• Informacje na temat:

  aktorka katarzyna jungowska

Artykuły na temat: aktorka katarzyna jungowska
 • Katarzyna Jungowska laureatką nagrody im. Morgensterna

  Katarzyna Jungowska, córka aktorki Grażyny Szapołowskiej, doceniona została za film "Piąte: Nie odchodź", o relacjach emocjonalnych ojca i nastoletniej córki. Artystka otrzymała w poniedziałek, 17 listopada, w Warszawie Nagrodę im. Janusza "Kuby" Morgensterna "Perspektywa" dla debiutujących reżyserów.

 • Katarzyna Jungowska: To, o czym opowiadam, nie jest mi obce

  Młoda, zdolna, odważna. Jej najnowszy film "Piąte: nie odchodź" zbiera już pierwsze nagrody na prestiżowych festiwalach, a to dopiero początek. Katarzyna Jungowska udowadnia, że nie jest tylko córką sławnej mamy, Grażyny Szapołowskiej. Skąd młoda reżyser czerpała inspiracje do swojej opowieści?

 • Zenek Martyniuk: Biografia trafi na ekran

  Katarzyna Jungowska przeniesie na ekran biograficzną książkę "Życie to są chwile" o Zenonie Martyniuku z grupy Akcent.

 • Olbrychski, Szapołowska i Simlat w najlepszym debiucie roku

  ...13 marca na ekrany polskich kin trafi "Piąte: nie odchodź" w reżyserii Katarzyny Jungowskiej. Film został uhonorowany nagrodą im. Janusz Morgensterna dla najlepszego debiutu 2014 roku. W obsadzie: wybitnie uzdolniona aktorka młodego pokolenia Michalina Olszańska, Łukasz Simlat, Grażyna Szapołowska, Daniel Olbrychski oraz debiutująca na ekranie piosenkarka Patrycja Markowska.

 • Najlepsze piosenki filmowe powalczą o Kryształowy Kamer-Ton

  Edyta Jungowska, Leszek Biolik i Janusz Rudnicki to jury, które w trakcie Forum Kina Europejskiego Orlen Cinergia w Łodzi wybierze najlepszą polską piosenkę promującą film. Nagroda - Kryształowy Kamer-Ton zostanie wręczona 28 listopada.

 • Nagroda dla Anny Cieślak

  Krakowska aktorka Anna Cieślak ( "Dlaczego nie!" ) i scenografka Katarzyna Borkowska zostały tegorocznymi laureatami nagrody im. Leona Schillera dla młodych twórców i teoretyków teatru. Nagrody przyznawane są przez Związek Artystów Scen Polskich (ZASP).

 • "Piąte: Nie odchodź": W poszukiwaniu Anioła Stróża

  Katarzyna Jungowska, córka popularnej aktorki - Grażyny Szapołowskiej, ma już na koncie pierwsze kroki w świecie filmu. W 2011 roku wyreżyserowała krótkometrażowy "Popatrz na mnie", w którym zagrali Maciej Stuhr, Izabela Kuna i Ewa Szykulska. Film pokazywany był w Konkursie Młodego Kina na festiwalu filmowym w Gdyni, otrzymał też nominację do Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana...

 • Grażyna Szapołowska i Paweł Potoroczyn: Oświadczyny w drugim dniu znajomości

  Byli razem siedem lat. Dopiero kilka lat po rozwodzie aktorka opowiedziała, dlaczego rozpadło się jej trzecie małżeństwo.

 • Mimo wakacji twórcy serial u "Na dobre i na złe" nie próżnują, a w szpitalu w Leśnej Górze praca wre. "Wreszcie się pojawił długo odkładany wątek, kiedy Bożenka znajduje porzucone dziecko - powiedziała Edyta Jungowska.

 • Kto wygeneruje hit?

  Kowalską i grupą Lady Pank) i aktorka Edyta Jungowska, gwiazda serial u "Na dobre i na złe". Zobacz rozmowę z prowadzącą Beatą Sadowską:(...)Program poprowadzą: Beata Sadowska, Katarzyna Burzyńska i Tomasz Lipiński. W pierwszym odcinku programu "Hit Generator" o status Super Hitu rywalizować będą: Andrzej Piaseczny z piosenką "Chodź...