• Informacje na temat:

  aktorki z lat 80

Artykuły na temat: aktorki z lat 80
 • 80. urodziny Emilii Krakowskiej

  Emilia Krakowska, aktorka filmowa, teatralna i estradowa, znana przede wszystkim z roli Jagny w ekranizacji powieści "Chłopi" Władysława Reymonta, 20 lutego obchodzi 80. urodziny.

 • Janusz Gajos kończy 80 lat

  Niezwykle popularny Janek Kos z "Czterech pancernych" i gburowaty woźny Turecki z "Kabareciku" Olgi Lipińskiej - Janusz Gajos, w opinii wielu, uchodzi za jednego z najwszechstronniejszych polskich aktorów. 23 września artysta kończy 80 lat.

 • Nie żyje aktorka Shirley Knight

  ...="July 5, 2018" user="Sergiofordy" /> Pozostawała aktywnie zawodowo do osiągnięcia wieku 80 lat - w ostatnim czasie oglądaliśmy ją w komediowym cyklu "Oficer Blart" oraz horrorze "Babcia" Petera(...)Shirley Knight była nominowana do Oscara na początku lat 60. XX wieku za drugoplanowe role w filmach "Ciemność na szczycie schodów" (1960) i "Słodki ptak młodości" (1962). Na koncie ma także...

 • Nie żyje aktorka Valerie Harper

  W piątek, 30 sierpnia, w wieku 80 lat zmarła Valerie Harper, gwiazda popularnego w latach 70. XX wieku amerykańskiego sitcomu "The Mary Tyler Moore Show”. Dziesięć lat temu u aktorki zdiagnozowano raka mózgu i płuc.

 • Nie żyje aktorka Maria Wachowiak

  Nie żyje Maria Wachowiak, najbardziej znana z roli Lidki w "Pożegnaniach" Wojciecha Jerzego Hasa. Aktorka zmarła w piątek, 19 kwietnia, w wieku 80 lat.

 • Halina Kossobudzka: Aktorka czasu najtrudniejszego. Mija 25 lat od jej śmierci

  Wojna odebrała jej szansę na wymarzone studia aktorskie, ale jej kształceniem zajął się wybitny znawca teatru i filmu, jej przyszły mąż. Halina Kossobudzka zagrała w 60 filmach, niestety, zwykle w epizodach. Widzowie pamiętają ją z ról w takich produkcjach, jak "Podróż za jeden uśmiech", "Daleko od szosy" czy "Chłopi". 26 lipca 2019 roku mija 25 lat od jej śmierci.

 • Nie żyje aktorka Dorota Kwiatkowska

  Nie żyje Dorota Kwiatkowska, znana z ról filmach "Thais", "Widziadło" czy "Przeznaczenie". Aktorka zmarła w środę, 19 grudnia, w australijskiej Adelajdzie. Miała 61 lat.

 • Aktorka Darlanne Fluegel nie żyje

  ...w modelkę, która ucieka przed ścigającym ją szaleńcem. Szczyt popularności Fluegel osiągnęła w latach 80. XX wieku. Do najważniejszych kreacji w karierze aktorki zaliczają się: dziewczyna postaci Roberta(...)Według córki aktorki, Jenny Carey, która rozmawiała z "Hollywood Reporter", Fluegel zmarła 15 grudnia w swoim domu w Orlando. Artystka przegrała wieloletnią walkę z chorobą Alzheimera. Zaczynała jako...

 • Beata Tyszkiewicz obchodzi 80. urodziny

  Polska aktorka filmowa i telewizyjna Beata Tyszkiewicz obchodzi we wtorek, 14 sierpnia, 80. urodziny. Nazywana "polską Sophią Loren" aktorka wystąpiła m.in. w takich filmach jak: "Rękopis znaleziony w Saragossie", "Lalka" Wojciecha J. Hasa, a także "Seksmisja" Juliusza Machulskiego.

 • Anna Chodakowska: Aktorka z pazurem

  Edwarda Stachury. Od lat 80. grała bowiem i śpiewała jego "Mszę wędrującego", potem utrwaloną na płycie. Śpiewała z towarzyszeniem gitarzysty Romana Ziemiańskiego mocnym głosem, który przez lata(...)" (tej słynnej, z hondami) Juliusza Słowackiego. To pierwszy dyrektor na drodze aktorki, który zwrócił uwagę na jej nieprzeciętną wrażliwość, pozwolił grać "z pazurem", wspierał jej temperament. Po...

Zdjęcia na temat: aktorki z lat 80
Wideo na temat: aktorki z lat 80
 • "Rojst": Zofia Wichłacz: Nie tylko krucha żona

  układa. Teresa będzie zmuszona podjąć walkę o Piotra i przyszłość ich nienarodzonego jeszcze dziecka. Czy Zofia Wichłacz długo broniła się przed kolejną serialową rolą? Czy nie bała się łatki "aktorki serialowej"? Jak weszła w trudne realia lat 80., których nie pamięta z własnego doświadczenia. O tym wszystkim powiedziała nam w wywiadzie! Sprawdźcie!

 • Magdalena Walach o serialu "Rojst": W bohaterach drzemie tajemnica

  "Rojst" z aktorką rozmawiał Adrian Luzar z Interii. Reżyserem kryminalnego serialu "Rojst", którego akcja osadzona jest w latach 80. XX wieku gdzieś na południowym zachodzie Polski, jest Jan Holoubek(...) z młodą prostytutką" - mówi o swej bohaterce Magdalena Walach. "Lata 80. okazały się niezbędne, by oddać ducha miasteczka, w jakim się znajdujemy – jego duszność i szarość. A poniekąd także tajemnicę

 • Netflix: Zapowiedź serialu "GLOW"

  "GLOW" to najnowszy serial Netflixa. Produkcja powstała na podstawie programu z lat 80. "GLOW" to historia, której bohaterką jest Ruth Wilder (Alison Brie), bezrobotna aktorka. Aby zostać gwiazdą postanawia zająć się wrestlingiem. Twórcami serialu są Liz Flahive („Homeland”, „Siostra Jackie”) i Carly Mensch („Siostra Jackie”, „Orange Is The New Black”, „Trawka”); producentami wykonawczymi: mi.n

Dyskusje na temat: aktorki z lat 80