• Informacje na temat:

  adam wilhelmi

Artykuły na temat: adam wilhelmi
 • Pomnik Romana Wilhelmiego

  Pomnik Romana Wilhelmiego - wybitnego aktora teatralnego i filmowego - odsłonięto w Poznaniu. Związane z tym uroczystości przypadły 3 listopada, w 21. rocznicę jego śmierci.

 • Poznań pamięta o Wilhelmim

  Wystawa zdjęć i pokaz filmu "Aria dla atlety", z udziałem reżysera Filipa Bajona, rozpoczną w środę w Poznaniu Dni Romana Wilhelmiego. Wydarzenie odbywa się po raz trzeci.

 • Pomnik Romana Wilhelmiego w Poznaniu

  ...3 listopada w Poznaniu odsłonięty zostanie pomnik Romana Wilhelmiego, wybitnego aktora wywodzącego się z tego miasta. W poniedziałek na skwerze noszącym jego imię wmurowano kamień węgielny.

 • Roman Wilhelmi: Mężczyźni z kompleksami

  ..."Role teatralne pamiętam lata całe, filmowych wcale, z telewizyjnych - scenki" - mówił w 1984 roku jeden z najwybitniejszych polskich aktorów Roman Wilhelmi. W czwartek, 3 listopada, mija 20 lat od śmierci odtwórcy roli Nikodema Dyzmy. Ironia losu, że największą popularność przyniosły mu właśnie serialowe kreacje?

 • Roman Wilhelmi: Uczczą pamięć aktora

  Przyjaciele i miłośnicy talentu Romana Wilhelmiego uczczą w czwartek, 3 listopada, w Poznaniu pamięć aktora. Symboliczne spotkanie przed pomnikiem artysty będzie zwieńczeniem trwających od czerwca wydarzeń poświęconych artyście.

 • Pamiętany z ról w serialach

  W poniedziałek, 6 czerwca, przypada 75. rocznica urodzin Romana Wilhelmiego, wybitnego aktora, teatralnego, filmowego i telewizyjnego. Aktor, który zmarł przed 20 laty, pamiętany jest m.in. z ról w serialach "Czterej pancerni i pies", "Alternatywy 4" i "Kariera Nikodema Dyzmy".

 • Cyfrowa premiera "Aktorów prowincjonalnych"

  ..."Nie potrzebuję dużego mężczyzny" - tak miał brzmieć tytuł debiutu fabularnego Agnieszki Holland. Niestety, ówczesny szef kinematografii, osławiony Janusz Wilhelmi, uznał, że polska kinematografia takiego nie potrzebuje. W efekcie reżyserka zadebiutowała innym filmem, ale minister jego premiery nie doczekał. Sami "Aktorzy prowincjonalni" (1978) doczekali za to powtórnej premiery, debiutując tym...

 • "Wakacje z duchami": Wraca kultowy serial

  ..."Perełka", "Mandaryn" i "Pikador" postanawiają rozwikłać zagadkę straszących na zamku zjaw. Śledzą naukowca Grzegorza (w tej roli niezastąpiony Roman Wilhelmi). Co z tego wyniknie? Tego dowiemy się z kultowego serialu "Wakacje z duchami".

 • "Do przerwy 0:1": Historia kultowego serialu

  Serial "Do przerwy 0:1" i jego kinowa wersja "Paragon gola" zapoczątkował twórcze spotkanie reżysera Stanisława Jędryki i pisarza Adama Bahdaja, którego owocem były jeszcze takie produkcje, jak "Wakacje z duchami", "Podróż za jeden uśmiech" i "Stawiam na Tolka Banana". 11 września 2019 roku mija 50 lat od premiery "Do przerwy 0:1".

 • "Pogoda dla bogaczy": Tego serialu nie da się zapomnieć

  Romantowska, a Falconettiemu użyczył głosu Roman Wilhelmi. Co więcej, serial trafił do tekstów piosenek. Andrzej Rybiński śpiewał: "Pogoda jest dla bogaczy, dla niebogaczy są prognozy złe", a Halina(...) gdzie, świat, w którym baśń ta dzieje się, senator Jordache mieszka w nim, Ramona, Diana, Wesley, Bill...". Adam Piosik...