• Informacje na temat:

  ambasador usa

Artykuły na temat: ambasador usa
 • ​Ambasador USA w Polsce w obronie stacji TVN

  ..."TVN jest częścią rodziny Discovery, amerykańskiej firmy, której priorytetem jest przejrzystość, wolność słowa oraz niezależne i odpowiedzialne dziennikarstwo; sugestie, że jest inaczej, są fałszywe" - oświadczyła ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher.

 • "Ambasador muzyki reggae"

  Shaggy, czyli tak naprawdę Orville Richard Burrell, urodził się w 1968 roku na Jamajce, ale w wieku 18 lat przeniósł się na stałe do matki mieszkającej w USA. Jest wykonawcą wielu przebojów, z ?Oh(...), odniósł wielki sukces w USA, znajdując po kilku miesiącach ponad 3.5 miliona nabywców. Pochodzący z niego singel ?It Wasn?t Me", w którym gościnnie pojawia się Ricardo "RikRok" Ducent, dotarł do...

 • Ambasador tańczy "Gangnam Style". Zobacz!

  Ambasador Polski w Chinach i Mongolii najwyraźniej pozazdrościł inwencji Ambasadzie USA w Warszawie. W dyplomacji rozpętała się korespondencyjna bitwa na teledyski.

 • "Wałęsa" w Kongresie USA

  Z udziałem Lecha Wałęsy i amerykańskich parlamentarzystów w Kongresie USA w Waszyngtonie odbędzie się 4 grudnia uroczysty pokaz filmu Andrzeja Wajdy "Wałęsa. Człowiek z nadziei". Pokaz miał się odbyć w październiku, ale uniemożliwił go paraliż budżetowy USA.

 • Michał Piróg ambasadorem akcji "Żonkile"

  Michał Piróg po raz kolejny został ambasadorem akcji "Żonkile", mającej przypominać o powstaniu w getcie warszawskim. Jego zdaniem nie ma podziału na historię polskich żydów i historię chrześcijan - jest tylko wspólna historia państwa. 19 kwietnia ma przypominać o konieczności budowania wspólnej przyszłości, bez podziałów rasowych i religijnych.

 • "Enigma": Polonia w USA protestuje

  Kongres Polonii Amerykańskiej (KPA) zaprotestował przeciw dystrybucji w USA brytyjskiego filmu "Enigma" o złamaniu kodów słynnej niemieckiej maszyny szyfrującej. Komisja ds. walki z uprzedzeniami(...) na ekrany w USA, znieważa Polaków. Jest to już kolejny protest w sprawie filmu.

 • Wałęsa i Więckiewicz w Kongresie USA

  Już dzisiaj, 4 grudnia, w Kongresie USA w Waszyngtonie odbędzie się uroczysty pokaz filmu Andrzeja Wajdy "Wałęsa. Człowiek z nadziei". Gościem specjalnym wieczoru będzie Lech Wałęsa. Obecny będzie też aktor, który wcielił się w lidera Solidarności - Robert Więckiewicz.

 • Dorota Wysocka-Schnepf: Żona ambasadora

  ...wyzwanie. Ryszard Schnepf został mianowany ambasadorem Polski w USA. Pani Dorota będzie gospodynią bajkowej rezydencji przy 16th Street w Waszyngtonie. Z córką Tosią (4 l.) i synkiem Maksymilianem(...) została żoną dyplomaty, Ryszarda Schnepfa (61 l.). Spędzili cztery lata w Kostaryce, cztery na placówce w Madrycie. Pani Dorota z wielką klasą i dystynkcją pełniła rolę pani ambasadorowej. Po cichu...

 • Marduk niechciany w USA

  Szwedzcy blackmetalowcy z Marduk zmuszeni zostali wycofać się z trasy koncertowej po Stanach Zjednoczonych u boku Amon Amarth i Diabolic. Powód ich decyzji jest dość prozaiczny - ambasada amerykańska w Szwecji odmówiła muzykom grupy wydania wiz, wymaganych przy wjeździe do USA.

 • Ambasada polska w USA protestuje przeciw "Enigmie"

  Mimo że od premiery obrazu "Enigma" minęło kilka miesięcy, wciąż nie milkną protesty w sprawie tej brytyjskiej produkcji. Kilka dni temu polski ambasador w Waszyngtonie, Przemysław Grudziński, zaprotestował przeciw wyświetlaniu w USA filmu "Enigma" , fałszywie przedstawiającego historię złamania kodu niemieckiej maszyny szyfrującej z czasów II wojny światowej.

Wideo na temat: ambasador usa
Dyskusje na temat: ambasador usa