• Informacje na temat:

  aktorka lat 70

Artykuły na temat: aktorka lat 70
 • Zmarła aktorka teatralna i filmowa Phyllis Somerville

  Popularna amerykańska aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna, a także śpiewaczka, Phyllis Somerville, zmarła w Nowym Jorku z przyczyn naturalnych - poinformował w piątek jej menadżer Paul Hilepo. Nie sprecyzował bliżej przyczyny zgonu. Artystka miała 76 lat.

 • Meryl Streep skończyła 70 lat

  Była Polką ocalałą z Holocaustu w "Wyborze Zofii", brytyjską premier Margaret Thatcher w "Żelaznej Damie" ikobietą borykającą się z kryzysem małżeńskim w "Sprawie Kramerów". Trzykrotna laureatka Oscara i niekwestionowana rekordzistka w liczbie nominacji do tej nagrody Meryl Streep skończyła w sobotę, 22 czerwca, 70 lat.

 • Nie żyje aktorka Valerie Harper

  W piątek, 30 sierpnia, w wieku 80 lat zmarła Valerie Harper, gwiazda popularnego w latach 70. XX wieku amerykańskiego sitcomu "The Mary Tyler Moore Show”. Dziesięć lat temu u aktorki zdiagnozowano raka mózgu i płuc.

 • Małgorzata Niemirska kończy 70 lat

  Aktorka Małgorzata Niemirska, pamiętna radiotelegrafistka Lidka w serialu "Czterej pancerni i pies", w piątek, 16 czerwca, obchodzi 70. urodziny.

 • Ida Kamińska: Jedyna polska aktorka z nominacją do Oscara

  Jorku. Również tu próbowała stworzyć własny teatr żydowski - bez powodzenia. Występowała sporadycznie na różnych scenach. Na początku lat 70. XX w. spisała swoje wspomnienia, które wydano po(...) Kamińskich. Dzieciństwo spędziła jeżdżąc z rodzicami na występy i już jako sześciolatka stanęła pierwszy raz na scenie w sztuce "Di muter" Dawida Pińskiego. Dorastała w teatrze, ucząc się wielu prac...

 • 70. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Berlinie od 20 lutego

  ...18 filmów powalczy o Złotego Niedźwiedzia podczas 70. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie. Polskimi akcentami będą m.in. pokazy "Szarlatana" Agnieszki Holland w sekcji specjalnej oraz animacji "Zabij to i wyjedź z tego miasta" Mariusza Wilczyńskiego w nowej, konkursowej sekcji Encounters.

 • Zmarła aktorka Barbara Wałkówna

  Jej głos zna cała Polska. Była głosem Jej Ekscelencji w filmie "Seksmisja" Juliusza Machulskiego. Barbara Wałkówna zmarła 28 stycznia w Domu Aktora Weterana w Skolimowie. Aktorka miała 85 lat.

 • Księżniczka aktorką

  .... Jej ojciec był dyplomatą, dlatego klika lat mieszkała w Holandii, a później w Norwegii. Wróciła do Polski, mając kilkanaście lat. Nie miała zaległości z polskiego, bo wychowywana była w duchu(...) sprawą Piotra Adamczyka, z którym była związana. Co prawda już nie są parą i aktorka może poszczycić się wieloma rolami, jednak to dzięki Piotrowi stała się rozpoznawalna. Obecnie możemy ją oglądać...

 • Nie żyje aktorka Elżbieta Słoboda

  Nie żyje aktorka Elżbieta Słoboda - poinformował na Facebooku Zbigniew Hołdys. Miała 59 lat.

 • Nie żyje aktorka Daliah Lavi

  Aktorka Daliah Levy, którą w latach 60. XX wieku mogliśmy oglądać w parodii szpiegowskich filmów - "Casino Royale" i "The Silencers" - zmarła w wieku 74 lat.

Zdjęcia na temat: aktorka lat 70
Wideo na temat: aktorka lat 70
 • Eleaine Strich zmarła w wieku 89 lat

  Amerykańska aktorka telewizyjna oraz teatralna była trzykrotną laureatką nagrody Emmy. Kariera gwiazdy rozpoczęła się w 1940 roku i trwała przez blisko 70 lat. Eleaine zasłynęła dzięki rolom w takich filmach jak "Prawo i porządek', "Niewygodny świadek," czy "Rockefeller Plaza 30". Za jednoosobowy spektakl teatralny "Elaine Stritch at Liberty" aktorka otrzymała nagrodę Tony. Jej śmierć zostanie

 • Urszula Grabowska: Bardzo wierzę w ten film

  Urszula Grabowska była gościem krakowskiego festiwalu Netia Off Camera, na którym prezentowany był najnowszy film z jej udziałem - "Wspomnienie lata" Adama Guzińskiego. W rozmowie z Filipem Nowobilskim aktorka opowiedziała o sposobach na wierne oddanie lat 70. XX wieku, w których rozgrywa się akcja obrazu; zwróciła też uwagę na uniwersalność wciąż czekającego na kinową premierę dzieła Guzińskiego.

 • Harvey Weinstein oskarżony o molestowanie seksualne

  doniesień. Tłumaczył się w nim inną kulturą panującą w latach 60. i 70. i przeprosił za swoje postępowanie. Dodał również, że planuje wziąć urlop, by zmierzyć się ze swoim problemami. (źródło: Associated(...)Znany producent i współzałożyciel Miramax Henry Weinstein oskarżony o molestowanie seksualne. W „New York Times” ukazał się artykuł ujawniający informacje na ten temat. Przez około 30 lat mężczyzna

Dyskusje na temat: aktorka lat 70