• Informacje na temat:

  aktor jerzy radziwilowicz

Artykuły na temat: aktor jerzy radziwilowicz
 • Jerzy Radziwiłowicz o Wajdzie

  ..."Umieściłbym Andrzeja Wajdę wśród najważniejszych postaci światowego kina" - powiedział aktor Jerzy Radziwiłowicz. Wajda, jeden z najważniejszych polskich reżyserów filmowych, zmarł w niedzielę w wieku 90 lat.

 • Jerzy Radziwiłowicz gra Moliere'a

  W sobotę, 1 kwietnia, w warszawskim Teatrze Narodowym w Warszawie odbędzie się premiera "Tartuffe'a" Moliera z Jerzym Radziwiłowiczem ( "Człowiek z żelaza" , "Człowiek z marmuru" ) w jednej z głównych ról, który jest zarazem autorem najnowszego tłumaczenia dramatu. Reżyserem spektaklu jest znany francuski twórca teatralny Jacques Lassalle.

 • Jerzy Radziwiłowicz laureatem Warszawskiej Premiery Literackiej

  Aktor teatralny i filmowy Jerzy Radziwiłowicz został laureatem tegorocznej nagrody Warszawskiej Premiery Literackiej. Artystę nagrodzono za jego tłumaczenia dramatów Moliera. Nagrodę wręczono podczas wtorkowej uroczystości w stołecznym Klubie Księgarza.

 • Jerzy Radziwiłowicz: Jego córka pojechała...

  Jest jedną z najbardziej tajemniczych postaci w polskim świecie filmowym. - Mam wrażenie, że moim zawodem nie jest mówienie o sobie, tylko granie różnych ról - mówi Jerzy Radziwiłowicz (62 l.). Do(...) kobiet była druga w klasyfikacji generalnej - zdradza dumnie aktor. Cieszy się z osiągnięć córki. Radość sprawia mu to, że wybrała swoją drogę i dzięki temu jest szczęśliwa, ale jednocześnie ta jej...

 • Radziwiłowicz: Wszystko jest lekko dziwne

  O dzieciństwie na warszawskim Grochowie, zakładzie fryzjerskim ojca i swoim aktorstwie - m.in. o tym w książce "Wszystko jest lekko dziwne" opowiada Jerzy Radziwiłowicz. Wywiad-rzekę z artystą przeprowadził Łukasz Maciejewski.

 • Jerzy Stuhr trafił do szpitala

  Jerzy Stuhr z podejrzeniem udaru mózgu trafił do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie - poinformował "Super Express"

 • Jubileusz Jerzego Stuhra

  ..."Ja się boję jubileuszy. Uzmysławiają upływ czasu i to, że trzeba być w życiu skromnym człowiekiem" - powiedział Jerzy Stuhr podczas swego benefisu, który odbył się 14 marca, na scenie Studia Muzycznego Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej, w Warszawie.

 • Cielecka w obsadzie serialu "Bez tajemnic"

  ...11 kwietnia rozpoczęły się zdjęcia do drugiego sezonu serialu HBO "Bez tajemnic". W produkcji ponownie wystąpią: Jerzy Radziwiłowicz, Krystyna Janda, Ilona Ostrowska i Łukasz Simlat.

 • Jeszcze więcej problemów

  Mój bohater poprzednio był rozchwiany w swojej drodze terapeuty, a teraz... ma jeszcze więcej wątpliwości - mówi o Andrzeju z serialu "Bez tajemnic" Jerzy Radziwiłowicz.

 • Powrót zmęczonego gliny

  Jerzego Radziwiłowicza (58 l.) ostatnimi laty częściej można było spotkać na planach filmowych we Francji niż w Polsce, bo francuscy twórcy bardzo chętnie sięgali po cenionego w tamtejszym środowisku aktora. Czyżby polskich reżyserów nie interesował "człowiek z marmuru"?