• Informacje na temat:

  żona vaclava

Artykuły na temat: żona vaclava
 • Premiera reżyserskiego debiutu Vaclava Havla

  Uroczysta premiera pierwszego filmu byłego prezydenta Czech i dawnego czechosłowackiego dysydenta Vaclava Havla pt. "Odejścia" ("Odchazeni") odbyła się we wtorek, 22 marca, wieczorem w Pradze.

 • Filmowy debiut Vaclava Havla

  Vaclav Havel - były prezydent Czech, znany pisarz i dramaturg od ponad trzech tygodni na pogórzu sudeckim, w pobliżu granicy z Polską, kręci film na podstawie swej sztuki pt. "Odejście" ("Odchazeni"). Za kamerą stoi po raz pierwszy. Jak przyznaje, zawsze o tym marzył.

 • Vaclav Havel kręci film

  Były prezydent Czech - Vaclav Havel - przygotowuje się do reżyserskiego debiutu. Będzie to ekranizacja jego sztuki "Odejścia" - poinformowało "Variety".

 • Vaclav Havel zakończył zdjęcia

  Czeski dramaturg i były prezydent Vaclav Havel zakończył w ubiegłym tygodniu kręcenie filmowej adaptacji własnej sztuki "Odejście", co jest dla niego debiutem reżyserskim w kinematografii - poinformowała agencję CTK rzeczniczka projektu Uljana Donatova.

 • Vaclav Havel za kamerą

  Były prezydent Czech, a jednocześnie pisarz i dramaturg, Václav Havel, stanie za kamerą, adaptując własną sztukę "Odejścia".

 • Dagmar Havlova wróci na scenę

  Żona byłego prezydenta Czech, Dagmar Havlova, która po ślubie z Vaclavem Havlem zrezygnowała z kariery artystycznej, planuje wrócić do pracy w teatrze w marcu 2006 roku, po 8-letniej przerwie - podały w poniedziałek, 20 czerwca, czeskie media.

 • Polski film, na który czeka wolna Białoruś

  Czterokrotnie zamykany w więzieniu, absolwent podziemnego liceum, wcielony siłą do wojska, dziennikarz Radia Wolna Europa, laureat Stypendium Vaclava Havla - 24-letni Franak Wiaczorka to białoruski bohater młodego pokolenia, którego życiowa historia zainspirowała Krzysztofa Łukaszewicza, reżysera głośnego "Linczu", do nakręcenia filmu "Żywie Biełaruś!".

 • Karlowe Wary: Kryształowy "Rok diabła"

  Czeski film "Rok dábla" ("Rok diabła") otrzymał główną nagrodę, "Kryształowy Glob", na zakończonym w sobotę wieczorem, 13 lipca, 37. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Karlowych Warach. Obraz w reżyserii Petra Zelenki pokonał w głównym konkursie festiwalowym 17 konkurentów.

 • Pohoda Festival: Żółty biustonosz i klata z Photoshopa

  W dniach 5-7 lipca na lotnisku w słowackim Trenczynie odbyła się kolejna edycja festiwalu Pohoda. W tym roku święto muzyki u naszych południowych sąsiadów, uświetnili swoją obecnością min. Lou Reed, Kasabian, Two Door Cinema Club, Orbital, The Kooks czy Public Enemy.

 • Pamiętajmy o tych, którzy odeszli

  Polskie kino straciło w tym roku wiele wybitnych osobowości. Zmarli m.in. Wojciech Siemion, Jerzy Turek, Maciej Kozłowski, Elżbieta Czyżewska. W katastrofie smoleńskiej zginął Janusz Zakrzeński. Filmowy świat pożegnał również: Dennisa Hoppera, Claude'a Chabrola, Arthura Penna i Erica Rohmera. Dzisiaj wspominamy artystów, którzy odeszli w minionych miesiącach.

Wideo na temat: żona vaclava
 • Żona doskonała

  Suzanne (Catherine Deneuve) jest żoną bogatego przemysłowca, który żelazną ręką kieruje fabryką parasolek. Swoją żonę sprowadził do roli uległej pani domu, która skrzętnie wypełnia codzienne obowiązki i służy mu jako luksusowa ozdoba. Pewnego dnia pracownicy fabryki buntują się przeciwko szefowi i biorą go za zakładnika. Nagle rodzinne i biznesowe sprawy spadają na barki Suzanne, która ku zaskoczeniu wszystkich ujawnia nieznane dotąd oblicze swojej kobiecości - energiczne, przebojowe i...

 • Green Zone

  Matt Damon i reżyser Paul Greengrass ponownie połączyli siły w thrillerze "Green Zone", którego akcja rozgrywa się podczas pierwszych chaotycznych dni wojny w Iraku, kiedy to nikomu nie można było ufać, a każda decyzja mogła skończyć się nieprzewidywalnymi konsekwencjami. Podczas prowadzonej przez Stany Zjednoczone okupacji Bagdadu w 2003 roku, starszy chorąży Roy Miller (Damon) i zespół inspektorów wojskowych zostają wysłani w celu odnalezienia broni masowej zagłady, która jak wierzono miała...

 • Żona na niby

  Główny bohater /Adam Sandler/ namawia pewną samotną matkę, aby ta udawała jego żonę. Ma to pomóc uwieść kobietę jego marzeń…