• Informacje na temat:

  andrzej reżyser

Artykuły na temat: andrzej reżyser
 • Andrzej Saramonowicz debiutuje jako reżyser teatralny

  Premiera sztuki "Testosteron" Andrzeja Saramonowicza odbędzie się 3 listopada w Teatrze im. A. Mickiewicza w Częstochowie. Reżyserii podjął się sam autor, zadebiutuje w ten sposób jako reżyser teatralny.

 • Nie żyje reżyser Andrzej Trzos-Rastawiecki

  W wieku 85 lat zmarł we wtorek, 2 kwietnia, po długiej chorobie Andrzej Trzos-Rastawiecki, reżyser filmów fabularnych i dokumentalnych.

 • Andrzej Chyra: "Obraźliwa insynuacja"

  Andrzej Chyra to kolejna osoba, która zapowiada wystąpienie na drogę sądową przeciwko twórcom filmu "Nic się nie stało". "Brzydzę się działaniami osób przedstawionych w filmie, ale wzbudza też mój najgłębszy sprzeciw ta obraźliwa insynuacja, służąca uzyskaniu większego rozgłosu filmu, bez zastanowienia się, jakie konsekwencje to dla mnie i dla powagi sprawy niesie" - aktor napisał na Instagramie.

 • Andrzej Wajda: Mija rok od śmierci reżysera

  W poniedziałek, 9 października, mija dokładnie rok od śmierci Andrzeja Wajdy.

 • Zmarł reżyser i scenarzysta Janusz Kondratiuk, brat Andrzeja Kondratiuka. Miał 76 lat

  Janusz Kondratiuk, twórca takich filmów, jak "Dziewczyny do wzięcia", "Klakier" i "Jak pies z kotem", zmarł w poniedziałek, 7 października, po ciężkiej chorobie. Śmierć reżysera i scenarzysty potwierdził w rozmowie z PAP prezes Stowarzyszenia Filmowców Polskich Jacek Bromski.

 • Gildia Reżyserów Polskich apeluje: Zawieście pracę na planach filmowych

  Gildia Reżyserów Polskich wystosowała apel do rodzimego środowiska filmowego, aby w trakcie pandemii koronawirusa przerwać realizację filmów. Oświadczenie ma związek z doniesieniami medialnymi na temat odbywających się pomimo zagrożenia epidemiologicznego zdjęć do nowych projektów Patryka Vegi i Konrada Niewolskiego.

 • "Wszystko robił świetnie". Aktorzy wspominają Andrzeja Strzeleckiego

  Był wspaniałym aktorem. Ale też reżyserem, autorem scenariuszy, alfą i omegą, można powiedzieć, człowiekiem, który zajmował się niemal wszystkim i robił to świetnie" - wspominał zmarłego aktora, Andrzeja Strzeleckiego, Wojciech Malajkat.

 • Andrzej Wajda patronem jednej z ulic Białegostoku

  Wybitny reżyser Andrzej Wajda (1926-2016) będzie patronem ulicy w Białymstoku - zdecydowali w poniedziałek białostoccy radni. Za głosowało 22 radnych, nikt nie był przeciwny, jedna osoba wstrzymała się od głosu, pięciu radnych nie głosowało.

 • Andrzej Wyrobiec nowym dyrektorem Teatru Bagatela

  Były sekretarz generalny Platformy Obywatelskiej i były wiceminister kultury Andrzej Wyrobiec został nowym dyrektorem Teatru Bagatela w Krakowie - podało we wtorek miasto. Stanowisko dyrektora artystycznego obejmie Krzysztof Materna.

 • Twórcy wspominają Andrzeja Żuławskiego: Był reżyserem odważnym bez granic

  ..."Prywatnie był ujmującym człowiekiem, szalenie sympatycznym i przyjacielskim, fantastycznym towarzyszem od wszystkiego; był erudytą, miał bardzo dużą wiedzę" - powiedział o Andrzeju Żuławskim prezes Stowarzyszenia Filmowców Polskich Jacek Bromski. "Andrzej Żuławski był artystą nowatorskim w swym myśleniu i reżyserem odważnym bez granic" - dodał Dariusz Jabłoński, prezydent Polskiej Akademii...

Zdjęcia na temat: andrzej reżyser
Wideo na temat: andrzej reżyser
 • Andrzej Wajda (1926-2016)

  Reżyser był jedną z najwybitniejszych i najpopularniejszych postaci w branży filmowej, a także współtwórcą polskiej szkoły filmowej.

 • Andrzej Seweryn o serialu "Rojst": Jak bohater z filmów Clinta Eastwooda

  " - mówi Andrzej Seweryn o pracy na planie serialu "Rojst". "W mieście rozgrywają się w tym samym czasie różne smutne zdarzenia, Wanycz zostaje w nie mimowolnie uwikłany. Jako dziennikarz pracujący(...) bohater rodem z filmów Clinta Eastwooda…" - dodaje aktor. Na planie nowego serialu Showmax "Rojst" z aktorem rozmawiał Adrian Luzar z Interii. Reżyserem kryminalnego serialu "Rojst", którego akcja

 • Magda Mołek o śmierci Żuławskiego: Dowiedziałam się w taksówce, życie się zatrzymało

  Warszawa. W środę (17.02) zmarł wybitny polski reżyser i scenarzysta Andrzej Żuławski. Przegrał z chorobą nowotworową. Magda Mołek wypowiedziała się na temat smutnego wydarzenia. - Nigdy nie mieliśmy okazji się spotkać, nie mam prywatnych wspomnień, ale dowiedziałam się o tym w taksówce i to są takie chwile, kiedy życie się zatrzymuje - powiedziała. Dziennikarka przyznała też, że żyjemy w czasach

Dyskusje na temat: andrzej reżyser