• Informacje na temat:

  aktor henryk golebiewski

Artykuły na temat: aktor henryk golebiewski
 • Henryk Gołębiewski: Wypłakałem sobie rolę

  Aktor naturszczyk, a z zawodu ślusarz narzędziowy. Pierwszy raz zagrał w filmie prawie 50 lat temu. – A teraz właśnie zaczynam zdjęcia do kolejnego sezonu serialu "Lombard. Życie pod zastaw", więc mój Ziutek pojawi się na ekranach już jesienią – zapowiada Henryk Gołębiewski.

 • Henryk Gołębiewski wspomina Stanisława Jędrykę: Wciągnął mnie w aktorstwo

  Wspaniały człowiek, bardzo go lubiłem, mieliśmy wiele fajnych, wspólnych wspomnień - powiedział o zmarłym reżyserze Stanisławie Jędryce Henryk Gołębiewski. Aktor podkreślił, że to twórca "Podróży za jeden uśmiech" wprowadził go w świat filmu.

 • Henryk Gołębiewski: "Nie chciałbym niczego zmieniać"

  ..."Jestem zadowolony ze swego życia. Bez zastanawiania to mówię. Nie chciałbym niczego zmieniać, ani jednej minuty" - powiedział kiedyś Henryk Gołębiewski. Aktor niezawodowy, szczególnie popularny w dzieciństwie dzięki rolom w kultowych już dzisiaj produkcjach "Wakacje z duchami" i "Podróż za jeden uśmiech", obchodzi 15 czerwca 60. urodziny.

 • Henryk Gołębiewski: "Dobry człowiek, tylko z problemami"

  Jako nastolatek Henryk Gołębiewski był ulubieńcem publiczności. Pamiętamy go z takich produkcji, jak "Podróż za jeden uśmiech", "Wakacje z duchami" czy "Stawiam na Tolka Banana". Potem miał życie pełne zakrętów. Raz na wozie, raz pod wozem. Jak jest teraz?

 • Znany aktor reżyserem

  ...selekcji, wyboru miejsc, głównych wątków, artystów grających pierwszoplanowe role. Z czasem pojawia się coraz więcej "aktorów" i "scenografii" i w końcu zaczyna się "realizacja". Film powstaje w pociągu, więc ciasne wnętrza potęgują wrażenie zacieśniania się akcji i wątków. Od tego momentu publiczność jest ciągle zaskakiwana, scenarzyści bawi się widzem, pokazując relacje między aktorami na...

 • Ranking polskich aktorów

  ..."W miarę zdobywania popularności polscy aktorzy biorą udział w coraz gorszych filmach, zsuwając się w artystyczną nicość. Bycie gwiazdą dzisiaj to nie zaszczyt, to wyrok" - pisze w najnowszym numerze "Wprost" Tomasz Raczek. Tygodnik przygotował ranking najlepszych i najgorszych polskich aktorów filmowych.

 • "Swego życia nie żałuję"

  Henryk Gołębiewski, urodzony w 1956 roku w Warszawie, w latach 70. był najpopularniejszym aktorem dziecięcym. Stworzył niezapomniane kreacje w takich filmach,...

 • Szansa Kasi Cichopek

  Kasia Cichopek, Henryk Gołębiewski, Anna Przybylska, Agnieszka Włodarczyk, Grzegorz Borek (Bolec) i Paweł Kukiz mają szansę na nagrodę Monidło 2008 dla najlepszego niezawodowego aktora.

 • Podróż za jeden uśmiech

  ..."Gdzie są przyjaciele moi" w wykonaniu Maćka Maleńczuka promuje wydawnictwo "Słoneczna strona miasta" projektu Yugopolis. W Warszawie nakręcono teledysk do tego nagrania, w którym wystąpili także aktor Henryk Gołębiewski ("Edi") i dziennikarz Filip Łobodziński.

 • "Nie zawsze jestem menelem"

  ...- Ja nie mam nic przeciwko takiemu obsadzaniu mnie. Jeśli uważają, że w takim repertuarze jestem dobry - to ja się zgadzam - tak o rolach, które dostaje od polskich reżyserów mówił w rozmowie z INTERIA.PL Henryk Gołębiewski (tytułowy "Edi" ).

Zdjęcia na temat: aktor henryk golebiewski
Wideo na temat: aktor henryk golebiewski
 • Henryk Gołębiewski mówi o swoich nałogach!

  Wkrótce ukaże się książka Henryka Gołębiewskiego (59 l.) pt. "Zygzakiem przez życie". Z tej okazji aktor opowiedział w "Dzień Dobry TVN" o swoich życiowych wzlotach i upadkach. Zdradził również, czym się zajmuje poza aktorstwem. Czy lubi oglądać siebie na ekranie? (Dzień Dobry TVN/x-news)

 • Henryk Gołębiewski w "Galerii"

  Aktor Henryk Gołębiewski wciela się w serialu w gangstera i porywacza Dzikiego. Sprawdź, co powiedział o swoim bohaterze!