• Informacje na temat:

  andrzej munk wypadek

Artykuły na temat: andrzej munk wypadek
 • Sława Przybylska i Andrzej Munk: Tragiczny wypadek przerwał romans

  Przybylska właśnie zaczynała karierę. Piosenka "Pamiętasz, była jesień", którą nagrała do filmu "Pożegnania", stała się wielkim przebojem. Dlatego reżyser Andrzej Munk zaprosił ją do współpracy. Już(...). Andrzej był wysoki, przystojny i niezwykle dowcipny. Miał na koncie wybitne, nagradzane na międzynarodowych festiwalach filmy. Poprosił Sławę, by do "Zezowatego szczęścia" nagrała piosenkę. Wspólna...

 • Filmy Andrzeja Munka w Wenecji

  Podczas 58. Weneckiego Festiwalu Filmowego odbędzie się retrospektywa twórczości Andrzeja Munka - poinformowali w poniedziałek, 9 lipca, organizatorzy imprezy. Polski reżyser był nagradzany na weneckim festiwalu w 1954 i 1956 roku.

 • Sława Przybylska: Śmierć ukochanego ją okaleczyła!

  ..., ulokowała w niewłaściwym mężczyźnie. Wybitny artysta, reżyser Andrzej Munk, miał bowiem żonę. "Byłam zafascynowana jego twórczością, wiedzą, kulturą. I silnym magnetyzmem jego oczu" – mówiła Sława. Przy kochanku z niewierzącej w siebie dziewczyny zmieniła się w prawdziwą kobietę. Munk, choć nie oparł się jej urokowi, nadal na swój sposób kochał żonę Halszkę Próchnik i nie chciał się rozwodzić...

 • Wenecja oddała hołd Munkowi

  Mija 40. rocznica śmierci wybitnego polskiego twórcy Andrzeja Munka. We wtorek, 4 września, w ramach retrospektywy twórczości reżysera, która odbywa się na 58. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji, odbyło się spotkanie poświęcone twórczości Munka z udziałem ludzi filmu i krytyków. Przeglądowi, który prezentuje niemal całą twórczość Andrzeja Munka - filmy fabularne, dokumentalne, kroniki

 • Andrzej Wajda o Andrzeju Munku

  Album DVD zawierający dwie płyty z filmami dokumentalnymi reżysera, scenarzysty Andrzeja Munka oraz książka Marka Hendrykowskiego poświęcona Munkowi pojawiły się na polskim rynku wydawniczym. Promocja obu wydawnictw odbyła się w czwartek w Warszawie, z udziałem m.in. Andrzeja Wajdy.

 • 40 lat temu zginął Andrzej Munk

  40 lat temu, 20 września 1961 roku, w wypadku samochodowym pod Łowiczem zginął Andrzej Munk, jeden z najwybitniejszych polskich reżyserów filmowych. Pracował wówczas nad filmem "Pasażerka". Podczas tegorocznego 58. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji odbyła się retrospektywa twórczości polskiego reżysera.

 • 50. rocznica śmierci Andrzeja Munka

  We wtorek, 20 września, przypada 50. rocznica śmierci wybitnego reżysera Andrzeja Munka, twórcy filmów "Eroica", "Zezowate szczęście", "Pasażerka". Artysta zmarł tragicznie w 1961 r. Chociaż tworzył tylko przez kilka lat, jego filmy wywarły ogromny wpływ na polską kinematografię.

 • "Kanał": W ciemności

  W piątek, 20 kwietnia 2012, mija 55 lat od premiery "Kanału" Andrzeja Wajdy. To pierwszy polski film, który został dostrzeżony na świecie (Srebrna Palma w Cannes).

 • "Pasażerka": Najlepszy film o wojnie?

  20 września mija 50 lat od premiery filmu "Pasażerka" w reżyserii Andrzeja Munka. "Jean-Luc Godard powiedział, że to jest najlepszy film o wojnie, jaki kiedykolwiek zrealizowano, dlatego że pozostał kaleki i niedopełniony" - twierdzi prof. Tadeusz Lubelski, historyk filmu.

 • Pół wieku "Zezowatego szczęścia"

  Filozoficzna powiastka filmowa - tak jedną z najważniejszych komedii w historii polskiego kina, "Zezowate szczęście", określają krytycy. 4 kwietnia minęło dokładnie pół wieku od premiery filmu Andrzeja Munka, z Bogumiłem Kobielą w głównej roli Jana Piszczyka.