• Informacje na temat:

  zygmunt miłoszewski powieść

Artykuły na temat: zygmunt miłoszewski powieść
 • "Ziarno prawdy": Miłoszewski chwali Więckiewicza

  Kryminał filmowy z prawdziwego zdarzenia - tak ekranizację powieści "Ziarno prawdy", której podjął się reżyser Borys Lankosz, określił Zygmunt Miłoszewski. Pisarz chwali m.in. odtwórcę głównej roli, Roberta Więckiewicza; Szacki w jego wykonaniu "jest świetny" - ocenił.

 • "Ziarno prawdy" : Anatomia zbrodni rytualnej

  Borys Lankosz, twórca fenomenalnego "Rewersu" (2009), kolejny raz zagłębia się w arkana gatunku filmowego. Po realizacji czarnej komedii, sięga po jeden z najlepszych polskich kryminałów ostatnich lat - bestsellerowe "Ziarno prawdy" Zygmunta Miłoszewskiego.

 • Miłoszewski: Pisarz we mnie wyje

  "Pisarz we mnie wyje" - takimi słowami Zygmunt Miłoszewski, autor powieści "Uwikłanie" i "Ziarno prawdy", skomentował kiepski, jego zdaniem, poziom scenariuszy filmów walczących na 37. festiwalu w Gdyni o Złote Lwy.

 • Lankosz ekranizuje kryminał Miłoszewskiego

  Kryminał Zygmunta Miłoszewskiego "Ziarno prawdy" zostanie przeniesiony na ekran. Jest to druga książka tego autora, która zostanie sfilmowana. Na fotelu reżysera zasiądzie Borys Lankosz, autor słynnego "Rewersu". Zdjęcia do filmu rozpoczną się w kwietniu, a miejscem akcji będzie Sandomierz.

 • Polski film, jakiego dawno nie było

  "Uwikłanie" - nowy film Jacka Bromskiego oparty na motywach powieści Zygmunta Miłoszewskiego - opowiada o prokuratorsko-policyjnym śledztwie w sprawie nietypowego zabójstwa.

 • Bromski ekranizuje kryminał

  29 czerwca Jacek Bromski rozpoczyna w Krakowie zdjęcia do filmu pod roboczym tytułem "Uwikłanie" na podstawie powieści Zygmunta Miłoszewskiego.

 • Jacek Bromski rozpoczął w środę w Krakowie zdjęcia do "Uwikłania" - psychologicznego thrillera, opartego na powieści Zygmunta Miłoszewskiego pod tym samym tytułem.

 • Film dla widza bardzo inteligentnego

  W poniedziałek, 30 maja, w Krakowie, odbyła się uroczysta premiera nowego filmu Jacka Bromskiego - "Uwikłanie". Obraz oparty na motywach powieści Zygmunta Miłoszewskiego opowiada o prokuratorsko-policyjnym śledztwie w sprawie nietypowego zabójstwa.

 • Więckiewicz zagra prokuratora Szackiego

  Robert Więckiewicz nie zwalnia tempa . Po głównych rolach w "Wałęsie. Człowieku z nadziei" i "Pod Mocnym Aniołem", artysta zagra w najnowszym filmie Borysa Lankosza "Ziarno prawdy". Obraz jest ekranizacją powieści kryminalnej Zygmunta Miłoszewskiego.

 • "Uwikłanie" Bromskiego trafi do kin

  Nowy film Jacka Bromskiego, thriller "Uwikłanie" o śledztwie w sprawie nietypowego zabójstwa - z Mają Ostaszewską i Markiem Bukowskim w rolach głównych - trafi do kin 3 czerwca. Powstał na motywach powieści Zygmunta Miłoszewskiego.

Wideo na temat: zygmunt miłoszewski powieść
 • Pokaż kotku, co masz w środku

  Seria niefortunnych zdarzeń stawia na głowie życie dwóch mężczyzn – Andrzeja (Jacek Borusiński) i Zygmunta (Krzysztof Stelmaszyk). Ojciec Andrzeja (Marian Dziędziel) nagle postanawia ożenić się z tajemniczą nieznajomą (Grażyna Szapołowska), a wkrótce potem traci wszystkie oszczędności. Andrzej, próbując desperacko odzyskać straconą fortunę, porywa podejrzaną o kradzież dziewczynę (Katarzyna Cynke) i... zakochuje się w niej od pierwszego uprowadzenia. Tymczasem Zygmunt musi zmierzyć się...

 • Niebezpieczna metoda

  Opowieść o tym, jak skomplikowane relacje pomiędzy Carlem Jungiem a Sigmundem Freudem doprowadziły do powstania psychoanalizy. Zygmunt Freud i Carl Jung, dwaj wielcy twórcy psychoanalizy, poznają się dzięki 18-letniej, pięknej Sabinie cierpiącej na ataki histerii. Pewnego dnia pacjentka przywieziona zostaje do szpitala psychiatrycznego, w którym pracuje Jung. Już wkrótce ich więź przerodzi się w coś znacznie poważniejszego niż zwykła relacja pacjentki z lekarzem. Skrywane dotąd żądze Sabiny...

 • Uwikłanie

  Co musiałoby się wydarzyć, żeby w zwyczajnym człowieku obudzić zabójcę? Czy w pół-hipnotycznym transie można zabić i następnego dnia o tym nie pamiętać? Skoro jest ofiara, to gdzieś musi też być sprawca zbrodni. W ekranizacji bestsellerowego kryminału Zygmunta Miłoszewskiego tropem sprytnego mordercy podąża cyniczny komisarz Smolar (Marek Bukowski) i nieustępliwa prokurator Agata Szacka (Maja Ostaszewska). Duet jaki tworzą jest mieszanką wybuchową nie tylko ze względu na ich temperamenty, ale...