• Informacje na temat:

  aktorki z polskimi korzeniami

Artykuły na temat: aktorki z polskimi korzeniami
 • Gwiazda o polskich korzeniach

  Amerykański magazyn "Variety" już dawno zaliczył ją do grona najbardziej obiecujących światowych aktorek. Jednak teraz, po tytułowej roli w kinowej "Alicji w Krainie Czarów" Tima Burtona, kariera 20-letniej Mii Wasikowskiej na pewno nabierze rozpędu.

 • Polskie akcenty w Bondach

  Pierwowzorami pierwszej dziewczyny Bonda i jednego z jego przeciwników byli Polacy. W jednym z odcinków serii o 007, "Pozdrowieniach z Rosji", wystąpił polski aktor Władysław Sheybal. W piątek, 5 października, przypada 50. rocznica premiery pierwszego filmu o Bondzie, "Doktora No".

 • Jennifer Aniston w gorącej sesji

  Jennifer Aniston została gwiazdą najnowszej okładki magazynu "Harper's Bazaar". Gwiazda wystąpiła w niezwykle zmysłowej i kobiecej sesji. Jak przed aparatem fotografa o polskich korzeniach wypadła aktorka?

 • Tatiana Maslany: ​Koniec czarno-białych postaci

  ...takie postaci istniały. W serialu pokazana jest wielowymiarowo. Widzimy ją z kilku perspektyw. - Dla aktorki takie postaci to spełnienie. Miałam ogromne pole możliwości, żeby się w nią wgryźć. Jej...

 • Nie żyje aktor Michael John Pollard

  W wieku 80 lat zmarł w szpitalu amerykański aktor o polskich korzeniach Michael John Pollard. Urodzony w stanie New Jersey artysta występował w dziesiątkach filmów i seriali.

 • Od Kieślowskiego do Tima Burtona

  Australijska aktorka polskiego pochodzenia Mia Wasikowska, odtwórczyni głównej roli w "Alicji w Krainie Czarów" Tima Burtona. opowiedziała o swych rodzinnych korzeniach. Nazwisko ma po mamie, a w jej domu prawdziwym kultem otaczano filmy Krzysztofa Kieślowskiego.

 • Yvonne Strahovski podbija Hollywood

  ...wcieliła się w Terrę Wessex - naukowiec, która w trakcie badań odkrywa klucz do... nieśmiertelności. "Szukałem aktorki, dzięki której widz uwierzy w siłę i inteligencję Terry" - wyjaśnia reżyser obrazu...

 • Scenarzyści są pod moim wpływem

  Laureatka nagrody Emmy, nominowana do Złotego Globu, należy do hollywoodzkich sław. Christine Baranski, znana z ról w serialach "Żona idealna", "Teoria wielkiego podrywu" i przeboju kinowego "Mamma Mia!", pielęgnuje pamięć o polskich korzeniach rodziny.

 • Najsłynniejsze rodzeństwo świata filmu

  Bracia (The Wachowski Brothers), którzy zostali rodzeństwem (The Wachowskis). Taki tytuł mógłby mieć film obrazujący karierę i życie prywatne najsłynniejszych współczesnych filmowców o polskich korzeniach w Hollywood.

 • Porwana przez talibów. Kto jej pomoże?

  "Terytorium wroga", z Diane Kruger w roli porwanej przez talibów odważnej dziennikarki, trafi w piątek, 9 marca, do kin w Polsce. Francuscy twórcy filmu, reżyser i scenarzysta Stephane Rybojad oraz autor zdjęć David Jankowski, pochodzą z rodzin o polskich korzeniach.