• Informacje na temat:

  żuławski i gretkowska

Artykuły na temat: żuławski i gretkowska
 • Andrzej Żuławski nie żyje. Znamy szczegóły pogrzebu!

  Andrzej Żuławski kilka dni temu przegrał walkę z chorobą nowotworową. Właśnie podano szczegóły ceremonii pogrzebowej. Nie obyło się bez zaskoczenia.

 • Edyta Górniak miała zagrać w filmie Andrzeja Żuławskiego "Szamanka". Dlaczego odmówiła?

  Edyta Górniak (47 l.) miała być gwiazdą filmu "Szamanka" Andrzeja Żuławskiego. Do współpracy jednak nie doszło. Dlaczego?

 • Gretkowska zmasakrowała Żuławskiego

  Pisarka Manuela Gretkowska , która przed laty miała romans z Andrzejem Żuławskim , bez litości rozprawia się z byłym kochankiem na łamach swojej książki.

 • Była kochanka atakuje Żuławskiego

  ..."Wkurzyło mnie, jak ten człowiek traktuje żywych ludzi. Żony, kochanki, dzieci są jedynie preparatami do opisywania często najintymniejszych spraw" - zżyma się Manuela Gretkowska .

 • Żuławski kończy 60 lat!

  Andrzej Żuławski, jeden z najbardziej oryginalnych polskich reżyserów, od wielu lat pracujący we Francji, kończy w środę, 22 listopada, 60 lat. "Kino to niezwykła sztuka rozbudzania ludzi, jeden z wyjątkowych sposobów wstrząsania ludzką naturą" - mówi twórca tak słynnych i kontrowersyjnych filmów, jak "Szamanka", "Opętanie" czy "Diabeł".

 • Najgorsze polskie filmy

  Film Andrzeja Żuławskiego "Szamanka" został uznany najgorszą polską produkcją wszech czasów. Zabawę w opracowanie listy najgorszych polskich tytułów zaproponowała swoim czytelnikom gazeta Super Express . Wyniki głosowania opublikowano w poniedziałek, 16 lutego.

 • Najgorsze polskie filmy lat 90.

  Przegląd "najgorszych polskich filmów lat 90.", podczas którego można było obejrzeć fragmenty m.in. "Młodych wilków" czy "Operacji Samum", uzupełnionych komentarzem krytyka filmowego Kamila Śmiałkowskiego, zakończył w niedzielę, 24 listopada, VIII Festiwal Niewinni Czarodzieje.

Wideo na temat: żuławski i gretkowska
 • Wojna polsko-ruska

  Ekranizacja bestsellerowej powieści Doroty Masłowskiej z Borysem Szycem, jakiego jeszcze nie widzieliśmy. W filmie występują również: Roma Gąsiorowska ("Pitbull"), Sonia Bohosiewicz ("Rezerwat"), Anna Prus ("Ja wam pokażę!") i Maria Strzelecka ("Chaos"). Autorem scenariusza i reżyserem jest Xawery Żuławski, laureat nagrody za filmowy debiut na FPFF w Gdyni 2008. Filmowa "Wojna polsko-ruska" to pełna adrenaliny, bezkompromisowa opowieść o młodych ludziach głodnych emocji i przeżyć i o...