• Informacje na temat:

  akademiki w polsce

Artykuły na temat: akademiki w polsce
 • Akademicy skończyli głosowanie

  Aż 5856 członków Amerykańskiej Akademii Filmowej wybiera w tym roku laureatów Oscarów, w 24 kategoriach. We wtorek, 19 lutego, o północy zakończyło się głosowanie. Specjalnych kart - jak oka w głowie - strzeże teraz specjalnie wynajęta kancelaria prawna.

 • Jest polski Oscar! "Ida" ze statuetką Akademii

  "Ida" Pawła Pawlikowskiego otrzymała Oscara w kategorii "najlepszy film nieanglojęzyczny". To pierwsza polska produkcja w historii, której udał się podobny wyczyn.

 • Europejskie Nagrody Filmowe: Pierwsza selekcja

  Europejska Akademia Filmowa (EFA - European Film Academy) dokonała wstępnego wyboru obrazów, które będą ubiegać się o nominacje do jej tegorocznych nagród. Do szacownej instytucji napłynęło 360 zgłoszeń, z których Akademicy wybrali 43 filmy. W wyróżnionej grupie znalazło się jedno polskie dzieło - "Edi" Piotra Trzaskalskiego.

 • "Sala samobójców. Hejter": ​Fataliści

  ...w Polsce jeszcze nie było.

 • 63 filmy do Oscara

  63 filmy ubiegają się o Oscara 2008 w kategorii najlepszy film obcojęzyczny (nieanglojęzyczny). Są wśród nich polski "Katyń" Andrzeja Wajdy, włoska "Nieznajoma" Giuseppe Tornatore i rumuńskie "4 miesiące, 3 tygodnie i 2 dni" - film Cristiana Mungiu, uhonorowany tegoroczną Złotą Palmą w Cannes.

 • "American Hustle": Oscarowy faworyt

  Jeden z faworytów w wyścigu po Oscary, nominowany do złotej statuetki w dziesięciu kategoriach "American Hustle" w reżyserii Davida O. Russella, wchodzi w piątek do kin w Polsce. W obsadzie są m.in. Christian Bale, Amy Adams, Bradley Cooper i Jennifer Lawrence.

 • "Tancerze" już za tydzień!

  ...lat. Poznała ich w Pradze. Przyznała, że przez "Tancerzy" zmieniła swoje życie w ciągu dwóch dni. "Pracowałam w Paryżu, ale byłam akurat w Polsce, przelotem. Zadzwonił Krzysztof, zapytał, czy mogę...

 • Pol'and'Rock Festival 2020: Majka Jeżowska, Raz Dwa Trzy i Kwiat Jabłoni na Najpiękniejszej Domówce Świata

  Elektrycznych Gitar . Pop-folkowa ekipa z Warszawy w błyskawicznym czasie zdobyła fanów w całej Polsce. Zespół po świetnie przyjętym koncercie na Małej Scenie Pol'and'Rock Festival 2019 zdobył najwięcej...

 • Nominacja dla "Bożego Ciała"? To wielka praca producentów

  To wielka praca producentów - powiedział dyrektor PISF Radosław Śmigulski podczas poniedziałkowego briefingu, zorganizowanego po nominowaniu "Bożego Ciała" Jana Komasy do Oscara w kategorii "najlepszy pełnometrażowy film międzynarodowy".

 • Jan A.P. Kaczmarek wierzy w "Boże Ciało"

  Bardzo wierzę w film Jana Komasy. "Boże Ciało" ma szansę na Oscara nie tylko dlatego, że tytuł po angielsku zaczyna się na "C" - mówił kompozytor Jan A.P. Kaczmarek, laureat nagrody za muzykę do "Marzyciela". W rozmowie z PAP opowiedział także o procesie przyznawania statuetek Amerykańskiej Akademii Filmowej.

Zdjęcia na temat: akademiki w polsce