• Informacje na temat:

  aktor maklakiewicz

Artykuły na temat: aktor maklakiewicz
 • Córka Maklakiewicza miała udar

  To zdarzyło się nagle. Ponad tydzień temu w nocy Marta Maklakiewicz (64 l.) poczuła się źle. Dotrwała do rana. Gdy zjawił się rehabilitant (ma problemy z kręgosłupem), z trudem otworzyła drzwi.

 • Zdzisław Maklakiewicz: Nie wyszła mu rola ojca

  - Maklakowi wszystkie role się udawały. Nie udała mu się tylko rola męża i ojca. Miałam przez to w sercu wiele żalu i smutku - opowiada córka Zdzisława Maklakiewicza, Marta. Własnie ukazała się jej wspomnieniowa książka "Maklak. Oczami córki".

 • Zbigniew Buczkowski wychował się bez ojca. Jego tragiczna śmierć zmieniła wszystko

  .... Zdradza też, czego w życiu najbardziej żałuje. Stałość w uczuciach to rzadkość w artystycznym świecie. Tymczasem pan od 38 lat jest wzorowym mężem. Utarło się, że każdy aktor ma po kilka żon. Ja jestem(...), że mam taką wspaniałą rodzinę. Jestem też szczęśliwy, że udało mi się osiągnąć swojego rodzaju sukces zawodowy. Przecież nawet w najskrytszych marzeniach nie myślałem, że zostanę aktorem i do tego...

 • Zdzisław Maklakiewicz oczami córki

  "Maklak. Oczami córki" - to próba spisania wspomnień o Zdzisławie Maklakiewiczu, legendzie polskiego kina i życia towarzyskiego Warszawy lat 60. i 70., dokonana przez jego córkę - Martę. Książka właśnie trafiła do księgarń.

 • Jeden artysta w domu wystarczy

  Zbigniew Buczkowski zagrał w ponad dwustu filmach! Największą popularność przyniosły mu seriale „Dom”, „Graczykowie” oraz „Święta wojna”. Obecnie oglądamy go w „Barwach szczęścia”. Aktor nagrał również swoją pierwszą płytę.

 • "Sto najważniejszych scen filmu polskiego" Wiesława Kota w księgarniach

  Po co był ten "Miś"? Dlaczego Maklakiewicz i Himilsbach zabarykadowali się w kotłowni statku podczas kręcenia "Rejsu"? Czy szympansica w "Seksmisji" miała stawkę dzienną 10 razy wyższą niż Jerzy Stuhr? Poznajcie kultowe sceny polskiego filmu!

 • Edmund Fetting: Kochały go miliony, mało kto wiedział, że ma młodego kochanka

  ..., łazienka w korytarzu. Czyściutko, skromnie, ale z klasą - opowiadał inny aktor, Bogdan Wróblewski. - Robił świetne przyjęcia. Lubiliśmy tam bywać. Żałowaliśmy tylko, że nie miał tam pianina, świetnie improwizował". Bo nie od razu chciał być aktorem. Wbrew woli rodziców Urodzonego na stołecznym Czerniakowie w 1927 r. Mundka grać na fortepianie nauczył starszy brat, pianista. I tak chłopak złapał...

 • Przemysław Sadowski: Seksowny drwal

  Przemysław Sadowski opowiada o tym, czy lubi podobać się kobietom, dlaczego nie zrobił kariery w Hollywood, co go łączy z Columbo i jak doszło do wypadku, w którym złamał rękę.

 • "Wakacje z duchami": Na tropie

  ..., a właściwie czterech ról. Ponieważ od realizacji "Do przerwy 0:1" minęły dwa lata, Stanisław Jędryka nie mógł już skorzystać z dziecięcych aktorów, którzy w nim zagrali. Czas biegł nieubłaganie i zarówno(...) "Dziewiątki". Obok dziecięcych aktorów w serialu pojawiły się także prawdziwe gwiazdy. Roman Wilhelmi zagrał Grzegorza Otowicza, naukowca z Uniwersytetu Warszawskiego, Józef Nowak milicjanta, Zdzisław...

 • Zdzisław Maklakiewicz: Mistrz drugiego planu

  35 lat temu, 9 października 1977 roku, przed warszawskim hotelem Bristol znaleziono ciało Zdzisława Maklakiewicza, nieśmiertelnego inżyniera Mamonia z "Rejsu" Marka Piwowskiego. Wspólnie z Janem Himilsbachem stworzyli najbarwniejszy aktorski duet w historii polskiego kina.

Wideo na temat: aktor maklakiewicz
 • Córka Zdzisława Maklakiewicza: Roli kochającego ojca nie zagrał!

  Zdzisław Maklakiewicz jest jedną z legend polskiego kina. A jakim był ojcem? Zdaniem córki Marty nie najlepszym! - Roli ojca nie zagrał. Gdy ostatni raz spotkałam go na Krakowskim Przedmieściu, powiedział do mnie: O, jak to dobrze, że nie zostałaś aktorką i będziesz miała inny zawód. Co jeszcze zdradziła córka aktora - posłuchajcie... Dzień Dobry TVN/x-news

 • Molier na rowerze

  Popularny telewizyjny gwiazdor Gauthier Valence (Lambert Wilson) wyrusza w podróż pociągiem na tajemniczą francuską wyspę Ré. Ma do wykonania specjalną misję. Chce przekonać starego przyjaciela aktora Serge’a Tanneura (Fabrice Luchini) do powrotu na teatralną scenę w tytułowej roli w spektaklu "Mizantrop" Moliera. Zadanie nie jest proste, bo Tanneur, znany kiedyś aktor komediowy, trzy lata temu porzucił teatr, wycofał się ze świata i zamieszkał w rozpadającym się domu, przekazanym w spadku...

 • Zimowy sen

  Bohaterem "Zimowego snu" jest były aktor (Haluk Bilginer), który wśród wzgórz Kapadocji prowadzi hotel. Bogaty, inteligentny, wykształcony, z piękną, młodą żoną u boku, jest dla biednych, żyjących w izolacji mieszkańców małej górskiej wioski przybyszem z innego świata. Kiedy skończy się sezon i hotel zapadnie w zimowy sen, współistnienie rożnych światów okaże się bardzo trudne.

Dyskusje na temat: aktor maklakiewicz