• Informacje na temat:

  aktorka karel

Artykuły na temat: aktorka karel
 • Tadeusz Ross i Irena Karel: Aktor wolał umrzeć niż oglądać ukochaną z innym!

  Swoją wielką miłość Tadeusz Ross spotkał w teatrze Komedia w 1964 r. Irena Karel właśnie dostała angaż, on grał tam już od pięciu lat. Młoda aktorka błyskawicznie robiła karierę. W latach 60. i 70(...) afiszowali się ze swoim uczuciem, przede wszystkim za sprawą Ireny Karel, która była tak dyskretna, że do dziś jej życie uczuciowe (oprócz małżeństwa z Zygmuntem Samosiukiem) jest osnute mgłą tajemnicy...

 • "Twoja Twarz Brzmi Znajomo": Kto wygrał tym razem?

  W trzecim odcinku programu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo", który widzowie Polsatu obejrzeli 21 marca, uczestnicy zaskoczyli swymi wykonaniami widzów i publiczność w studiu. Rywalizacja była zacięta do samego końca. Dzięki głosom uczestników show wygrała jednak Kasia Ankudowicz, która wcieliła się w Roya Orbisona. Aktorka "rzutem na taśmę" pokonała Annę Czartoryską-Niemczycką.

 • "Plebania": Polska Bardotka nie miała szczęścia w miłości, choć kochali ją wszyscy Polacy!

  Irena Karel, czyli Janina Borosiukowa z „Plebanii”, należała kiedyś do grona najpiękniejszych i najseksowniejszych polskich aktorek. Porównywano ją do Brigitte Bardot i wróżono wielką karierę. Jej jednak nigdy nie zależało na popularności... Kilka lat temu na dobre zrezygnowała z aktorstwa. Dlaczego?

 • Samosiuk w łódzkiej Alei Sławy

  Gwiazdę znakomitego, nieżyjącego już operatora filmowego Zygmunta Samosiuka odsłonięto w niedzielę, 28 listopada, w łódzkiej Alei Sławy na głównej ulicy miasta - Piotrkowskiej. Gwiazdę odsłoniła żona artysty, aktorka Irena Karel. Odsłonięcie gwiazdy odbyło się w ramach rozpoczętego w sobotę, 27 listopada, w Łodzi 12. Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Camerimage.

 • Beata Tyszkiewicz nie sądziła, że przydarzy jej się coś takiego

  Beata Tyszkiewicz (82 l.) nie przypuszczała, że przydarzy jej się jeszcze coś tak wspaniałego! Wbrew temu, co się mówi, aktorka nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa!

 • Order dla Meryl Streep

  Meryl Streep otrzymała w środę w Nowym Jorku francuski Order des Arts et Lettres, przyznawany od 1957 roku artystom i pisarzom na całym świecie. Ambasador Francji w USA powiedział, że dekoruje "osobę, która uważana jest za jedną z najwybitniejszych aktorek XX wieku".

 • "M jak miłość": Jubileusz Teresy Lipowskiej

  W siedzibie TVP odbył się jubileusz Teresy Lipowskiej. Aktorka dokładnie pół wieku temu zagrała w pierwszym polskim serialu telewizyjnym "Barbara i Jan", a pierwszy raz na ekranie pojawiła się jako nastolatka w filmie "Pierwszy start" - 65 lat temu!

 • "Grace księżna Monako": Ikona stylu, klasy i szyku

  Dziś uznawana jest za ikonę stylu, klasy i szyku. Była inspiracją dla największych projektantów. Aż trudno uwierzyć, że Grace Kelly urzekła księcia Monako skromnością i prostotą. "Grace księżna Monako" trafi do kin w Polsce 16 maja - dwa dni po światowej premierze, która odbędzie się podczas festiwalu filmowego w Cannes.

 • Zoe Kravitz: Talent i uroda w genach

  Córka wokalisty Lenny'ego Kravitza i aktorki znanej m.in. z "Bill Cosby Show" - Lisy Bonet udowadnia, że pomimo znanego nazwiska, na swoją pozycję zapracowała sobie sama!

 • W dzień gorącego lata...

  Pierwszy dzień lata to dla wszystkich z nas synonim początku wakacji. Nie inaczej myślą dystrybutorzy kinowi, którzy na najbliższy piątek przygotowali tylko trzy premiery. W związku z oficjalnym rozpoczęciem sezonu ogórkowego postanowiliśmy przypomnieć wam najlepsze wakacyjne filmy. Z "latem" w tytule.

Zdjęcia na temat: aktorka karel
Wideo na temat: aktorka karel
 • Do Czech razy sztuka

  Śmieszne po czesku! Po "Butelkach zwrotnych" - kolejny sukces czeskiej komedii. "Do Czech razy sztuka" - komedia, która stała się jednym z największych sukcesów cze-skiego kina ostatnich lat. To najnowsza produkcja twórców "Obsługiwałem angielskiego króla". Reżyserem filmu jest specjalista od czeskiego humoru - Jan Hřebejk ("Piękność w opałach", "Niedźwiadek", "Na złamanie karku"). Pełna ironicznych żartów komedia o poszukiwaniu szczęścia w miłości. Autorem scenariusza jest popularny czeski...

 • Cztery słońca

  Jára (Jaroslav Plesl) to ojciec rodziny, który mając już czterdzieści lat, wciąż jest jeszcze niezbyt dojrzały. Nie potrafi wyciągać wniosków ze swoich błędów, a jego częste wpadki są wręcz komiczne. Wraz ze swoją partnerką Janą (Anna Geislerová) wychowują dwoje dzieci. Starszy z nich to Véna (Marek Šácha), dojrzewający syn Járy z pierwszego małżeństwa. Odgrywa on w tej historii kluczową rolę wraz ze swym przyjacielem, punkiem Jerrym (Jiří Mádl). Jana nie jest szczęśliwa w tym związku....

 • Poliss

  "Poliss" to bardzo realistyczny obraz pracy brygady paryskiej policji zajmującej się przestępstwami przeciwko dzieciom. Francuska reżyserka i aktorka o pseudonimie Maiwenn pokazała w nim nie tylko dramaty dzieci, ale również spustoszenie, jakie praca powoduje w życiu i psychice policjantów.

Dyskusje na temat: aktorka karel
 • Re: Irena Karel: Co stało się z Bardotką znad Wisły?

  Irena Karel, legenda. Bardzo ładna kobieta, która należy do tego bardzo, ale to bardzo nielicznego grona kobiet pięknych, które nie dość, że umieją się starzeć, to robią to z godnością i klasą. Szkoda, mało wykorzystana aktorka.

 • Re: Irena Karel: Co stało się z Bardotką znad Wisły?

  Proszę nie obrażać Ireny Karel wstawkami typu ,,polska Brigitte Bardot '' . To żałosne, bo co najwyżej BB może o sobie powiedzieć, że jest ,,francuską Ireną Karel'' . Polska aktorka nie ma na koncie żadnych skandali, czego inne powiedzieć o sobie niestety nie mogą.

 • Re: Irena Karel: Co stało się z Bardotką znad Wisły?

  Ta piękna aktorka wystąpiła także w bardzo dobrym, aczkolwiek mocno zapomnianym filmie pt. "Wilcze Echa". Czemu autor tekstu o nim nie wspomniał?

 • Re: Irena Karel: Co stało się z Bardotką znad Wisły?

  Najbardziej mnie rozczula sformułowanie "polska Brigitte Bardot", NIE! Żadna polska (w domyśle gorsza) odmiana kogoś tam, tylko własna, o własnym nazwisku postać, ZUPEŁNIE różna od wszystkich, aktorka, piosenkarka, pisarka czy kto tam bądź. Tak powstają marki a nie wieczne podróby. Na miejscu artystów określanych taki mianem polskiego czegoś tam, składałbym pozwy przeciwko pismactwu o naruszenie

 • Re: Anita Dymszówna: Aktorka wyklęta. Ta decyzja zniszczyła jej życie

  Oj Kuna 77, toś mnie ubawiła, i tym młodziakiem, i resztą. Czyżewska nie była piękna, ale urocza. Piękne to były np.: Barbara Brylska, Pola Raksa, Magda Zawadzka, Ewa Wiśniewska, Irena Karel, Halina Golanko, Bożena Adamek, Izabela Trojanowska, Halina Kowalska, Grażyna Barszczewska, Sławomira Łozińska, i wiele innych. A Karin Stanek może była gwiazdą, ale nie największą.