• Informacje na temat:

  andrzej grabowski urodzony

Artykuły na temat: andrzej grabowski urodzony
 • Katarzyna Grabowska: Aktorka nieprzypadkowa

  Katarzyna Grabowska pochodzi z rodziny aktorskiej - jest córką Andrzeja Grabowskiego i siostrą Zuzanny Grabowskiej. Młoda aktorka opowiada o pracy na planie i zdradza, czy rodzina miała wpływ na jej karierę.

 • Andrzej Grabowski ma urodziny, kończy 64 lata

  Andrzej Grabowski kończy we wtorek, 15 marca, 64 lata. Wybitny aktor ma na swym koncie wiele ról filmowych i teatralnych, ale największą popularność przyniosła mu jednak kreacja Ferdynanda Kiepskiego w serialu "Świat według Kiepskich".

 • Andrzej Marek Grabowski: Był Panem Tik-Takiem

  ...urodzonym w PRL-u w latach 70. czy na początku lat 80., nie trzeba tłumaczyć. Dziś, jako dorośli, z sentymentem wspominamy i programy, i prowadzącego - Andrzeja Marka Grabowskiego - rocznik 1956. Jak to(...) programach, które stworzył Andrzej Marek Grabowski: "Ciuchcia", "Jedyneczka", "Budzik"... Wszystkie dzieci w Polsce znały piosenki: "Myj zęby", "Czuję głód", "A ja rosnę", "Bursztynek" czy "Witaminki...

 • Grabowski: Hulaj dusza, piekła nie ma

  ...- Mam prawo do tego, żeby być sobą. I żeby robić to, na co mam ochotę, o ile to nie wykracza poza normy moralne i etyczne - mówi Andrzej Grabowski. Jest artystą wszechstronnym - gra w teatrze, filmach i serialach, występuje jako kabareciarz, nagrał płytę. Wybitny polski aktor 15 marca obchodzi 60. urodziny.

 • "Jarosław Kaczyński nie maczał w tym palców"

  ...- Nie jestem zawodowym tekściarzem typu Andrzej Mogielnicki, który jednego dnia pisze dla Budki Suflera, a trzeciego dnia obstukuje Bandę i Wandę. Dzisiaj pisze tekst o białej kredzie, jutro o rabatce na Powązkach, a czwartego o tym, jak się fajnie zapina laskę na tylnym siedzeniu samochodu - mówi nam Krzysztof "Grabaż" Grabowski, lider zespołu Strachy na Lachy, z którym rozmawialiśmy nie tylko...

 • "Szukałem grupy wariatów"

  ...wydziału zabójstw. U boku znakomitych polskich aktorów: Janusza Gajosa, Andrzeja Grabowskiego, Danuty Stenki, Małgorzaty Foremniak i Krzysztofa Stroińskiego, w filmie występują młode talenty: Weronika(...) nacisku. Wszyscy aktorzy zgodzili się zagrać, myślę, że ich tekst uwiódł. Czy Andrzej Grabowski chętnie ogolił głowę? Podobno nie był zachwycony tym pomysłem? Andrzej Grabowski chętnie ogolił...

 • Życzenia prezydenta dla Jana Peszka z okazji 75. urodzin

  Kunszt sceniczny, a także wyjątkowa wrażliwość artystyczna sprawiły, że stał się pan niedościgłym wzorem "aktora instrumentalnego". W tym uroczystym dniu chciałbym przekazać panu wyrazy uznania - napisał prezydent Andrzej Duda do Jana Peszka z okazji 75. urodzin.

 • Schloendorff kręci film o Walentynowicz

  ...jednoznacznie z Lechem Wałęsą, występuje Andrzej Chyra. Ponadto zobaczymy m.in. Andrzeja Grabowskiego, Wojciecha Pszoniaka i Maję Maj. Na ekrany film ma trafić na początku przyszłego roku.

 • Nagroda Neptuna dla Wajdy i Schloendorffa

  Reżyserzy Andrzej Wajda ( "Panny z Wilka" ) i Volker Schloendorff ( "Dziewiąty dzień" ) oraz kompozytor Jan AP Kaczmarek otrzymali w środę, 5 lipca, z rąk prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza Nagrody Neptuna. Wręczenie statuetek odbyło się w Dworze Artusa w ostatnim dniu 11. Festiwalu Gwiazd.

 • "Taniec z Gwiazdami": Wieniawa zachwyca, Malitowski przeklina

  Pavlović, Michał Malitowski i Andrzej Grabowski. Walkę o Kryształową Kulę 11. edycji "Tańca z Gwiazdami" zainaugurowała piosenkarka Anna Karwan , która w duecie z Janem Klimentem zaprezentowała się w cza-czy. "Wiedziałem, że pięknie śpiewasz, ale że tak pięknie tańczysz?" - nie mógł uwierzyć Michał Malitowski. "Taniec pełen testosteronu, piękne rozpoczęcie edycji" - Andrzej Grabowski nawiązał do...

Dyskusje na temat: andrzej grabowski urodzony