• Informacje na temat:

  zestaw złożony

Artykuły na temat: zestaw złożony
 • Milcząca Meg White. Czy jeszcze kiedyś zagra?

  10 grudnia 40 lat kończy znana z duetu The White Stripes Meg White. Choć technicznie "surowa", na stałe zapisała się w historii rocka. Jest wymieniana w jednym szeregu z najwybitniejszymi i najbardziej ikonicznymi perkusistami. Co dziś dzieje się z zamkniętą w sobie Meg White?

 • Live Aid na DVD

  Słynne koncerty Live Aid po blisko 20 latach ukażą się na DVD. Pomysł zorganizowania występu gwiazd dla głodującej Etiopii wyszedł od Boba Geldofa, byłego lidera grupy The Boomtown Rats. Zestaw czterech płyt dokumentujący dwa koncerty z 13 lipca 1985 roku, ukaże się na początku listopada.

 • Wyjątkowa kolekcja Wendersa

  Tak kompletnej kolekcji DVD nie ma w Polsce żaden uznany reżyser. Jeszcze w tym roku do sklepów trafi wyjątkowy zestaw 22 filmów Wima Wendersa.

 • Katarzyna Sokołowska: Moda to sprzedaż marzeń

  "Moja praca jest spełnieniem moich marzeń" - przekonuje Katarzyna Sokołowska, która opowiada o nowym sezonie programu "Top Model".

 • OFF Festival: Publiczność domagała się Kingi Rusin (relacja, dzień drugi)

  "Kingę Rusin dostaniecie na Zajączka" - tak pisarka i wokalistka Dorota Masłowska gasiła prośby publiczności o powtórne zaprezentowanie utworu "Kinga Rusin". Drugi dzień OFF Festival (sobota, 2 sierpnia) obfitował w więcej równie bezprecedensowych wydarzeń.

 • Hiphopowe Opole

  Po raz kolejny podczas festiwalu w Opolu będą się mogli zaprezentować polscy artyści hiphopowi. W tym roku koncert odbędzie się 29 maja, a wśród wykonawców nie zabraknie zarówno gwiazd, jak i artystów mało znanych jeszcze szerszej publiczności. Za cały koncert ponownie odpowiedzialny będzie Hirek Wrona.

 • Led Zeppelin wyda na DVD swój ostatni koncert

  Brytyjski zespół Led Zeppelin zdecydował się opublikować DVD zapisem ostatniego koncertu w swojej dotychczasowej karierze. Wydawnictwo ma trafić do zniecierpliwionych fanów grupy dokładnie w piątą rocznicę występu - 10 grudnia.

 • OFAFA: Dobry pomysł, komputer i papcie

  52 filmy znalazły się konkursie 16. Ogólnopolskiego Festiwalu Autorskich Filmów Animowanych OFAFA (17-19 marca) - poinformowali na konferencji dyrektorzy imprezy: Janusz Korosadowicz i Mariusz Frukacz.

 • Najgorsze i najlepsze polskie sequele

  Sequele można podzielić na dwie bardzo proste kategorie: dobre i złe. Dobre niejednokrotnie przewyższają pierwowzór, złe natychmiast do niego odsyłają. Najlepszy przykład złapania się w pułapkę sequeli to próba wyciśnięcia resztek z pierwszej części.

 • 2010: To był rok powrotów

  Koncertowe powroty Edyty Bartosiewicz i Zbigniewa Hołdysa, reaktywacja grunge'owych legend Soundgarden i Stone Temple Pilots, wreszcie comeback "syna marnotrawnego" Robbiego Williamsa w szeregi Take That - oto najciekawsze muzyczne powroty 2010 roku.

Wideo na temat: zestaw złożony
 • O krok od sławy

  Piękny hołd złożony wokalistkom śpiewającym w chórkach największych gwiazd światowej sceny muzycznej. Miliony osób znają ich głosy, ale nikt nie zna ich imion. W swoim nowym, wciągającym filmie "O krok od sławy" (Oscar w kategorii: najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny), Morgan Neville - zdobywca wielu nagród za reżyserię - rzuca światło na prawdziwe historie chórzystek i chórzystow skrytych za sukcesami największych gwiazd muzyki 21. wieku. Triumfalny i jednocześnie chwytający za serce...

 • Oczy Julii

  Największy przebój hiszpańskiego kina ostatnich lat. Zbierający entuzjastyczne recenzje thriller twórców hitowego "Sierocińca" i "Labiryntu Fauna" to nastrojowy, a jednocześnie mrożący krew w żyłach thriller, porównywany do "Milczenia owiec" i najlepszych dokonań Hitchcocka. Gdy w tajemniczych okolicznościach ginie piękna, odzyskująca po długiej chorobie wzrok Sara, jej siostra bliźniaczka Julia (w obie postaci wciela się Belén Rueda, znana z pamiętnych ról w "Sierocińcu" i "W stronę morza")...

 • Kapitan Phillips

  "Kapitan Phillips" to wielowarstwowa opowieść dokumentująca wydarzenia z 2009 roku związane z porwaniem przez somalijskich piratów amerykańskiego kontenerowca Maersk Alabama. Znany z rejestrowania na taśmie filmowej przełomowych wydarzeń reżyser Paul Greengrass w charakterystyczny dla siebie sposób okiem kamery śledzi przypominające dreszczowiec wydarzenia, jednocześnie malując złożony portret efektów globalizacji, a wśród nich rosnących przepaści między światem bogatych i biednych. Film...