• Informacje na temat:

  albert finney aktor

Artykuły na temat: albert finney aktor
 • Albert Finney nie żyje. Miał 82 lata

  Nie żyje brytyjski aktor Albert Finney. Zmarł w wieku 82 lata po krótkiej chorobie. Mimo aż pięciu nominacji do nagrody Akademii, na jego półkę nigdy nie trafił Oscar.

 • Ekscentryczny Albert Finney

  Brytyjski aktor Albert Finney ( "Erin Brockovich" , "Plac Washingtona", "Simpatico" ) zagra główną rolę w filmie "Dinner Music for a Pack of Hungry Cannibals". Finney wcieli się w ekscentrycznego dziennikarza, prowadzącego pewne śledztwo.

 • Albert Finney jako Winston Churchill

  Albert Finney, wybitny angielski aktor ( "Erin Brockovich" , "Simpatico" , "Traffic" ), zagra Winstona Churchila w przygotowywanym filmie, opowiadającym o życiu słynnego angielskiego męża stanu. Żonę brytyjskiego premiera zagra Vanessa Redgrave ( "Mission: Impossible" ).

 • Albert Finney: Oscar nie jest taki ważny

  Brytyjczyk Albert Finney, który za rolę w filmie "Erin Brockovich", został nominowany w tym roku do Oscara w kategorii "Najlepszy aktor drugoplanowy", oświadczył, że najprawdopodobniej nie będzie uczestniczył w ceremonii 25 marca w Los Angeles. Takie uroczystości go po prostu nudzą, a poza tym Finney nie spodziewa się, że Akademia przyzna mu nagrodę.

 • Nominacje do nagrody Gildii Aktorów

  We wtorek, 30 stycznia, w Los Angeles ogłoszono nominacje do tegorocznych prestiżowych nagród Gildii Aktorów (Annual Screen Actors Guild Awards). Wyróżnienia będą przyznane już po raz siódmy. O laury w tym roku walczyć będą między innymi Julia Roberts, Tom Hanks, Russell Crowe, Robert Downey Jr.

 • Taka rola to marzenie aktora

  ...i to takim, który skupia się na grze aktorskiej; któremu szlifowanie dialogów w poszczególnych scenach sprawia autentyczną przyjemność. Natomiast osobną kwestią była obsada: Daniel, Judi, Albert(...) aktora - wyznał hiszpański aktor. Przeważają opinie, że Silva to jeden z najlepszych czarnych charakterów w historii całego cyklu o Bondzie. Ekipa "Skyfall" zdawała sobie sprawę z ogromnych oczekiwań...

 • Brytyjski aktor Peter Sallis nie żyje

  Brytyjski aktor Peter Sallis, gwiazda sitcomu "Babie lato" oraz głos Wallace'a w animowanej serii "Wallace i Gromit", nie żyje. Miał 96 lat.

 • Ethan Hawke nie wie, że będzie martwy

  Ethan Hawke ( "Przed wschodem słońca" , "Przed zachodem słońca" ) wystąpi w nowym thrillerze laureata Oscara Sidneya Lumeta - poinformował serwis "Production Weekly". W "Before the Devil Knows You're Dead" aktorowi partnerować będzie Albert Finney ( "Duża ryba" ) oraz Marisa Tomei ( "Factotum" ).

 • Pech Leonardo DiCaprio, czyli o oscarowej klątwie

  Zanim stał się bohaterem internetowych memów... Tak, ta historia mogłaby zaczynać się w ten sposób. Bo Leonardo DiCaprio, choć praktycznie co roku gra rolę życia, stał się niemalże synonimem oscarowego pecha, aktorem, który, choć próbuje, to nie daje rady. Nie on pierwszy.

 • Javier Bardem: Czarny charakter blondynem

  To człowiek wewnętrznie złamany, skrywający tajemnicę, o nieprzyjemnym, specyficznym wyglądzie - tak o Silvie, złoczyńcy ze "Skyfall", w którego się wcielił, powiedział hiszpański aktor Javier Bardem. - Mam nadzieję, że ta postać zaskoczy widzów - dodał.