• Informacje na temat:

  andrzej seweryn rodzina

Artykuły na temat: andrzej seweryn rodzina
 • Andrzej Seweryn: 50 lat na scenie

  Zadebiutował 15 sierpnia 1968 na deskach Teatru Ateneum. Sławę aktora filmowego przyniosła mu rola Maksa Bauma w Ziemi obiecanej " w reżyserii Andrzeja Wajdy. Andrzej Seweryn obchodzi jubileusz 50-lecia pracy artystycznej.

 • Andrzej Seweryn uhonorowany francuskim Orderem Sztuki i Literatury

  Aktor i reżyser Andrzej Seweryn otrzymał z rąk ambasadora Francji Pierre'a Levy'ego insygnia francuskiego Orderu Sztuki i Literatury w randze Komandora. Odznaczenie przyznawane jest za "znaczące osiągnięcia w dziedzinie sztuki i literatury, popularyzację sztuki i literatury we Francji i na świecie".

 • Andrzej Seweryn nagrodzony w Krakowie

  Aktor i reżyser Andrzej Seweryn odebrał w poniedziałek, 10 września, w Krakowie honorową nagrodę "Kowadła". Krakowskie Stowarzyszenie Kuźnica przyznało ją artyście w uznaniu "jego drogi życiowej naznaczonej służbą wielkiej sztuce i obywatelską odpowiedzialnością".

 • Andrzej Seweryn: 50 lat na scenie

  Aktorstwo to droga. Dopiero w miarę upływu czasu przekonujemy się, ile jesteśmy warci. Dlatego pokora, spokój i konsekwencja to dobre cechy pracownika teatru - powiedział aktor i reżyser Andrzej Seweryn, który w czwartek, 6 grudnia, w Teatrze Polskim w Warszawie świętować będzie 50-lecie pracy artystycznej.

 • Andrzej Seweryn: Przeniknąć ludzką naturę

  ..."Ludzka natura pozostaje niezgłębiona. Jest tajemnicą" - przekonuje Andrzej Seweryn, który wcielił się w Zdzisława Beksińskiego w nagrodzonej Złotymi Lwami na Festiwalu Filmowym w Gdyni "Ostatniej Rodzinie" Jana P. Matuszyńskiego.

 • Andrzej Seweryn: Czas to nie tylko pieniądz

  Za swój sukces uważam to, że trwam i doświadczam nowych wyzwań - powiedział podczas wizyty w Nowym Jorku aktor i reżyser Andrzej Seweryn.

 • Filmy z Andrzejem Sewerynem w Nowym Jorku

  Nowojorscy widzowie mieli okazję zapoznać się w styczniu i w pierwszym dniu lutego z filmami z udziałem Andrzeja Seweryna. Aktor spotykał się kilkakrotnie z miłośnikami swego kunsztu.

 • Andrzej Seweryn: Wiecznie w cieniu

  Jego imponujący aktorski dorobek jest niewspółmierny do śladowej liczby nagród, które otrzymywał za swe filmowe kreacje. Jeden z najwybitniejszych polskich aktorów kinowych i teatralnych - Andrzej Seweryn, kończy w poniedziałek, 25 kwietnia, 70 lat.

 • Andrzej Seweryn nagrodzony w Locarno za rolę w filmie "Ostatnia Rodzina"

  Andrzej Seweryn - odtwórca roli Zdzisława Beksińskiego w filmie "Ostatnia Rodzina" - otrzymał nagrodę dla najlepszego aktora na zakończonej w sobotę, 13 sierpnia, 69. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Locarno. Film wejdzie na ekrany polskich kin 30 września.

 • Andrzej Seweryn o serialu "Rojst": Mam szczęście do młodych reżyserów

  ...- W sytuacji, która następuje, postanawia być jak bohater rodem z filmów Clinta Eastwooda - mówi Andrzej Seweryn o bohaterze, którego gra w produkcji Showmax "Rojst".

Wideo na temat: andrzej seweryn rodzina
 • 27 września 2016 roku w Warszawie odbyła się uroczysta premiera filmu "Ostatnia Rodzina". Debiut fabularny Jana P. Matuszyńskiego opowiada o losach słynnej rodziny Beksińskich. Film jeszcze nie trafił do kin, a już został doceniony. Otrzymał wszystkie najważniejsze nagrody na festiwalu filmowym w Gdyni. Nagrodzeni zostali także aktorzy pierwszoplanowi Andrzej Seweryn i Aleksandra Konieczna

 • "Nielegalni" - serial szpiegowski CANAL+ teaser #3

  Główne role w produkcji grają Grzegorz Damięcki ("Belfer"), Andrzej Seweryn („Ostatnia rodzina”), Agnieszka Grochowska („Obce niebo”), Sylwia Juszczak („Odwróceni"), Filip Pławiak („Czerwony pająk”). Twórcami serialu są: reżyserzy Leszek Dawid (odcinki 1-5) i Jan P. Matuszyński (odcinki 5-10), oraz operatorzy Piotr Sobociński jr i Kacper Fertacz. Za scenariusz do „NIELEGALNYCH” odpowiadają Maciej