• Informacje na temat:

  adam darski 2011

Artykuły na temat: adam darski 2011
 • 2011: Zaskoczenia roku

  ...rola dinozaurów ich nie interesuje. Zostawili sympatykom kawał znakomitej muzyki. Nergal politycznym tematem numer dwa (po Smoleńsku, jakże by inaczej) Adam Darski, chcąc nie chcąc, stał się symbolem(...) bawili. Odbicie rynku W Stanach Zjednoczonych sprzedano w 2011 roku o cztery miliony płyt więcej niż w 2010. To przełamanie kilkunastoprocentowych spadków rok do roku. Rynek amerykański zazwyczaj...

 • 2011: Muzyczne wydarzenia roku

  ...w Polsce, później zwycięska walka z białaczką, dopiero na dalszym planie fakt, że Adam Darski to lider znanego na całym (metalowym) świecie zespołu Behemoth. W 2011 roku artysta udowodnił, że(...) listopada 2011 roku. Odpowiedzialny na mocy intratnej umowy za zdrowie Michaela Jacksona doktor Conrad Murray został uznany przez ławę przysięgłych odpowiedzialnym za śmierć artysty. Groteskowa obrona...

 • Nergal o białaczce: To był szok

  Adam 'Nergal' Darski z zespołu Behemoth w rozmowie z magazynem "Wprost" wspomina moment, w którym lekarze oznajmili mu, że jest chory na białaczkę.

 • Behemoth: Proces Nergala do powtórki

  Sąd Okręgowy w Gdańsku uchylił we wtorek (8 stycznia) uniewinniający wyrok sądu niższej instancji dla lidera deathmetalowego zespołu Behemoth Adama Darskiego, "Nergala", oskarżonego o obrazę uczuć religijnych, i przekazał sprawę do ponownego rozpatrzenia.

 • Prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa ws. Nergala

  Z powodu przedawnienia karalności krakowska prokuratura odmówiła wszczęcia postępowania w sprawie obrażania uczuć religijnych przez Adama 'Nergala' Darskiego, podczas koncertu grupy Behemoth w 2007 roku - poinformował w piątek (26 kwietnia) prokurator Janusz Hnatko.

 • Proces Nergala: Sędzia miała gotowy wyrok?

  Gdyńska prokuratura złoży apelację ws. wyroku, w którym sąd uniewinnił lidera grupy Behemoth Adama Darskiego, "Nergala", oskarżonego o obrazę uczuć religijnych. W 2007 roku muzyk podczas koncertu w Gdyni podarł Biblię, używał przy tym wulgarnych słów.

 • Nergal przed sądem: Nie jestem wyznawcą szatana

  Przed Sądem Rejonowym w Gdyni rozpoczął się w czwartek proces lidera zespołu Behemoth Adama Darskiego, "Nergala", oskarżonego o obrazę uczuć religijnych. Gdyński sąd rozpatruje czyn muzyka po raz drugi.

 • Skarga kasacyjna ws. uniewinnienia Nergala

  Prokuratura i oskarżyciel posiłkowy wnieśli o kasację w Sądzie Najwyższym wydanego w lutym wyroku uniewinniającego lidera grupy Behemoth Adama Darskiego "Nergala" od zarzutu obrazy uczuć religijnych. W 2007 r. podczas koncertu w Gdyni muzyk podarł Biblię.

 • Nergal: Sąd Najwyższy odpowiedział na pytanie prawne

  Przestępstwo obrazy uczuć religijnych popełnia nie tylko ten, kto chce go dokonać, ale także ten, kto ma świadomość, że może do niego dojść - uznał Sąd Najwyższy, odpowiadając na pytanie prawne sądu rozpatrującego sprawę Adama 'Nergala' Darskiego z grupy Behemoth.

 • Politycy PiS zeznawali przeciwko Nergalowi

  Czworo polityków PiS zeznawało w poniedziałek (6 maja) jako świadkowie przed gdyńskim sądem w procesie lidera blackmetalowej grupy Behemoth Adama 'Nergala' Darskiego, oskarżonego o obrazę uczuć religijnych. Twierdzili, że zachowanie muzyka było przestępstwem.