• Informacje na temat:

  30 najważniejszych wydarzeń 2008 roku

Artykuły na temat: 30 najważniejszych wydarzeń 2008 roku
 • Gwiazdy Audioriver 2011

  W tym roku już po raz szósty spotkamy się w Płocku (29-30 lipca) na jednym z najważniejszych wydarzeń z muzyką elektroniczną na świecie i jednym z największych biletowanych festiwali w Polsce.

 • OFF Festival 2018: W całości na żywo

  Uznawany za jedno z najważniejszych wydarzeń muzyki alternatywnej w Polsce OFF Festival rozpocznie się w piątek (3 sierpnia). Przez trzy dni w Katowicach zaprezentuje się ponad 80 wykonawców. Wśród nich zespoły Kult, Muchy, Clap Your Hands Say Yeah oraz ...And You Will Know Us by the Trail of Dead, które wystąpią z niecodziennym repertuarem – każdy z nich wykona w całości swój wybrany album...

 • Roman Wilhelmi: Uczczą pamięć aktora

  Przyjaciele i miłośnicy talentu Romana Wilhelmiego uczczą w czwartek, 3 listopada, w Poznaniu pamięć aktora. Symboliczne spotkanie przed pomnikiem artysty będzie zwieńczeniem trwających od czerwca wydarzeń poświęconych artyście.

 • Sen o rewolucji!

  ..."Jeśli nie my, to kto?" , reż. Anders Veiel, Niemcy 2011, dystrybutor: Vivarto, premiera kinowa: 30 września 2011

 • Rusza festiwal Pięć Smaków

  W najbliższą środę, 24 października, w Warszawie rusza szósta edycja Festiwalu Filmowego Pięć Smaków - jedynego w Polsce, corocznego przeglądu kina Azji Południowo-Wschodniej. W programie: 6 sekcji, 30 nowych pełnometrażowych tytułów, a wśród nich - 2 europejskie i aż 22 polskie premiery. Festiwal potrwa do 30 października.

 • Święto azjatyckiego kina

  Festiwal Pięć Smaków to trwający tydzień przegląd najważniejszych filmów powstałych w Azji oraz imprezy towarzyszące dla zainteresowanych podróżami na ten kontynent. Pokazy odbywają się w warszawskim kinie Muranów i Kino.Lab, a następnie jadą do Katowic, Krakowa i Poznania. Gościem festiwalu jest reżyser Ho Tzu Nyen (Singapur), którego głośny film "Ziemia", niezwykła postapokaliptyczna alegoria...

 • Gitarowo, elektronicznie, bujająco

  Open'er - już marka jednej z najważniejszych imprez letnich w Europie, wizyta U2 na Stadionie Śląskim w Chorzowie, cieszące się statusem legend Radio head, Jane's Addiction czy Morrissey - wielbiciele szeroko pojętej alternatywy nie będą się nudzić.

 • Jeden z niewielu filmowców z Afryki...

  ...... którzy zyskali międzynarodową sławę, Haile Gerima, będzie bohaterem 4. festiwalu Filmy Świata Ale Kino! (19-30 listopada). W ramach przeglądu obejrzymy cztery filmy najpopularniejszego etiopskiego reżysera, w tym ostatni - "Teza", za który otrzymał Nagrodę Specjalną Jury i nagrodę za najlepszy scenariusz na tegorocznym MFF w Wenecji...

 • Oscarowe filmy. Który wygra?

  Dziewięć produkcji, w tym "Lincoln" - na temat walki o zniesienie niewolnictwa, "Wróg numer jeden" o poszukiwaniu Osamy bin Ladena i komedia "Poradnik pozytywnego myślenia" o mężczyźnie poddanym psychoterapii, walczy w tym roku o Oscara w kategorii najlepszy film.

 • Pamiętajmy o tych, którzy odeszli

  Polskie kino straciło w tym roku wiele wybitnych osobowości. Zmarli m.in. Wojciech Siemion, Jerzy Turek, Maciej Kozłowski, Elżbieta Czyżewska. W katastrofie smoleńskiej zginął Janusz Zakrzeński. Filmowy świat pożegnał również: Dennisa Hoppera, Claude'a Chabrola, Arthura Penna i Erica Rohmera. Dzisiaj wspominamy artystów, którzy odeszli w minionych miesiącach.