• Informacje na temat:

  andrzej seweryn rodzice

Artykuły na temat: andrzej seweryn rodzice
 • Andrzej Seweryn: Przeniknąć ludzką naturę

  ..."Ludzka natura pozostaje niezgłębiona. Jest tajemnicą" - przekonuje Andrzej Seweryn, który wcielił się w Zdzisława Beksińskiego w nagrodzonej Złotymi Lwami na Festiwalu Filmowym w Gdyni "Ostatniej Rodzinie" Jana P. Matuszyńskiego.

 • Przystanek Woodstock 2016: Andrzej Seweryn, Dawid Ogrodnik i Teatr Capitol

  Spotkanie z Andrzejem Sewerynem i Dawidem Ogrodnikiem, Teatr Capitol na Akademii Sztuk Przepięknych oraz program drugiego dnia koncertów na Scenie Viva Kultura - Przystanek Woodstock ujawnia kolejne punkty swojego programu.

 • Krystyna Janda i Andrzej Seweryn: O ich rozstaniu zdecydowała gosposia

  ...opozycyjna, ślub brali pod okiem milicji. Oboje wylądowali zresztą w więzieniu za udział w protestach w marcu 1968 r. Andrzejowi Sewerynowi obrączka na palcu jednak nie przeszkadzała: Krystyna Janda(...) odpowiadała" - przyznaje. Za to wszyscy wokół przestrzegali ją przed angażowaniem się w związek z Sewerynem. "Musiałam go bronić, bo ani moi rodzice, ani przyjaciele nie przepadali za nim. Budził raczej...

 • Andrzej Seweryn nagrodzony w Locarno za rolę w filmie "Ostatnia Rodzina"

  Andrzej Seweryn - odtwórca roli Zdzisława Beksińskiego w filmie "Ostatnia Rodzina" - otrzymał nagrodę dla najlepszego aktora na zakończonej w sobotę, 13 sierpnia, 69. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Locarno. Film wejdzie na ekrany polskich kin 30 września.

 • Oto Beksińscy! Metamorfozy Seweryna i Ogrodnika

  Dwa tygodnie temu padł pierwszy klaps na planie "Ostatniej Rodziny" - filmu o rodzinie Beksińskich. Dziś możemy już pokazać, jak w tytułowych rolach prezentują się jego gwiazdy. Przemiana Andrzeja Seweryna w genialnego malarza Zdzisława Beksińskiego i Dawida Ogrodnika w jego syna Tomasza - kultowego dziennikarza muzycznego i tłumacza, to jedne z najbardziej zdumiewających metamorfoz w polskim...

 • Sir John Gielgud: Cenił Andrzeja Wajdę i Krystynę Jandę

  Sir John Gielgud, potomek polsko-litewskiego szlacheckiego rodu Giełgudów, był jednym z najwyżej cenionych aktorów angielskich. Andrzej Wajda, mówiąc o nim, używał zawsze dawnej, polskiej wersji jego nazwiska.

 • Andrzej Seweryn i Krystyna Janda: Mistrz i uczennica

  Janda. Mimo to ich drogi przecinały się coraz częściej. Andrzej Seweryn wyraźnie szukał kontaktu. Dzwonił, podrzucał książki, aż pewnego razu przyjechał bez pretekstu do mieszkania rodziców Krystyny(...) już wówczas żoną Andrzeja Seweryna. "Gdy urodziła się Marysia, Andrzej przytargał do teatru torbę wódki. O świcie wyleciał na ulicę, zatrzymywał samochody, kierował ruchem. Był szczęśliwy...

 • Gwiazdy filmów Andrzeja Wajdy na premierze "Powidoków"

  Kilkudziesięciu aktorów, którzy na przestrzeni lat stworzyli niezapomniane kreacje w filmach Andrzeja Wajdy, pojawiło się w czwartek, 12 stycznia, w Łodzi na premierze "Powidoków" - ostatniego obrazu zrealizowanego przez zmarłego w ubiegłym roku reżysera.

 • "Ostatnia rodzina": Beksińscy na ekranie

  W piątek, 25 września, w warszawskim kinie Atlantic odbędzie się konferencja prasowa z okazji rozpoczęcia zdjęć do filmu "Ostatnia rodzina" Jana P. Matuszyńskiego z Andrzejem Sewerynem i Dawidem Ogrodnikiem w rolach Zdzisława i Tomka Beksińskich.

 • Ostatni weekend we Wrocławiu

  Dobiega końca 6. edycja festiwalu Era Nowe Horyzonty, jednak to właśnie ostatni weekend przynosi najbardziej oczekiwane przez niektórych pokazy. Oprócz debiutu reżyserskiego Andrzeja Seweryna "Kto nigdy nie żył?" i najnowszego filmu Krzysztofa Krauze "Plac Zbawiciela" , "nowohoryzontowa" publiczność jako pierwsza w Polsce będzie miała okazję zobaczyć słynny już "Lot 93" Paula Greengrassa...