• Informacje na temat:

  żona jerzego gruzy

Artykuły na temat: żona jerzego gruzy
 • Jerzy Gruza: Za tym najbardziej tęskni

  Gruza. Jurek dopiął swego, jednak o mały włos w ogóle nie ukończyłby studiów. To były lata pięćdziesiąte - siermiężny komunizm dawał się we znaki. Do Gruzy przylgnęła groźna opinia bikiniarza. - Co(...) odległościowa. Ona nie chce się przeprowadzić do Warszawy, a ja na Wybrzeże. Ale o rozwodzie nie ma mowy - wyznał kilka lat temu Gruza. Tymczasem od wielu lat w życiu Jerzego obecna jest inna kobieta...

 • "Czterdziestolatek" ma już... 40 lat!

  40 lat temu - 16 maja 1975 roku - Telewizja Polska wyemitowała pierwszy odcinek "Czterdziestolatka". Inżynier Stefan Karwowski (Andrzej Kopiczyński) i jego żona Madzia (Anna Seniuk) w ciągu godziny stali się nowymi... idolami milionów Polaków, a serial Jerzego Gruzy zyskał popularność, której do dziś nie udało się przebić żadnej telewizyjnej produkcji.

 • "Czterdziestolatkowi" stuknęła czterdziestka

  Dokładnie 40 lat temu - 16 maja 1975 roku - Telewizja Polska wyemitowała pierwszy odcinek "Czterdziestolatka". Inżynier Stefan Karwowski (Andrzej Kopiczyński) i jego żona Madzia (Anna Seniuk) w ciągu godziny stali się nowymi... idolami milionów Polaków, a serial Jerzego Gruzy zyskał popularność, której do dziś nie udało się przebić żadnej telewizyjnej produkcji.

 • Janusz Rewiński i Beata Ścibakówna: Niespełnieni

  O zrobieniu komedii, ukazującej wady i przywary nowych elit finansowych wolnej Polski, Jerzy Gruza myślał już w połowie lat 90. ubiegłego wieku. Tak zrodził się scenariusz emitowanego w 1999 roku serialu "Tygrysy Europy".

 • W życiu nie jest Maliniakiem

  Nie sposób zliczyć wszystkie role, jakie zagrał w swojej 57-letniej karierze aktorskiej. Ale jedno jest pewne w stu procentach: dla większości Polaków Roman Kłosowski na zawsze pozostanie Maliniakiem z telewizyjnego serialu "Czterdziestolatek" Jerzego Gruzy.

 • Maciej Damięcki: Rodzina, SB, rak prostaty

  Jego recepta na sukces to dobre geny i rodzina, która w każdej sytuacji stoi za nim murem.

 • Czym zdobył serce żony?

  Dla Andrzeja Kopiczyńskiego, tytułowego czterdziestolatka z kultowego serialu Jerzego Gruzy, najważniejsza jest rodzina.

 • Kalina Jędrusik: Kobieta samotna

  Artystka, prowokatorka, skandalistka. Niezaprzeczalny symbol seksu lat 60. Dziś Kalina Jędrusik obchodziłaby 85 urodziny.

 • Nie żyje Wojciech Pokora

  ...kreacji można zaliczyć także postać PRL-owskiego inteligenta w "Czterdziestolatku" Jerzego Gruzy (1974) oraz hrabiego Ponimirskiego w "Karierze Nikodema Dyzmy" (1980). Pamiętną kreację aktor stworzył(...)'. Byłem pewien, że lepiej już nie można zagrać i nie trzeba. Ale Staszek Bareja nie dawał za wygraną. Wydzwaniał i przychodził do nas dniami i nocami. W końcu żona powiedziała: 'Weź tę rolę, bo...

 • Jerzy Stuhr reżyseruje "Rewizora" w Teatrze Telewizji

  Jerzy Stuhr reżyseruje dla Teatru Telewizji słynną sztukę Gogola "Rewizor". Aktor i reżyser gwarantuje współczesne odczytanie kultowej komedii w gwiazdorskiej obsadzie, po ponad 45 latach od ostatniej inscenizacji w Teatrze Telewizji - pamiętnego spektaklu Jerzego Gruzy z Tadeuszem Łomnickim w roli Horodniczego.