• Informacje na temat:

  agnieszka holland otrzymała oskara

Artykuły na temat: agnieszka holland otrzymała oskara
 • Najbardziej filmowe miasto Polski

  .... Co jest takiego magicznego w tym miejscu, że reżyserzy polscy (Andrzej Wajda, Agnieszka Holland, Stanisław Różewicz, Tadeusz Chmielewski, Tadeusz Konwicki, Janusz Morgenstern, Marek Piwowski(...) w stołecznym szpitalu, podejmuje się pracy samodzielnego lekarza na prowincji. Odtwórczyni tytułowej roli Ewa Wiśniewska otrzymała nagrodę aktorską czechosłowackiego czasopisma (tygodnika) "Kvety". - Huta...

 • Serialowy przewodnik

  ...ustawiona. Jacek ostrzega go, że nie ma żadnych szans z Grimakowem. Po walce chłopak zostaje odwieziony do szpitala. Nie wiadomo, czy przeżyje... "Klan" odc. 2338 Agnieszka spotyka się z Maxem(...) Agnieszka. Chce porozmawiać z siostrą na temat jej dwóch adoratorów. Podczas rozmowy sugeruje, by Olka związała się z Rafałem, który byłby dla niej lepszym partnerem. Tymczasem siostra wyznaje, że...

 • "Ida" największym sukcesem Łódź Film Commission

  "Ida" jest największym sukcesem Łódź Film Commission - instytucji, która w 2014 roku wsparła produkcję ok. 20 projektów filmowych: filmów fabularnych, dokumentalnych, reklam, programów telewizyjnych i projektów audiowizualnych. "Ida" otrzymała z ŁFC 120 tys. zł dotacji.

 • Aj dąt spik inglisz, czyli Holland i inni

  Czy "W ciemności" dołączy to takich obrazów, jak: "Osiem i pół", "Wojna i pokój", "Spaleni słońcem" czy "Życie na podsłuchu" i zostanie pierwszą polską produkcją wyróżnioną Oscarem w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny?

 • Ed Harris - aktor i reżyser

  Ed Harris, który zagrał ostatnio księdza w najnowszym filmie Agnieszki Holland "Trzeci cud", sportretował postać Jacksona Pollocka, jednego z najsłynniejszych malarzy amerykańskich XX wieku, w filmie zatytułowanym po prostu "Pollock". Aktor wystąpił również, po raz pierwszy, w roli reżysera.

 • Ruszył festiwal w Berlinie

  W czwartek, 9 lutego, rozpoczęła się w Berlinie rywalizacja o Złotego i Srebrnego Niedźwiedzia - główne nagrody 56. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego - Berlinale. Wśród 19 konkursowych propozycji nie ma polskich filmów. Polacy uczestniczą jednak w innych festiwalowych programach - Feliks Falk z "Komornikiem" w cyklu Panorama, Przemysław Wojcieszek z "Doskonałym popołudniem" w Forum Młodego Kina oraz Dorota Kędzierzawska z filmem "Jestem" w sekcji filmów dziecięcych.

 • Robert Więckiewicz z medalem Gloria Artis

  Robert Więckiewicz, a także Paweł Edelman, Jan Peszek, Małgorzata Niemirska i Paweł Huelle - to artyści uhonorowani przez ministra kultury Bogdana Zdrojewskiego medalami Gloria Artis. "Patrzę na dorobek każdego z państwa i dostrzegam rzetelność, wysoką jakość, profesjonalizm, dobry wzór" - mówił minister.