• Informacje na temat:

  andrzej czeczot rysunki

Artykuły na temat: andrzej czeczot rysunki
 • Michał Urbaniak, jeden z najbardziej znanych na świecie polskich muzyków jazzowych, przyjedzie w przyszłym tygodniu do Polski. Jego wizyta związana jest z trwającymi już pracami nad ścieżką dźwiękową do filmu "Eden" w reżyserii Andrzeja Czeczota, autora słynnych "Makatek".

 • Polskie filmy w 2016: "Smoleńsk", "Wołyń" i "Powidoki"

  ..."Smoleńsk" Antoniego Krauzego, "Wołyń" Wojciecha Smarzowskiego, "Powidoki" Andrzeja Wajdy oraz "Ostatnia rodzina" o rodzinie Beksińskich to najbardziej oczekiwane polskie produkcje, które trafią na ekrany w 2016 roku.

 • Pamiętajmy o tych, którzy odeszli

  Polskie kino straciło w tym roku wiele wybitnych osobowości. Zmarli m.in. Andrzej Łapicki, Adam Hanuszkiewicz oraz wybitny prezenter telewizyjny Jan Suzin. Filmowy świat pożegnał również: Tony'ego Scotta, Theo Angelopoulosa i Michaela Clarke'a Duncana. Dzisiaj wspominamy artystów, którzy odeszli w minionych miesiącach.

 • Gwiazdy w Międzyzdrojach

  Wśród gwiazd, które zjechały w tym roku do Międzyzdrojów, są stali bywalcy festiwalu: Dorota Stalińska, Joanna Szczepkowska, Cezary Pazura, Krzysztof Kolberger, Andrzej Strzelecki, Andrzej Mleczko(...) zawodu, kariery, a także o pozazawodowych pasjach i zainteresowaniach opowiadali: Dorota Stalińska, Joanna Szczepkowska i Mateusz Damięcki. W Domu Kultury otwarto w niedzielę wystawę rysunków Andrzeja...

 • Warszawski Festiwal: Rekordowa ilość filmów

  Mendesa, filmem zamknięcia - "Eden" Andrzeja Czeczota. Pokazy festiwalowe odbędą się w cyklach: Panorama Niemiecka, Norwegia 2002, Europa Europa, Mistrzowie (nowe dzieła uznanych twórców), Odkrycia(...) towarzyszyła wystawa tzw. storyboardów (scenorysów) - rysunków przedstawiających planowane kolejne ujęcia filmowe. Pokazane zostaną m.in. scenorysy z filmów Andrzeja Wajdy , Agnieszki Holland...