• Informacje na temat:

  andrzej wajda i jego zona

Artykuły na temat: andrzej wajda i jego zona
 • Andrzej Wajda i Andrzej Żuławski: Kilka niepotrzebnych słów

  Polański, Andrzej Żuławski, niedawny absolwent paryskiego Institut des Hautes Etudes Cinématographiques (IDHEC) oraz Andrzej Wajda, który właśnie przyjechał z Warszawy. "To będzie twój nowy asystent" - tak Polański przedstawił Wajdzie Żuławskiego. Ten ostatni niedawno obronił w Paryżu pracę magisterską na temat "Kanału" Wajdy. Znał film na pamięć, przeanalizował w nim każdą scenę. Andrzej Wajda...

 • Suwałki mają ulicę Andrzeja Wajdy

  Krystyna Zachwatowicz-Wajda odsłoniła w czwartek w Suwałkach (Podlaskie) ulicę Andrzeja Wajdy. Nieżyjący reżyser urodził się w Suwałkach i jest honorowym obywatelem tego miasta. To pierwsza ulica imienia Wajdy w Polsce.

 • Ostatnie pożegnanie Andrzeja Wajdy

  Andrzej Wajda został pochowany w środę w Krakowie; urna z jego prochami została złożona na Cmentarzu Salwatorskim. - Odszedł wielki, polski twórca, dla którego Polska była tematem najważniejszym - mówił prezes Stowarzyszenia Filmowców Polskich Jacek Bromski.

 • Jakim kierowcą był Andrzej Wajda?

  Andrzej Wajda - wielki reżyser, natchniony artysta, ale też normalny człowiek, który np. musiał prowadzić samochód. Jakim był kierowcą? Takim, który nie przejmuje się obitym autem, bo bardziej interesuje go wschodzący na niebie księżyc...

 • Andrzej Wajda w książkach

  ..."'Ziemia obiecana' wysysa ze mnie ostatnie soki i nie daje mi spać" - pisał Andrzej Wajda do Jarosława Iwaszkiewicza. Korespondencja artystów to jedna z wielu książek poświęconych życiu i twórczości reżysera, który zmarł w niedzielę.

 • Andrzej Wajda: Wyraziste sceny

  ...- Kino zasadza się na wyrazistych scenach, które zostają w pamięci widza - to zdanie Andrzeja Wajdy, który podczas wrześniowego Festiwalu Filmowego w Gdyni spotkał się z grupą dziennikarzy, by opowiedzieć o swym najnowszym filmie "Powidoki", jest najlepszą definicją twórczości 90-letniego artysty.

 • Andrzej Wajda: Mija rok od śmierci reżysera

  W poniedziałek, 9 października, mija dokładnie rok od śmierci Andrzeja Wajdy.

 • Radni Suwałk nadali ulicy imię Andrzeja Wajdy

  Radni Suwałk (Podlaskie) podjęli w środę uchwałę o nadaniu jednej z ulic w centrum miasta imienia nieżyjącego reżysera Andrzeja Wajdy. Wajda urodził się w Suwałkach i jest honorowym obywatelem tego miasta.

 • Jurek Owsiak wspomina Andrzeja Wajdę

  Zmarły w niedzielę (9 października) Andrzej Wajda był jednym z gości Akademii Sztuk Przepięknych na Przystanku Woodstock 2010. Reżysera na Facebooku wspomniał Jurek Owsiak.

 • Uroczyste otwarcie wystawy "Wajda"

  ...- Autorzy wystawy "Wajda" pozwolą nam zbliżyć się do imaginarium artysty, malującego na taśmie filmowej swoje widzenie świata i tego, co uznawał w tym świecie za ważne - napisał minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński w liście, odczytanym w piątek, 5 kwietnia, w Krakowie.

Zdjęcia na temat: andrzej wajda i jego zona