• Informacje na temat:

  zdzisław maklakiewicz rejs

Artykuły na temat: zdzisław maklakiewicz rejs
 • Zdzisław Maklakiewicz: Mistrz drugiego planu

  35 lat temu, 9 października 1977 roku, przed warszawskim hotelem Bristol znaleziono ciało Zdzisława Maklakiewicza, nieśmiertelnego inżyniera Mamonia z "Rejsu" Marka Piwowskiego. Wspólnie z Janem Himilsbachem stworzyli najbarwniejszy aktorski duet w historii polskiego kina.

 • Zdzisław Maklakiewicz: Co go zgubiło?

  Żył dokładnie tak, jak grał - na całego. Lubił alkohol i rozrywkowe towarzystwo, najprawdopodobniej to go zgubiło.

 • "Rejs": Będzie pomnik

  Jan Himilsbach, Zdzisław Maklakiewicz i "Katarzynka" - to trzy elementy pomnika "Rejsu" , który stanie na nadwiślańskim bulwarze w Toruniu. W czwartek, 26 czerwca, na jego budowę zgodzili się radni, poinformowała "Gazeta Wyborcza".

 • Toruń: Himilsbach i Maklakiewicz

  Cztery prace, z których każda przedstawia Jana Himilsbacha, odtwórcy roli Sidorowskiego w kultowym "Rejsie" i Zdzisława Maklakiewicza, filmowego inżyniera Mamonia, wystawiono na Starym Mieście w Toruniu. Jedna z nich ma trafić na stałe na miejscowy Bulwar Filadelfijski. O tym, która, zdecydują mieszkańcy miasta i turyści - pisze "Rzeczpospolita".

 • "Rejs" w HD w Telewizji Polskiej

  Fani kultowego filmu Marka Piwowskiego "Rejs" nie mogą tego przegapić! Po raz pierwszy zobaczą obraz zrekonstruowany cyfrowo w wysokiej rozdzielczości (High Definition). Telewizyjna premiera "Rejsu" HD - w poniedziałek, 20 maja o godz. 22.55 w TVP HD.

 • Odjechany "Rejs" polskiego kina

  Dziś mija 40 lat od premiery kultowej komedii Marka Piwowskiego. Polskie kino płynie dalej, mało który film potrafi jednak dorównać legendzie "Rejsu".

 • Mamoń i Sidorowski wracają na ekrany!

  W piątek na ekrany kin trafia 8 tytułów, w tym ostatni film zmarłego wskutek przedawkowania narkotyków Philipa Seymoura Hoffmana ("Bardzo poszukiwany człowiek") i dokument o polskich siatkarzach "Drużyna". Czy przebojami okażą się zrekonstruowane cyfrowo klasyki: "Wielki błękit" Luka Bessona i kultowy "Rejs" Marka PIwowskiego?

 • Jan Himilsbach: Urodzony 31 listopada

  W środę, 30 listopada, mija 80. rocznica urodzin Jana Himilsbacha, odtwórcy roli Sidorowskiego w kultowej komedii "Rejs". Był najwspanialszym naturszczykiem w historii polskiego kina.

 • Niezapomniany inż. Mamoń

  We wtorek przypada 30. rocznica śmierci Zdzisława Maklakiewicza, zaliczanego do najbardziej charakterystycznych polskich aktorów i - wraz z Janem Himilsbachem - najbardziej barwnych osobowości środowiska artystycznego lat 60. i 70.