• Informacje na temat:

  agnieszka holland holocaust

Artykuły na temat: agnieszka holland holocaust
 • Najbardziej filmowe miasto Polski

  .... Co jest takiego magicznego w tym miejscu, że reżyserzy polscy (Andrzej Wajda, Agnieszka Holland, Stanisław Różewicz, Tadeusz Chmielewski, Tadeusz Konwicki, Janusz Morgenstern, Marek Piwowski(...) rozliczający się z tematyką Holocaustu w sposób inny niż dotychczasowy. Wyreżyserowany przez Wojciecha Żółtowskiego film opowiada historię młodej kobiety, która narażając siebie i swoich bliskich, ukrywa...

 • Film Holland w Muzeum Holocaustu

  Zgłoszony przez Polskę do Oscara film "W ciemności" w reżyserii Agnieszki Holland wyświetlony został w środę, 18 stycznia, w Muzeum Holocaustu w Waszyngtonie na specjalnym pokazie z udziałem reżyserki.

 • INTERIA.PL na planie filmu Holland

  Agnieszka Holland pracuje obecnie w Łodzi nad swym nowym filmem "Ukryci". Na planie produkcji, której akcja rozgrywa się w czasach Holocaustu, był specjalny wysłannik INTERIA.PL.

 • Andrzej Wajda o "W ciemności"

  W czwartek, 5 stycznia, do polskich kin wszedł najnowszy obraz Agnieszki Holland - "W ciemności". "To ważny film dla naszej kinematografii" - stwierdził Andrzej Wajda.

 • Film Holland w Nowym Jorku

  Pierwszy nowojorski pokaz filmu Agnieszki Holland "W ciemności" spotkał się z dużym zainteresowaniem publiczności. Audytorium Museum of the Moving Image nie mogło w poniedziałek, 16 stycznia, pomieścić wszystkich chętnych.

 • Plus Camerimage nagradza Starskiego

  Festiwal Plus Camerimage od trzech lat przyznaje nagrodę specjalną dla wybitnego scenografa w uznaniu dla jego wkładu w wizualną i artystyczną stronę filmu. W tym roku specjalnym gościem Plus Camerimage i laureatem Nagrody dla Scenografa jest Allan Starski.

 • KFF: Polskie kino w pigułce

  Krakowski Festiwal Filmowy jak co roku odbędzie się na przełomie maja i czerwca. W programie między innymi pozakonkursowy cykl "Panorama filmu polskiego", a w nim liczący 22 tytuły staranny wybór najciekawszych polskich dokumentów, przewrotnych krótkich fabuł i najnowszych animacji.

 • Raczek: głosowałbym na "Spadkobierców"

  W nocy z niedzieli na poniedziałek dowiemy się, kto w tym roku otrzyma Oscara za najlepszy film. Krytyk filmowy Tomasz Raczek ocenia dla PAP szanse nominowanych - "gdybym był jurorem na festiwalu filmowym, to głosowałbym na 'Spadkobierców'".