• Informacje na temat:

  akordeon 60

Artykuły na temat: akordeon 60
 • Shane MacGowan (The Pogues): "Najbrzydszy muzyk wszech czasów" ma 60 lat

  Jednym z najpopularniejszych utworów świątecznych jest "Fairytale of New York" grupy The Pogues i wokalisty Kirsty MacColl. Prezentem bożonarodzeniowym dla swoich rodziców był też lider tej folkowo-punkowej grupy, Shane MacGowan, który 25 grudnia kończy 60 lat.

 • Czego Magda Mołek słucha w samochodzie?

  Chopina i jazzu, zwłaszcza w wykonaniu Włodka Pawlika, słucha w samochodzie Magda Mołek. Za muzyczne arcydzieła dziennikarka uważa polską muzykę lat 60. i 70. "Ta muzyka mnie wzbogaca" - mówi PAP Life Mołek.

 • "Mam talent": Faceci w szpilkach, damski striptiz i country na bis!

  Czwarty castingowy odcinek dziewiątej edycji "Mam talent" obfitował w emocje. Nie zabrakło wzruszeń, zachwytów, rozczarowań, a także złotego przycisku, który gwarantuje awans do półfinału. Bohaterką okazała się m.in. 60-letnia Halina, której występ roztańczył jurorów i publiczność.

 • Jim Capaldi nie żyje

  Jim Capaldi, legendarny perkusista grupy Traffic, kompozytor i autor tekstów, zmarł we wczesnych godzinach rannych w piątek, 28 stycznia. Miał 60 lat. Śmierć zastała muzyka w londyńskiej klinice. Capaldi cierpiał na raka żołądka.

 • "Mam talent!": Był najlepszy!

  We wspaniałym stylu Marcin Wyrostek wygrał drugą edycję programu "Mam talent!" i 300 tysięcy złotych. Niesamowity akordeonista ze Śląska podbił serca widzów nie tylko fantastyczną grą, ale i skromnością.

 • Slovian'sky: Ballada Nocnego Stróża (teledysk)

  ..., chórki), Maciej Gromotka (bas, chórki), Ryszard Sójka (akordeon, chórki), Sławomir Czapla (saksofon, klarnet, chórki), Marcin Semrau (puzon, chórki) i Filip Kowalski (perkusja). "Ballada o nocnym stróżu" promuje drugą płytę zespołu - "Bramy". Zdjęcia do teledysku powstawały w Pile. Cały klip utrzymany jest w klimacie lat 50. i 60. ubiegłego wieku, a podczas kręcenia niektórych scen muzycy posługiwali...

 • Shane MacGowan (The Pogues): "Najbrzydszy muzyk wszech czasów" wziął ślub. Wśród gości Johnny Depp

  ...małżeńskiego. 60-letni Shane MacGowan najbardziej znany jest jako wokalista i lider irlandzkiej grupy The Pogues. Punkowe brzmienia wymieszali z dźwiękami tradycyjnych irlandzkich instrumentów, jak banjo, cytra, mandolina, flażolet czy akordeon. Dodatkowo MacGowan w tekstach sięgał do swojego dziedzictwa (burzliwa historia Irlandii u boku większego sąsiada, a także życie imigrantów w Londynie...

 • Ania Rusowicz i Renata Przemyk kolejnymi gwiazdami Seven Festival 2015

  Ania Rusowicz to polska wokalistka, zdobywczyni czterech nagród Fryderyk, kompozytorka, autorka tekstów, ale przede wszystkim osoba, która przywróciła styl i muzykę lat 60. i 70. w Polsce(...) paru standardów z repertuaru gwiazd epoki hipisów, takich jak m.in. Janis Joplin, Jimi Hendrix oraz Jim Morrison. Lata 60. i 70., jak pokazuje historia, nigdy nie wyjdą z mody. Z tych dwóch...

 • Tereza Salgueiro wraca do swojej ziemi

  Terra" ("Powrót do mojej ziemi"). Wokalistce towarzyszyć będzie zespół w składzie: Carisa Marcelino (akordeon), André Santos (gitara klasyczna), Óscar Santos (kontrabas) i Rui Lobato (perkusja(...) (I miejsca), 120 zł (II miejsca), 90 zł (balkon), 60 zł (wejściówki - studenci i uczniowie).

 • "Sanatorium miłości": Kim są panowie, którzy zgłosili się do programu?

  Manowska, znana z prowadzenia produkcji TVP "Rolnik szuka żony" oraz "The Voice Senior". W programie bierze udział 12 osób (sześć kobiet i sześciu mężczyzn), które skończyły 60 lat i nie mają(...) zaczął się uczyć gry na akordeonie. Jest wyrozumiały, bezkonfliktowy, empatyczny. Jest w gorącej wodzie kąpany. Ma być na już!