• Informacje na temat:

  zdjęcia dokumenty o katyniu

Artykuły na temat: zdjęcia dokumenty o katyniu
 • Album Wajdy o "Katyniu"

  Książka o filmie "Katyń" Andrzeja Wajdy zostanie opublikowana 3 września, na dwa tygodnie przed planowaną na 17 września premierą filmu.

 • Album o "Katyniu" w księgarniach

  W poniedziałek do księgarń trafił album "Katyń" opowiadający o najnowszym dziele Andrzeja Wajdy pod tym samym tytułem. Obok tekstu reżysera znalazły się w nim fotografie i kadry z planu filmowego, zrobione przez Piotra Bujnowicza, a także kalendarium zbrodni katyńskiej, opracowane przez Andrzeja Krzysztofa Kunerta.

 • Andrzej Wajda: Swastyki w Krakowie

  We wtorek, 21 listopada, rozpoczęły się w Krakowie zdjęcia do filmu Andrzeja Wajdy "Post Mortem. Opowieść katyńska". Już w poniedziałek, podczas próby scenograficznej, na kamienicach zawisły flagi ze swastykami. Twórcy filmu zaapelowali do krakowian o wyrozumiałość i cierpliwość.

Wideo na temat: zdjęcia dokumenty o katyniu
 • 1920 Bitwa Warszawska

  Film opowiada o miłości i burzliwych losach bohaterów rozgrywających się na tle wojennej zawieruchy. "Bitwę Warszawską 1920" reżyseruje Jerzy Hoffman, twórca nominowany w 1975 roku do Oscara za ekranizację "Potopu" Henryka Sienkiewicza. Autorem zdjęć jest Sławomir Idziak, nominowany w 2002 roku do Oscara za zdjęcia do filmu Ridleya Scotta "Helikopter w ogniu". Budżet filmu opiewa na 27 mln zł.

 • Enen

  W trakcie prac porządkowych we wrocławskim szpitalu, zniszczonym podczas powodzi, młody lekarz (Borys Szyc) zauważa, że dokumenty jednego z pacjentów (Grzegorz Wolf) przepadły bez śladu. Pacjent sam nie jest w stanie z nikim się porozumieć, nie reaguje na próby kontaktu. Lekarz postanawia zastosować wobec tajemniczego pacjenta terapię, która pozwoli odkryć jego tożsamość. W dodatku sam, niby detektyw, rozpoczyna prywatne śledztwo, które ma doprowadzić do wyjaśnienia zagadki. Nawet nie...

 • Strefa X

  W Meksyku rozbija się sonda kosmiczna badająca pozaziemskie formy życia. Andrew robi zdjęcia na miejscu katastrofy, kiedy dostaje polecenie - zorganizować Sam bezpieczny powrót do domu. Jedyna droga prowadzi przez skażoną, odizolowaną strefę. Od tej pory ci dwoje zdani są tylko na siebie. Jeśli chcą przeżyć, będą musieli poznać prawdziwe zagrożenie.