• Informacje na temat:

  zygmunt miłoszewski sandomierz

Artykuły na temat: zygmunt miłoszewski sandomierz
 • ​Spacer po Sandomierzu "Śladami Ojca Mateusza"

  Sandomierz stał się jednym z najpopularniejszych polskich miast. Wszystko za sprawą serialu "Ojciec Mateusz". Turyści przybywający do tego świętokrzyskiego miasta mogą zbliżyć się do bohaterów serialu podróżując "Śladami Ojca Mateusza".

 • "Ziarno prawdy": Miłoszewski chwali Więckiewicza

  Kryminał filmowy z prawdziwego zdarzenia - tak ekranizację powieści "Ziarno prawdy", której podjął się reżyser Borys Lankosz, określił Zygmunt Miłoszewski. Pisarz chwali m.in. odtwórcę głównej roli, Roberta Więckiewicza; Szacki w jego wykonaniu "jest świetny" - ocenił.

 • "Ziarno prawdy": Jak się kręci kryminał?

  Mistrzowska obsada, starannie dobrane plenery i wnętrza, ekipa najlepszych kaskaderów, specjalnie wytresowane zwierzęta - to tajemnice dobrego kryminału. Dystrybutor "Ziarno prawdy" zaprezentował materiał, w którym możemy zobaczyć, jak wyglądała praca nad ekranizacją powieści Zygmunta Miłoszewskiego.

 • Borys Lankosz: Przeciw przesądom

  Film przeciw przesądom - tak dotykające tematu relacji polsko-żydowskich "Ziarno prawdy", które w piątek, 29 stycznia, wchodzi do kin, nazywa Borys Lankosz. Jak podkreślił reżyser, jego cel jest taki, by "ludzie po tym filmie chcieli spokojnie rozmawiać, a nie rzucać się na siebie".

 • "Ziarno prawdy": Więckiewicz w Sandomierzu

  Rytualny mord, kryminalna zagadka i tajemnica zasłoniętego obrazu z katedry. Pod koniec marca w Sandomierzu ruszą zdjęcia do "Ziarna prawdy". Znany kryminał Zygmunta Miłoszewskiego ekranizuje Borys Lankosz, a Robert Więckiewicz zagra prokuratora Teodora Szackiego.

 • Śladami "Ojca Mateusza"

  Sandomierz stał się jednym z najpopularniejszych polskich miast. Wszystko za sprawą serialu "Ojciec Mateusz". Turyści przybywający do tego świętokrzyskiego miasta mogą zbliżyć się do bohaterów serialu podróżując "Śladami Ojca Mateusza".

 • Lankosz ekranizuje Miłoszewskiego

  Borys Lankosz przeniesie na kinowy ekran książkę "Ziarno prawdy" Zygmunta Miłoszewskiego.

 • Lankosz ekranizuje kryminał Miłoszewskiego

  Kryminał Zygmunta Miłoszewskiego "Ziarno prawdy" zostanie przeniesiony na ekran. Jest to druga książka tego autora, która zostanie sfilmowana. Na fotelu reżysera zasiądzie Borys Lankosz, autor słynnego "Rewersu". Zdjęcia do filmu rozpoczną się w kwietniu, a miejscem akcji będzie Sandomierz.

 • Więckiewicz zagra prokuratora Szackiego

  Robert Więckiewicz nie zwalnia tempa . Po głównych rolach w "Wałęsie. Człowieku z nadziei" i "Pod Mocnym Aniołem", artysta zagra w najnowszym filmie Borysa Lankosza "Ziarno prawdy". Obraz jest ekranizacją powieści kryminalnej Zygmunta Miłoszewskiego.

Wideo na temat: zygmunt miłoszewski sandomierz
 • Pokaż kotku, co masz w środku

  Seria niefortunnych zdarzeń stawia na głowie życie dwóch mężczyzn – Andrzeja (Jacek Borusiński) i Zygmunta (Krzysztof Stelmaszyk). Ojciec Andrzeja (Marian Dziędziel) nagle postanawia ożenić się z tajemniczą nieznajomą (Grażyna Szapołowska), a wkrótce potem traci wszystkie oszczędności. Andrzej, próbując desperacko odzyskać straconą fortunę, porywa podejrzaną o kradzież dziewczynę (Katarzyna Cynke) i... zakochuje się w niej od pierwszego uprowadzenia. Tymczasem Zygmunt musi zmierzyć się...

 • Niebezpieczna metoda

  Opowieść o tym, jak skomplikowane relacje pomiędzy Carlem Jungiem a Sigmundem Freudem doprowadziły do powstania psychoanalizy. Zygmunt Freud i Carl Jung, dwaj wielcy twórcy psychoanalizy, poznają się dzięki 18-letniej, pięknej Sabinie cierpiącej na ataki histerii. Pewnego dnia pacjentka przywieziona zostaje do szpitala psychiatrycznego, w którym pracuje Jung. Już wkrótce ich więź przerodzi się w coś znacznie poważniejszego niż zwykła relacja pacjentki z lekarzem. Skrywane dotąd żądze Sabiny...

 • Uwikłanie

  Co musiałoby się wydarzyć, żeby w zwyczajnym człowieku obudzić zabójcę? Czy w pół-hipnotycznym transie można zabić i następnego dnia o tym nie pamiętać? Skoro jest ofiara, to gdzieś musi też być sprawca zbrodni. W ekranizacji bestsellerowego kryminału Zygmunta Miłoszewskiego tropem sprytnego mordercy podąża cyniczny komisarz Smolar (Marek Bukowski) i nieustępliwa prokurator Agata Szacka (Maja Ostaszewska). Duet jaki tworzą jest mieszanką wybuchową nie tylko ze względu na ich temperamenty, ale...