• Informacje na temat:

  agnieszka holland

Artykuły na temat: agnieszka holland
 • "Szarlatan": Pierwszy zwiastun filmu Agnieszki Holland

  ...25 września na ekrany polskich kin trafi nowy film Agnieszki Holland "Szarlatan". Dystrybutor Gutek Film udostępnił właśnie pierwszy zwiastun obrazu.

 • Agnieszka Holland: Głosować czy nie głosować?

  Agnieszka Holland zaapelowała na Facebooku o stworzenie Obywatelskiego Komitetu Wyborczego, którego zadaniem byłoby wypracowanie w związku z planowanymi wyborami prezydenckimi "wspólnego stanowiska w obliczu możliwych sytuacji". "Tylko wspólne działania dają nam szanse na zwycięstwo" - przyznała reżyserka.

 • "Szarlatan" Agnieszki Holland na Berlinale 2020

  ..."Szarlatan" Agnieszki Holland - o czeskim uzdrowicielu Janie Mikolasku - znalazł się w programie sekcji Berlinale Special tegorocznego 70. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie. Obraz zostanie zaprezentowany obok m.in. "Pinokia" Matteo Garrone i "Last and First Men" Johanna Johannssona.

 • "Szarlatan" Agnieszki Holland: Widzowie będą zaskoczeni

  ...- Wiele faktów z życia Jana Mikolaska nie jest powszechnie znanych. Widzowie będą zaskoczeni, przez jakie piekło przeszedł - mówił PAP Ivan Trojan, który zagrał tytułową rolę w nowym filmie Agnieszki Holland "Szarlatan". Portret czechosłowackiego zielarza zaprezentowano w sekcji specjalnej 70. Berlinale.

 • "Szarlatan": Prezydent Słowacji poleca film Agnieszki Holland

  ..."Szarlatan", nowy film Agnieszki Holland, triumfuje w Czechach! Dzieło jednej z najwybitniejszych autorek światowego kina 20 sierpnia zadebiutowało na czeskich i słowackich ekranach, i w samych Czechach zgromadziło w weekend otwarcia ponad 62 tysiące widzów. W obu krajach film opowiadający o legendarnym czeskim zielarzu zajął pierwsze miejsce w lokalnych notowaniach boxoffice, pokonując m.in...

 • "Szarlatan" Agnieszki Holland trafi do polskich kin latem 2020

  Nowy film Agnieszki Holland "Szarlatan" trafi na ekrany polskich kin późnym latem 2020 - poinformował dystrybutor obrazu, Gutek Film.

 • ​"Szarlatan": Pokaz przedpremierowy w Kinie Pod Baranami w Krakowie i spotkanie online z Agnieszką Holland

  Kino Pod Baranami w Krakowie zaprasza 15 września na specjalny, przedpremierowy pokaz "Szarlatana", najnowszego filmu Agnieszki Holland, poświęconego fascynującej postaci uzdrowiciela Jana Mikoláška. Po projekcji odbędzie się wirtualne spotkanie z reżyserką, które poprowadzi Anita Piotrowska.

 • "Szarlatan": Zachodni krytycy bez entuzjazmu o najnowszym filmie Agnieszki Holland

  W czwartek wieczorem, podczas trwającego właśnie 70. festiwalu filmowego w Berlinie, swoją premierę miał najnowszy film Agnieszki Holland "Szarlatan". W Internecie pojawiły się jego pierwsze opinie krytyków filmowych zachodnich gazet.

 • Agnieszka Holland: Matematyka jest bezlitosna

  Emocje były umiarkowane, matematyka jest bezlitosna - powiedziała dziennikarzom Agnieszka Holland tuż po zakończeniu gali oscarowej. "Green Book" jest taką poczciwą konfekcją - oceniła zdobywcę Oscara w kategorii najlepszy film.

 • Agnieszka Holland zaprezentowała w Kijowie "Obywatela Jonesa"

  Polska reżyserka Agnieszka Holland zaprezentowała w środę, 27 listopada, w Kijowie swój film "Obywatel Jones" o Wielkim Głodzie na Ukrainie - stalinowskiej zbrodni, która niecałe 90 lat temu doprowadziła do śmierci kilku milionów ludzi.

Zdjęcia na temat: agnieszka holland
Wideo na temat: agnieszka holland
 • Agnieszka Holland

  Agnieszka Holland jest jednym z najbardziej znanych polskich reżyserów. Ukończyła studia w Pradze, ale karierę filmową zaczęła w Polsce. Pierwsze doświadczenia zawodowe wynikały ze współpracy z Krzysztofem Zanussim. Współpracowała także z Andrzejem Wajdą. Holland zdobyła wiele nagród na najznakomitszych festiwalach filmowych m.in. w Berlinie, Montrealu oraz Cannes.

 • Agnieszka Holland: Jakość polskich filmów poprawia się

  Agnieszka Holland była gościem odbywającego się w Krakowie festiwalu Netia Off Camera. Reżyserka była przewodniczącą jury konkursu głównego imprezy. W rozmowie z Anną Zając Holland przyznała, że śledzi na bieżąco dokonania młodych polskich twórców; wymieniła też nazwiska najoryginalniejszych postaci nowego polskiego kina (Agnieszka Smoczyńska, Bartosz M. Kowalski i Kuba Czekaj).

Dyskusje na temat: agnieszka holland