• Informacje na temat:

  aktor z krakowa

Artykuły na temat: aktor z krakowa
 • Zmarł aktor Henryk Błażejczyk

  W wieku 81 lat zmarł Henryk Błażejczyk, od 1987 r. aktor Teatru Dramatycznego w Płocku (Mazowieckie), a wcześniej m.in. Teatru Współczesnego w Warszawie i Teatru Śląskiego w Katowicach, a także scen krakowskich. Był zasłużonym członkiem Związku Artystów Scen Polskich.

 • Zmarł aktor Tadeusz Malak

  Nie żyje aktor Tadeusz Malak, wieloletni pedagog Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Zmarł w czwartek, 26 stycznia, w wieku niespełna 84 lat.

 • Liv Ullman: Pisała miłosne listy do polskiego aktora

  Czas spędzony w Polsce wspomina jako niezwykły. To tutaj odkryła sekret śmierci swego dziadka i straciła serce. Słynna aktorka Liv Ullman, muza Ingmara Bergmana, zdradza, który polski aktor skradł jej serce.

 • Gustaw Holoubek: Genialny aktor, skromny człowiek

  ...godzinach oczekiwania mistrz nożyczek krytycznym okiem omiótł aktora, zapytał, kto go strzygł, a gdy usłyszał, że fryzjer z Krakowa, powiedział: "Tak jest! Z tą głową nie da się nic zrobić". Miłość(...) włożył butów nie do pary i zajmowała się planowaniem np.  wakacyjnych wyjazdów, bo aktor jak ognia unikał ustalania czegokolwiek kilka miesięcy naprzód. Z kolei on zarażał ją sportową pasją. W życiu miał...

 • Nie żyje aktor Mikołaj Klimek

  ...12 lipca zmarł aktor serialowy i dubbingowy Mikołaj Klimek. Zasłabł podczas jazdy na rowerze. Miał zaledwie 48 lat.

 • Aktor Michael York i jego żona Patricia spotkali się w czwartek z kard. Stanisławem Dziwiszem. York uczestniczy w Krakowie w zdjęciach do filmu "Świadectwo", który powstaje na podstawie wspomnień metropolity krakowskiego o Janie Pawle II.

 • Robert Więckiewicz: Te filmy aktora trzeba zobaczyć

  We wtorek, 30 czerwca, swoje nieokrągłe 53. urodziny obchodzi jeden z najpopularniejszych polskich aktorów - Robert Więckiewicz. Z tej okazji prezentujemy osiem filmów z jego udziałem, które warto obejrzeć.

 • Zmarł aktor August Kowalczyk

  August Kowalczyk - aktor, były więzień niemieckiego obozu Auschwitz, z którego uciekł, żołnierz AK zmarł w niedzielę, 29 lipca, po południu w Oświęcimiu. Miał 90 lat.

 • Burt Lancaster: Tydzień w Krakowie

  W niedzielę, 20 października, mija 25 lat od śmierci jednego z największych hollywoodzkich gwiazdorów, Burta Lancastera. Nie wszyscy wiedzą, że w 1987 roku aktor spędził tydzień w Krakowie.

 • Aktor oskarżony o pedofilię

  Przed krakowskim sądem ruszył w środę ponowny proces aktora Bogusława Sobczuka, oskarżonego o przestępstwa seksualne wobec dziecka. To trzeci proces w tej sprawie: w pierwszym oskarżony został skazany na dwa lata więzienia, w drugim uniewinniony od jednego zarzutu.

Zdjęcia na temat: aktor z krakowa
Wideo na temat: aktor z krakowa
 • Dawid Ogrodnik: Operator filmowy to partner aktora

  Dawid Ogrodnik jest gościem odbywającego się w Krakowie festiwalu Netia Off Camera. W rozmowie z Anną Zając opowiedział, jak według niego powinna wyglądać współpraca między aktorem a operatorem filmowym.

 • Andrew Scott: Kraków, szkoła i rugby

  Znany z roli w serialu "Sherlock" Andrew Scott jest gościem odbywającego się w Krakowie festiwalu Netia Off Camera. W rozmowie z Anną Zając aktor przybliżył fabułę swego najnowszego filmu "Piękny drań", opowiedział o swym pierwszym pobycie w Polsce i zdradził, że będąc chłopcem, grał w rugby.

 • Wieczorek o życiu w Krakowie

  Aktor Krystian Wieczorek opowiedział o Krakowie, w którym mieszka i pracuje na planie serialu "Julia".

Dyskusje na temat: aktor z krakowa