zatrzymany w Nowym Sączu za jazdę po pijanemu - dowiedział się reporter RMF FM Maciej Grzyb.

 • Zbigniew Rybczyński w Classicu

  Gościem Magdy Miśki w niedzielnym cyklu RMF Classic "Bliskie spotkania" będzie laureat Oscara za animację "Tango" -Zbigniew Rybczyński. Początek o godz. 9.

 • Zbigniew Rybczyński stracił pracę

  Dyrektor Centrum Technologii Audiowizualnych CeTA we Wrocławiu Robert Banasiak zawiadomił prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa i podjął decyzję o rozwiązaniu umowy o pracę z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim, dyrektorem artystycznym i rozwoju technologii CeTA.

 • Nowy projekt laureata Oscara

  Stworzenie studiów produkcji wielowarstwowych obrazów 3D oraz powołanie Europejskiego Centrum Edukacji Multimedialnej to główne cele projektu prowadzonego przez polskiego zdobywcę Oscara Zbigniewa Rybczyńskiego oraz wrocławską Wytwórnię Filmów Fabularnych.

 • Oscar Wajdy dla UJ

  Andrzej Wajda, który 26 marca odbierze w Los Angeles Oscara za całokształt twórczości, postanowił przekazać cenną statuetkę do Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Nagroda stanie obok Złotej Palmy z Cannes i Złotych Lwów z Wenecji, które znany reżyser już wcześniej podarował uczelni.

 • Oscar we Wrocławiu!

  Na wrocławską galę "Gloria Animatoris!" z okazji otwarcia jubileuszu 60-lecia polskiej animacji przyjedzie Hugh Welchman, brytyjski producent z BreakThru Films, który w tym roku wraz z reżyserką Suzie Templeton w Hollywood odebrał nagrodę Oscara dla animacji "Piotruś i wilk", najlepszego animowanego filmu krótkometrażowego.

 • Rybczyński: Zwolniono mnie, ponieważ się stawiałem

  Zwolniono mnie, ponieważ się stawiałem. Podejrzewam, że ma to również związek z moim oświadczeniem, że upublicznię nieprawidłowości jakie były w CeTA - powiedział w środę Zbigniew Rybczyński, b. dyrektor artystyczny i rozwoju technologii Centrum Technologii Audiowizualnych.

Wideo na temat: zbigniew rybczyński oscar