• Informacje na temat:

  anna winnicka aktorka

Artykuły na temat: anna winnicka aktorka
 • "M jak miłość": Gwiazdy "Emki" będą śpiewać w popularnym show!

  ...w 8. edycji programu przyjęli także Anna Dereszowska, która w "Emce" przez 4 lata wcielała się w Sandrę Matuszewską, Mariusz Ostrowski, który w 2008 roku zagrał w najpopularniejszym polskim serialu Grzegorza(...)" (wygrał 13. edycję). Marcel Sabat, Anna Dereszowska, Mariusz Ostrowski i Beata Olga Kowalska nigdy wcześniej nie występowali w tego typu produkcjach... W każdej z siedmiu wyemitowanych dotychczas...

 • Pożegnanie Lucyny Winnickiej

  Rodzina, przyjaciele i wielbiciele talentu Lucyny Winnickiej pożegnali aktorkę w środę na warszawskim cmentarzu Powązkowskim. Winnicka, znana z ról m.in. w "Pociągu" i "Matce Joannie od Aniołów", zmarła 22 stycznia. W lipcu skończyłaby 85 lat.

 • Tajemnica kobiecości: Krytycy o Winnickiej

  Lucyna Winnicka stworzyła wiele wybitnych ról, a jej kreacje w "Matce Joannie od Aniołów" czy w "Pociągu" przeszły do historii polskiego kina - powiedział o zmarłej aktorce krytyk filmowy Andrzej Kołodyński. To typ aktorki, którego nie znajdziemy w kinie naszych czasów - uważa historyk filmu Tadeusz Lubelski.

 • Pogrzeb Lucyny Winnickiej w środę

  Pogrzeb aktorki Lucyny Winnickiej, odtwórczyni wybitnych ról m.in. w filmach "Pociąg", "Matka Joanna od Aniołów", odbędzie się w środę, 30 stycznia, w Warszawie - poinformowało Stowarzyszenie Filmowców Polskich.

 • 2013: Rok pożegnań

  Paul Walker, James Gandolfini, Nagisa Oshima, Patrice Chéreau, Lucyna Winnicka - w 2013 roku musieliśmy pożegnać wiele gwiazd światowego kina.

 • Rok 2013 w polskim kinie

  Pokazy filmów "W imię..." Małgorzaty Szumowskiej i "Wenus w futrze" Romana Polańskiego w konkursach głównych Berlinale i Cannes, festiwalowe zwycięstwa "Idy" Pawła Pawlikowskiego oraz premiera "Wałęsy" w reż. Andrzeja Wajdy to główne wydarzenia w kinie polskim w 2013 roku.

 • Przyjaciele Aleksa

  W nowym sezonie u boku komisarza Bromskiego i walecznego owczarka pojawi się wielu nowych znajomych. Każdy z nich wplątany będzie w intrygującą zagadkę kryminalną, ale tylko niektórzy mogą liczyć na wsparcie Aleksa...

Wideo na temat: anna winnicka aktorka
 • Anna Karenina

  Ekranizacja powieści Lwa Tołstoja to historia tragicznej miłości Anny Kareniny (Keira Knightley) i Aleksego Wrońskiego (Aaron Johnson). Początkowo Anna broni się przed uczuciem, chce pozostać wierną żoną i matką. Jednak ulega namiętności i jednocześnie decyduje się powiedzieć prawdę mężowi (Jude Law). Zostaje wykluczona z petersburskiego high life'u, zabrania się jej kontaktów z ukochanym synkiem Sieriożą. Jej szaleńcze uzależnienie od Aleksego doprowadza do tragedii...

 • Annie

  Film jest remakiem popularnego musicalu z 1982 roku. Tytułowa bohaterka jest sierotą mieszkającą w ponurym domu dziecka, zarządzanym przez okrutną panią Hannigan. Jej beznadziejne położenie zmienia się, gdy zostaje wybrana do spędzenia dłuższego czasu w rezydencji bogatego Benjamina Stacksa. Jej radość życia szybko sprawia, że nawet zimne serce bezwzględnego przedsiębiorcy mięknie. Pan Stacks postanawia pomóc Annie odnaleźć jej zaginioną rodzinę.

 • Z miłości

  Młodzi małżonkowie, Ewelina i Piotr, z powodu kłopotów finansowych decydują się zagrać w filmie porno. Chcą zrobić to tylko raz, jednak świat, w który nieopatrznie weszli, wciąga ich coraz głębiej. Bohaterowie przesuwają granice moralne coraz dalej i dalej, wywołując serię zdarzeń, które przewartościują ich życie.