• Informacje na temat:

  aktor belmondo

Artykuły na temat: aktor belmondo
 • Stan zdrowia Belmondo "ustabilizowany"

  Stan zdrowia słynnego francuskiego aktora Jeana-Paula Belmondo "ustabilizował się" i niedługo opuści on oddział intensywnej terapii - głosi wydany w sobotę, 11 sierpnia, komunikat szpitala św. Józefa w Paryżu, gdzie Belmondo przebywa od kilku dni.

 • Jean-Paul Belmondo: Nonszalancki twardziel

  Pewna siebie mina, papieros w kąciku ust, niedbały strój, ręce w kieszeniach. Takim znał go i kochał cały świat. Jean-Paul Belmondo obchodził niedawno 83. urodziny.

 • Jean-Paul Belmondo: Od boksera do aktora

  Trzymał w ramionach największe gwiazdy światowego kina - Jeanne Moreau, Catherine Deneuve i Sophię Loren. Jean-Paul Belmondo, jeden z najpopularniejszych francuskich aktorów, we wtorek, 9 kwietnia, obchodzi 80. urodziny. Najlepsze jego kreacje pochodzą z filmów: "Do utraty tchu", "Borsalino", "Zawodowiec" i "Stravinsky".

 • Belmondo wraca do zdrowia

  Francuski aktor Jean-Paul Belmondo opuścił we wtorek, 14 sierpnia, oddział intensywnej terapii, ale nadal pozostanie w paryskim szpitalu. Przypomnijmy, że 68-letni gwiazdor został w ciężkim stanie przetransportowany z Korsyki do paryskiego szpitala po wylewie, który miał w ubiegłą środę, 8 sierpnia.

 • Belmondo nagrodzony w Cannes

  Jean-Paul Belmondo, legenda francuskiego kina, został we wtorek, 17 maja, uhonorowany Złotą Palmą za całokształt twórczości. Nagrodę wręczono mu podczas uroczystej gali na festiwalu filmowym w Cannes.

 • Jean-Paul Belmondo: Jeszcze wróci

  Gwiazdor francuskiego kina Jean-Paul Belmondo wziął udział w seansie specjalnym "Małżonków roku drugiego" Jeana-Paula Rappeneau w Cinematheque Francaise. Aktor , który bardzo rzadko pojawia się na forum publicznym, został uhonorowany owacją na stojąco.

 • Jean-Paul Belmondo w szpitalu

  Słynny francuski aktor Jean Paul Belmondo ("Zawodowcy", "Dziewczyna dla dwóch", "Do utraty tchu") został w środę, 8 sierpnia, przewieziony helikopterem do szpitala w Bastii na Korsyce z podejrzeniem wylewu. Stan 68-letniego aktora okazał się na tyle poważny, że tego samego dnia wieczorem, przetransportowo go do paryskiej kliniki. Belmondo spędzał wakacje w małej wiosce, w północnej części Korsyki...

 • Jean-Paul Belmondo wyszedł ze szpitala

  Jean-Paul Belmondo opuścił w środę, 22 sierpnia, paryski szpital, w którym leczył się po przebytym dwa tygodnie temu udarze mózgu. Informację tej treści podała dyrekcja placówki. Słynny francuski aktor wyszedł ze szpitala kilkanaście dni wcześniej, niż uprzednio zapowiadano.

 • Borys Szyc poznał Jean-Paula Belmondo

  Borys Szyc dzięki udziałowi w festiwalowi canneńskim, gdzie promował film "Zimna wojna", mógł poznać gwiazdy tego formatu. Ale już wcześniej miał okazję zdobyć sympatię jednej z legend kina. Podczas wakacji w Maroku zakolegował się z Jean-Paulem Belmondo.

 • Zmarł francuski aktor Francois Perier

  W sobotę wieczorem, 29 czerwca, w Paryżu zmarł na atak serca wybitny francuski aktor Francois Perier. W ciągu swej kariery, trwającej ponad 60 lat, zagrał w 108 filmach. Współpracował z tak znakomitymi twórcami jak Federico Felliniego, Jean-Pierre Melville czy Alain Resnais. Miał 82 lata.

Dyskusje na temat: aktor belmondo