• Informacje na temat:

  aktorzy którzy zmienili nazwisko

Artykuły na temat: aktorzy którzy zmienili nazwisko
 • Aktorzy w reklamach

  .... Zarabianie pieniędzy stało się czymś oczywistym. Obowiązuje zasada - im gorętsze nazwisko, tym większe honorarium. Oczywiście nawet czołowi polscy aktorzy nie otrzymują takich stawek, jak ich zachodni(...) aktorzy w komercyjnych reklamach pojawili się u nas na początku lat 90. Kiedy wspaniała aktorka, Beata Tyszkiewicz namawiała do zakupu odkurzacza - wielu zaniemówiło ze zdumienia. Jednak damie...

 • "Jowita": Relacja z potyczek między kobietą a mężczyzną

  Barbara Kwiatkowska, Kalina Jędrusik i Daniel Olbrychski - ci aktorzy wystąpili wspólnie w filmie Janusza Morgensterna "Jowita", który 50 lat temu trafił na ekrany polskich kin. Obraz przeszedł jednak do historii jako ostatnia rola tragicznie zmarłego Zbigniewa Cybulskiego.

 • Domińczyk i Wilson na nowojorskiej premierze "Jacka Stronga"

  W Tribeca Film Center odbyła się w środę nowojorska premiera filmu "Jack Strong". Po projekcji w gorącej dyskusji z widzami wzięli udział aktorzy grający w tym filmie Dagmara Domińczyk i Patrick Wilson.

 • Dagmara Domińczyk i Patrick Wilson: Hollywoodzka para

  Aktorzy Dagmara Domińczyk i Patrick Wilson zagrali razem w najnowszym filmie Władysława Pasikowskiego "Jack Strong". To polsko-amerykańskie małżeństwo cieszy się z udziału w tej produkcji m.in. dlatego, że po raz pierwszy zagrali razem w jednym filmie.

 • "Jowita": Ostatnia rola Cybulskiego

  Barbara Kwiatkowska, Kalina Jędrusik i Daniel Olbrychski - ci aktorzy wystąpili wspólnie w filmie Janusza Morgensterna "Jowita", który 45 lat temu trafił na ekrany polskich kin. Obraz przeszedł jednak do historii jako ostatnia rola tragicznie zmarłego Zbigniewa Cybulskiego.

 • Jakie gwiazdy zatańczą?

  Pełną listę czternastu par, wśród których są również aktorzy serial owi i artyści estradowi, poznaliśmy podczas uroczystej prezentacji 29 sierpnia w Warszawie. Na spotkaniu w hotelu Hyatt(...) krótki taneczny układ, dający przedsmak tego, co na antenie TVN zobaczymy już we wrześniu. Jesienią na parkiecie zawirują aktorki i aktorzy: Agata Kulesza, Marta Żmuda Trzebiatowska, Katarzyna Walter...

 • Kocham Hollywood!

  Roger Donaldson zalicza się do twórców, którego filmy znamy i kojarzymy po nazwiskach gwiazd w nich współwystępujących. Rzadko pamiętamy jednak nazwisko reżysera. "Koktajl" to Tom Cruise, "Bunt na Bounty" - Mel Gibson i Anthony Hopkins, "Góra Dantego" - Pierce Brosnan, w końcu "Rekrut" - Collin Farrell czy Al Pacino. Wszystkie łączy jedno nazwisko - Donaldson. Australijczyk z pochodzenia...

 • #KiedyMyŻyjemy: Znasz tekst polskiego hymnu? Polscy celebryci w ważnej akcji

  Joanna Jędrzejczyk, Hirek Wrona, Pjus, Bilon, Kamil Stoch, Sebastian Fabijański i Antek Królikowski to tylko niektórzy celebryci, którzy włączyli się do nowej akcji społecznej pod hasłem #KiedyMyŻyjemy. Jej celem jest zwrócenie uwagi na błąd, który wielu Polaków popełnia przy śpiewaniu narodowego hymnu. Sportowcy i celebryci tłumaczą, jak poprawnie należy wymawiać słowa Mazurka Dąbrowskiego.

 • ​Andrzej Wajda odebrał złoty medal "Plus ratio quam vis"

  Andrzej Wajda odebrał w czwartek w Krakowie złoty medal "Plus ratio quam vis". Nagrodzony w swoim przemówieniu zaznaczył, że nie byłby tak wysoko doceniony, gdyby nie ludzie polskiego kina, którzy po 1945 "wzięli sprawy w swoje ręce", mimo sowietyzacji życia.

 • Kino erotycznego skandalu

  ...historia erotycznego związku nieznajomych: kobiety i mężczyzny, którzy regularnie spotykają się w obskurnym domu tego ostatniego wyłącznie po to, by uprawiać seks. Krytyka od razu ogłosiła film Chereau(...): Marlon Brando i Maria Schneider tylko "grali", gwiazdy "Intymności" - cenieni brytyjscy aktorzy Mark Rylance i Kerry Fox - seks przed kamerą uprawiali naprawdę. W recenzjach filmu Chereau tym, co...