• Informacje na temat:

  amerykańska

Artykuły na temat: amerykańska
 • Amerykańska wersja "Hotelu Paradise" w Playerze

  Serwis Player.pl zaprasza na amerykańską edycje jednego z najbardziej kultowych reality show "Hotel Paradise".

 • ​Amerykańska Akademia Filmowa otworzy Muzeum Filmu

  Poniedziałek, 14 grudnia 2020 roku. Tego dnia w Los Angeles otwarte zostanie poświęcone filmowi Academy Museum of Motion Pictures. Informacją tą podzielił się członek zarządu muzeum - Tom Hanks. Dodał też, że muzeum powstaje już od 8 lat i jest w 95 proc. skończone.

 • Amerykańska Akademia Filmowa reaguje na falę protestów

  Na pierwszy rzut oka wiadomość jest dobra. Nawet bardzo. Okazało się bowiem, że od teraz w Radzie Gubernatorów Amerykańskiej Akademii Filmowej zasiada więcej kobiet oraz twórców o kolorze skóry innym niż biały. Sedno tkwi jednak w proporcjach.

 • Oscary: Ogłoszono nowe zasady przyznawania nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej

  Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej ogłosiła szereg zmian, które znajdą się w regulaminie Oscarów począwszy od 96. ceremonii ich rozdania, czyli w 2024 roku. Są w nich nowe wymagania, jakie spełnić będą musiały filmy chcące ubiegać się o Oscary.

 • Nie żyje twórca amerykańskiej wersji "Brzyduli". Popełnił samobójstwo

  ...amerykańska wersja kolumbijskiego serialu "Brzydula" ("Yo soy Betty, la fea"). Na antenie stacji ABC nadawana była przez cztery sezony w latach 2006-2010. W 2007 roku produkcję nagrodzono Złotym...

 • Amerykańska pisarka apeluje o przyznawanie Oscarów grającym w filmach psom

  Psy mogą być takimi samymi gwiazdami jak ludzie - stwierdza amerykańska dziennikarka i pisarka Wendy Mitchell, która wydała właśnie książkę o najsłynniejszych czworonogach w historii amerykańskiego kina. Dlatego apeluje się do członków akademii filmowych o przyznawanie Oscarów i nagród Bafta w kategorii "najlepszy zwierzęcy aktor".

 • Amerykańska Akademia Filmowa ma nowego przewodniczącego

  Reżyser castingu David Rubin został 37. przewodniczącym Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej. Na stanowisko został wybrany we wtorek, 6 sierpnia, wieczorem.

 • Maciej Stuhr: Po amerykańsku

  ...... To iście amerykańska metoda pisania scenariusza, gdzie każda osoba z teamu coś do projektu wnosi, wzmacnia go i wykazuje błędy, które do tej pory zostały popełnione. Potem następuje praca nad...

 • "Amerykańska sielanka": Perfekcyjna rodzina?

  ..."Amerykańska sielanka" - debiut reżyserski Ewana McGregora - to bezkompromisowa ekranizacja, nagrodzonej Pulitzerem powieści Philipa Rotha. Kolejny, po "American Beauty", wstrząsający obraz destrukcji amerykańskiego społeczeństwa.

 • Zmarł amerykański pisarz Philip Roth

  Philip Roth, jeden z najwybitniejszych współczesnych amerykańskich pisarzy, zmarł we wtorek, 22 maja, w Nowym Jorku w wieku 85 lat. Przyczyną śmierci był zawał serca - poinformował jego agent. W 2017 roku na ekrany polskich kin trafił film "Amerykańska sielanka", zrealizowany na podstawie powieści pisarza.

Zdjęcia na temat: amerykańska
 • "Dracula": Scenarzyści sięgnęli po klasyczną opowieść o pierwszym wampirze. Krwiożerczy Drakula jako Alexander Grayson, amerykański przedsiębiorca przybywa do wiktoriańskiego Londynu, by zemścić się na przeciwnikach.
Wideo na temat: amerykańska
 • Ewan McGregor o filmie "Amerykańska sielanka"

  "Do tej historii przyciągnęło mnie to, że jest on o stracie i o związkach z dziećmi" - mówi Ewan McGregor o filmie "Amerykańska sielanka", który jest jego debiutem reżyserskim. "Kocham aktorstwo. To, że wziąłem się za reżyserowanie, nie sprawiło, że mniej cieszę się z grania. Sprawiło wręcz, że bardziej to doceniam" - dodaje aktor. Film trafi na ekrany polskich kin 27 stycznia 2017 roku.