• Informacje na temat:

  aleksander kwaśniewski prezydent

Artykuły na temat: aleksander kwaśniewski prezydent
 • Aleksander Kwaśniewski podzielił się swoimi ulubionymi piosenkami

  Radio Kampus zdobyło listę ulubionych utworów byłego prezydenta Polski Aleksandra Kwaśniewskiego. Znaleźli się na niej m.in. Ray Charles, Łona i Webber oraz zięć polityka Kuba Badach.

 • Kwaśniewski o Jacksonie

  ..."To był król, niezwykły talent, a przy tym człowiek niezwykle wrażliwy" - tak zmarłego w nocy z czwartku na piątek (25/26 czerwca) króla popu Michaela Jacksona wspomina były prezydent Aleksander Kwaśniewski, który w 1996 roku spotkał się z piosenkarzem.

 • Pokażą zaprzysiężenie prezydenta

  W piątek, 6 sierpnia, tylko w TVP Info będzie można obejrzeć pełną relacje z uroczystego zaprzysiężenia prezydenta RP, Bronisława Komorowskiego.

 • O debacie Tusk-Kwaśniewski

  Debata między b. prezydentem Aleksandrem Kwaśniewskim (LiD), a szefem PO Donaldem Tuskiem odbędzie się w poniedziałek o godz. 20:00.

 • Prezydenci w polskiej piosence

  Polityka to mało wdzięczny temat dla artystów. Jednak czasem się przełamują i wyrzucają w utworach, co im leży na wątrobie. Prezydent, jako głowa państwa, nie mógł oczywiście pozostać nienaruszony. Zdarzało się więc w ostatnich latach, że tematem piosenek stawała się najważniejsza osoba w kraju.

 • Bohater "Długu" ułaskawiony

  Prezydent Aleksander Kwaśniewski ułaskawił Sławomira Sikorę - poinformował w poniedziałek, 5 grudnia, dziennikarzy sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Dariusz Szymczycha. Sikora został skazany w 1997 roku na 25 lat więzienia za zabójstwo dwóch gangsterów. Stał się pierwowzorem bohatera słynnego filmu "Dług" .

 • Odznaczeni artyści

  W dniu Święta Niepodległości, 11 listopada, prezydent Aleksander Kwaśniewski wręczył w Warszawie ordery i odznaczenia grupie przedstawicieli życia kulturalnego i społecznego kraju. Jedną z odznaczonych była wybitna aktorka filmowa i teatralna Anna Dymna ( "Duże zwierzę" , "Wiedźmin" ).

 • Ruszają zajęcia w Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Filmowej

  Dziennik Rzeczpospolita podał informację, że 13 maja zaczną zajęcia pierwsi studenci Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy . Dzisiaj, 9 maja, podczas uroczystego otwarcia szkoły, z wykładowcami i studentami spotka się prezydent Aleksander Kwaśniewski.

 • Wyjątkowy koncert Michała Urbaniaka

  Na 11 września, w pierwszą rocznicę tragicznych zamachów terrorystycznych w Nowym Jorku i Waszyngtonie, swój wyjątkowy koncert zaplanował Michał Urbaniak, jeden z najbardziej znanych na świecie polskich jazzmanów. Wykonaniu fragmentu Suity Nowojorskiej "Manhattan Man" w Muzeum Narodowym w Warszawie będzie przysłuchiwał się sam prezydent Aleksander Kwaśniewski.

 • Polska bezpieczniejsza dla Elvisa i Beatlesów

  Prezydent RP Aleksander Kwaśniewski podpisał niedawno nowelizację do ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. W praktyce oznacza to, że wzmocniona została możliwość ścigania piractwa na drodze postępowania karnego, a ponadto przyznana została 50-letnia ochrona dla fonogramów i artystycznych wykonań.

Wideo na temat: aleksander kwaśniewski prezydent
 • Kwaśniewski wspomina ślub córki

  Mieliśmy przez chwilę dramat w oczach, bo trudno było wejść do kościoła - tak Aleksander Kwaśniewski wspomina początek ceremonii ślubnej swojej córki. Były prezydent dodaje, że tłumy paparazzich obecnych na uroczystości to cena, jaką płaci się za popularność i działalność publiczną.

Dyskusje na temat: aleksander kwaśniewski prezydent
 • Re: ​To już koniec "Świata według Kiepskich"?!

  Okił Khamidow - wiki: Absolwent wydziału operatorskiego Moskiewskiej Szkoły Filmowej. Pochodzi z filmowej rodziny. Ojciec Okiła Khamidowa przez lata był szefem Studia Filmowego Tadżykfilm[4]. ...... natomiast do Polski przyjechał w grudniu 1994 roku[5]. W 2003 roku Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Aleksander Kwaśniewski nadał reżyserowi polskie obywatelstwo[4]. ZAGADKA - jakiej narodowości