• Informacje na temat:

  anna łapicka

Artykuły na temat: anna łapicka
 • Andrzej Łapicki: Małżeństwo w niczym mu nie przeszkadzało

  .... Koledzy z branży nie przyjęli ciepło jego partnerki. Także córka aktora Zuzanna Łapicka-Olbrychska długo nie mogła się pogodzić z wyborem ojca. Kamila tłumaczyła: "Chciałabym, żeby ludzie poczuli...

 • Andrzej Łapicki: Mija pięć lat od śmierci aktora

  "Odszedł ostatni z wielkich, niedościgniony wzór dla innych artystów" - tak o śmierci Andrzeja Łapickiego pięć lat temu informowały wszystkie gazety w kraju. Aktor i reżyser, pamiętny Pietuch w "Salcie" i Andrzej w "Jak daleko stąd, jak blisko" Tadeusza Konwickiego oraz Poeta w "Weselu" i reżyser we "Wszystko na sprzedaż" zapisał się w historii jako legenda polskiego kina.

 • Andrzej Łapicki: Kochały się nim miliony Polek

  "Odszedł ostatni z wielkich, niedościgniony wzór dla innych artystów" - tak o śmierci Andrzeja Łapickiego cztery lata temu informowały wszystkie gazety w kraju. Aktor i reżyser, pamiętny Pietuch w "Salcie" i Andrzej w "Jak daleko stąd, jak blisko" Tadeusza Konwickiego oraz Poeta w "Weselu" i reżyser we "Wszystko na sprzedaż" zapisał się w historii jako legenda polskiego kina.

 • Anna Nehrebecka: Nieraz było trudno

  ..."Jestem normalnym człowiekiem, który denerwuje się, krzyczy i potrafi nawymyślać, oczywiście nie przekraczając nigdy pewnego poziomu. Nawet jeśli mam ochotę trzepnąć kogoś w głowę, nie robię tego, ale cisnąć talerzem, już szybciej" - mówi Anna Nehrebecka, aktorka znana z takich produkcji, jak "Ziemia obiecana", "Rodzina Połanieckich", "Noce i dnie" czy "Jan Serce".

 • Anna Nehrebecka: Życie to sztuka wyboru

  ...wojennego, mimo gróźb i szantażu, odmówił podpisania lojalki. Kiedy stracił pracę, zajmował się domem i zakładał "Solidarność" w Ministerstwie Sprawiedliwości. W czasie gdy trwał bojkot mediów, Anna(...) zaproszeniach dla niej widniał napis "Madame Iwo Byczewski". Za to belgijska Polonia Byczewskiego nazywała: "nasz ambasador Połaniecki". Pani Anna po raz kolejny dla sprawy porzuciła karierę. Wcale...

 • Anna Dereszowska: Piękna i utalentowana

  ...bardzo rzadko bywa się artystą. Nie wiem, czy do tej pory mi się to udało. Tak naprawdę ten zawód to praca rzemieślnika" - wyznała niedawno. Anna Dereszowska jest absolwentką Akademii Teatralnej(...) tyle intensywne myśli, że zupełnie spychają na dalszy plan sprawy zawodowe" - tłumaczy. "Nie lubię etykietek" Anna Dereszowska wiele poświęciła by być tym, kim jest teraz. Oprócz aktorstwa, doskonale...

 • Anna Dymna i Jerzy Zelnik: Romans wisiał w powietrzu

  ...powodu potwornie, w końcu Anna Dymna z wielką delikatnością nakłoniła go, żeby je zdjął. Zelnik zmieszał się jeszcze bardziej. Po studzącej emocje przerwie udało się zagrać tę - zgodnie z reżyserską...

 • Wielki Test o Polskim Filmie zaliczony!

  Janusz Zaorski i Maria Szabłowska zostali laureatami Wielkiego Testu o Polskim Filmie, pokonując w finale parę Agnieszka Holland - Robert Biedroń. Największą amantką i amantem polskiego kina wybrani zostali Anna Dymna i Andrzej Łapicki.

 • Arystokrata teatru, czarodziej aktorstwa

  ..., one to wyczuwają. "Był rodzajem przeuroczego uwodziciela" - mówi o nim Joanna Szczepkowska. Przypomniała też słynny stolik u Bliklego, przy którym spotykali się Holoubek, Konwicki, Łapicki. "Dziś(...). Konserwatyzm w podejściu do sztuki łączył z ciepłym humorem. Był młody duchem aż do końca". Andrzej Łapicki zmarł w sobotę, 21 lipca, w swoim domu w Warszawie. Miał 87 lat. Joanna Poros (PAP)

 • Bajon skończył zdjęcia do "Ślubów..."

  Balem zakończyły się zdjęcia do filmu "Śluby panieńskie" w reżyserii Filipa Bajona. W jednej z największych polskich produkcji kostiumowych od czasów "Zemsty" i "Ogniem i mieczem" zagrały sławy polskiego kina, m.in. Anna Cieślak, Marta Żmuda Trzebiatowska, Edyta Olszówka, Borys Szyc, Maciej Stuhr, Robert Więckiewicz, Andrzej Grabowski, Daniel Olbrychski, Marian Opania, Jan Nowicki i Lech Ordon.

Zdjęcia na temat: anna łapicka