• Informacje na temat:

  aktor czterdziestolatka

Artykuły na temat: aktor czterdziestolatka
 • "Czterdziestolatek": Pierwsza rocznica śmierci Romana Kłosowskiego

  Dokładnie rok temu – 11 czerwca – dotarła do nas smutna wiadomość o śmierci Romana Kłosowskiego, czyli niezapomnianego Maliniaka z „Czterdziestolatka”, który był jednym z najbardziej lubianych polskich aktorów starszego pokolenia. Miał 89 lat.

 • "Czterdziestolatek" ma już... 40 lat!

  40 lat temu - 16 maja 1975 roku - Telewizja Polska wyemitowała pierwszy odcinek "Czterdziestolatka". Inżynier Stefan Karwowski (Andrzej Kopiczyński) i jego żona Madzia (Anna Seniuk) w ciągu godziny stali się nowymi... idolami milionów Polaków, a serial Jerzego Gruzy zyskał popularność, której do dziś nie udało się przebić żadnej telewizyjnej produkcji.

 • "Czterdziestolatek": Ostatnia droga Romana Kłosowskiego

  Roman Kłosowski, czyli niezapomniany Maliniak z "Czterdziestolatka", był jednym z najbardziej lubianych polskich aktorów. Przez ponad 60 lat każdą swoją rolą udowadniał, że jest wybitnym artystą(...) niezapomnianego Maliniaka z "Czterdziestolatka" - że aktor zostanie pożegnany z najwyższymi honorami. Urna z jego prochami spocznie w Alei Zasłużonych na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. Pogrzeb...

 • Leonard Pietraszak: Sprawa, która nie daje mu spokoju

  Jest szczęśliwym mężem i spełnionym aktorem. Jeżeli Leonard Pietraszak ("Vabank", "Kingsajz", "Listy do M.", Czarne chmury", "Czterdziestolatek") czegoś żałuje w życiu, to tylko tego, że stracił kontakt z jedynym synem.

 • "Czterdziestolatek" wiecznie żywy!

  Okazuje się, że serialowa wersja "Czterdziestolatka" zrodziła... się przez przypadek. Jak wspomina Jerzy Gruza, początkowo rozterki mężczyzny przeżywającego kryzys wieku średniego zamierzał razem(...) oczywiście bez kontrowersji. Okazało się, iż wiele osób pracujących przy serialu uważało, że aktor za bardzo kojarzy się z zagraną w 1972 roku postacią Mikołaja Kopernika. Jak na ironię, to właśnie rola...

 • Wojciech Pokora kończy 80 lat!

  Wojciech Pokora, jeden z najwybitniejszych polskich aktorów komediowych, znany między innymi z ról w filmach "Poszukiwany, poszukiwana", "Brunet wieczorową porą", seriali "Czterdziestolatek", "Alternatywy 4", "Przygody psa Cywila" i "Kabaretu Olgi Lipińskiej", kończy w czwartek, 2 października, 80 lat.

 • "Czterdziestolatkowi" stuknęła czterdziestka

  Dokładnie 40 lat temu - 16 maja 1975 roku - Telewizja Polska wyemitowała pierwszy odcinek "Czterdziestolatka". Inżynier Stefan Karwowski (Andrzej Kopiczyński) i jego żona Madzia (Anna Seniuk) w ciągu godziny stali się nowymi... idolami milionów Polaków, a serial Jerzego Gruzy zyskał popularność, której do dziś nie udało się przebić żadnej telewizyjnej produkcji.

 • Jubileusz Wojciecha Pokory

  2 października Wojciech Pokora skończy 80 lat. Z tej okazji stacja TVP Seriale zorganizowała aktorowi jubileusz w siedzibie TVP, na którym oprócz samego jubilata, pojawiły się też jego ekranowe partnerki z popularnych seriali - Anna Seniuk z "Czterdziestolatka" oraz Hanna Bieniuszewicz z serialu "Alternatywy 4".

 • ​Kultowe seriale: Wybitny aktor modlił się o... śmierć!

  Dopiero teraz - półtora roku po śmierci Romana Kłosowskiego, czyli niezapomnianego Maliniaka z "Czterdziestolatka" - na jaw wychodzi prawda o tym, jak wyglądały ostatnie dni wybitnego aktora. Powiedzieć, że przeżył koszmar, to mało...

 • Piotr Kąkolewski: Syn inżyniera Karwowskiego został architektem

  Rolą Mareczka w serialu "Czterdziestolatek" podbił serca widzów. Po 40 latach nadal jest rozpoznawalny.

Zdjęcia na temat: aktor czterdziestolatka
Wideo na temat: aktor czterdziestolatka
 • Molier na rowerze

  Popularny telewizyjny gwiazdor Gauthier Valence (Lambert Wilson) wyrusza w podróż pociągiem na tajemniczą francuską wyspę Ré. Ma do wykonania specjalną misję. Chce przekonać starego przyjaciela aktora Serge’a Tanneura (Fabrice Luchini) do powrotu na teatralną scenę w tytułowej roli w spektaklu "Mizantrop" Moliera. Zadanie nie jest proste, bo Tanneur, znany kiedyś aktor komediowy, trzy lata temu porzucił teatr, wycofał się ze świata i zamieszkał w rozpadającym się domu, przekazanym w spadku...

 • Zimowy sen

  Bohaterem "Zimowego snu" jest były aktor (Haluk Bilginer), który wśród wzgórz Kapadocji prowadzi hotel. Bogaty, inteligentny, wykształcony, z piękną, młodą żoną u boku, jest dla biednych, żyjących w izolacji mieszkańców małej górskiej wioski przybyszem z innego świata. Kiedy skończy się sezon i hotel zapadnie w zimowy sen, współistnienie rożnych światów okaże się bardzo trudne.

 • Brüno

  Po Boracie i Alim G przyszedł czas na BRUNA!Najnowsza kreacja totalnego świra i mistrza nonsensownego humoru Saszy Baron Cohena. Bruno to kolejna fikcyjna postać stworzona przez Sachę Barona Cohena. Tym razem aktor wciela się w homoseksualnego reportera z austriackiej telewizji interesującej się przede wszystkim modą, gwiazdami show biznesu i... homoseksualizmem samym w sobie. Bruno wywraca świat mody i sław do góry nogami i zadaje pytania, na które nie ma odpowiedzi. Nikt nie jest w stanie...

Dyskusje na temat: aktor czterdziestolatka
 • Re: "Czterdziestolatek": Pierwsza rocznica śmierci Romana Kłosowskiego

  Charakterystyczny aktor, oczywiście szkoda. "Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego zdecydował - w porozumieniu z rodziną niezapomnianego Maliniaka z "Czterdziestolatka" - że aktor zostanie pożegnany z najwyższymi honorami". Szkoda tylko, że ministrowi zabrakło klasy, by z podobnymi honorami pożegnać Barbarę Wachowicz, która dla polskiej kultury wniosła jednak nieporównanie więcej.

 • Re: Bohaterowie "Czterdziestolatka" po latach

  To nie jest Kazimierz Kaczor, to aktor który grał Rozpióra, a scena jest z mieszkania Karwowskich jal ze Stefanem Friedmannem robią przebudowę.

 • Re: "Czterdziestolatek": Roman Kłosowski będzie widział! Aktor odzyskuje wzrok...

  Kultowym aktorem jest Marlon Brando, Samuel Jackson, Robert De Niro - a to jest Romuś Kłosowski - Pan Maliniak z głupawego "Czterdziestolatka", nawet jego role teatralne były do siebie bardzo podobne - zazwyczaj grał narwanego głuptasa. Wszystko na jedno kopyto. Aktor powinien być wszechstronny jak np. Marcin Dorociński.