• Informacje na temat:

  zofia merle

Artykuły na temat: zofia merle
 • Zofia Merle: Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej

  Przez lata Zofia Merle (79 l.) była iskrą dla wszystkich wokół. Teraz role się odwróciły...

 • "Barbara i Jan": Pierwszy polski serial

  Prawie 50 lat temu, 5 stycznia 1965 roku, zaczęła się nowa epoka w historii polskiej telewizji. Widzowie obejrzeli odcinek pierwszego rodzimego serialu "Barbara i Jan" z Janiną Traczykówną i Janem Kobuszewskim w tytułowych rolach.

 • Zofia Merle: Jest szczęśliwa, gdy innym daje uśmiech

  Gadatliwa, wszystkowiedząca, nadopiekuńcza. Taka w swych rolach jest Zofia Merle (78 l.). Ale przede wszystkim zawsze sympatyczna i zabawna. Życie nie oszczędziło aktorce jednak bólu. Kilka lat temu zaczęło dokuczać jej zdrowie, a w 2013 roku musiała zmierzyć się z najboleśniejszym ciosem...

 • Zofia Merle obchodzi 75. urodziny!

  Zofia Merle, czyli pani Stenia z "Klanu", w Wielką Sobotę świętuje 75. urodziny! Mówią o niej "aktorzyca pełną gębą", bo niemal każda rola, jaką zagrała w ciągu trwającej już ponad 50 lat kariery, to aktorska perełka.

 • Marcin Mayzel, syn pary aktorskiej Zofii Merle (75 l.) i Jana Mayzela, przegrał walkę z chorobą nowotworową. Miał 42 lata.

 • Melonik dla Merle i Tyma

  Zofia Merle i Stanisław Tym zostali zwycięzcami zakończonego w sobotę X Festiwalu Dobrego Humoru w Gdańsku. Otrzymali Nagrodę Grand Prix - "Błękitny Melonik Charliego" oraz 15 tys. zł. Nagrodę ufundowało Stowarzyszenie Filmowców Polskich.

 • ​Zofia Merle obchodzi 75. urodziny!

  Zofia Merle, czyli pani Stenia z „Klanu”, w Wielką Sobotę świętować będzie 75. urodziny!

 • Burczykowa babcią-szpiegiem

  W szóstym odcinku "Agentek" gościnnie wystąpi znana aktorka Zofia Merle. Ostatnio rozpoznawana jako Burczykowa w serial u "Na dobre i na złe". Tym razem, zmieni się w babcię-szpiega, specjalistkę od nowoczesnej technologii.

 • Mistrzyni wielkanocnych mazurków

  Zofia Merle, czyli pani Stefania z "Klanu", do dziś pamięta słowa swojej babci, która zawsze mówiła, że Wielkanoc to czas pojednania z Bogiem.

 • Nie grywa w serialach, ale...

  W "Tylko miłość" pojawi się nowa para! Stanisław Tym, który prawie nigdy nie pojawia się w serial ach, wraz z Zofią Merle zagrają rodziców Sylwii i Doroty Sztern.

Zdjęcia na temat: zofia merle
Wideo na temat: zofia merle
 • Zmarł jedyny syn Zofii Merle

  Marcin Mayzel, syn aktorki Zofii Merle, przegrał walkę z choroba nowotworową.

 • Kanadyjskie sukienki

  Na urodzinach Zofii (Anna Seniuk) przenosimy się w świat polskiej wsi z lat 80-tych. Urodziny te są wielką ucztą smaków, kolorów, ludzi tamtego czasu, ale przede wszystkim oczekiwaniem na przyjazd Amelii i Tadeusza - córki i męża mieszkających od 10 lat w Kanadzie. Niespodziewanie Amelia przyjeżdża sama. Przenosząc się w przeszłość poznajemy prawdziwe powody jej wyjazdu i Kanadę daleką od wymarzonego ideału całej rodziny. Brutalna prawda o ojcu i niej samej ukrywana jest przed Zofią do...

 • Miasto 44

  Jedna z najbardziej oczekiwanych i największych polskich produkcji ostatnich lat. Obraz Jana Komasy, twórcy wielokrotnie nagrodzonego kinowego przeboju "Sala samobójców", to film o miłości, młodości, odwadze i poświęceniu, rozgrywający się w czasie Powstania Warszawskiego. Film "Miasto 44" to opowieść o młodych Polakach, którym przyszło wchodzić w dorosłość w okrutnych realiach okupacji. Mimo to są pełni życia, namiętni, niecierpliwi. Żyją tak, jakby każdy dzień miał okazać się tym ostatnim....

Dyskusje na temat: zofia merle